Runescape - Největší CZ/SK Runescape fan web - RSko.cz

RSko.cz

Návody, Questy, Příručky,...

Projekty: Platick návody RS07 | Evil tree | Skill boost | Treasure trail | Shooting Star Štýl 1 Štýl 2 Štýl 3 Štýl 4 Štýl 5 Štýl 6 Štýl 7

Loading tip...

Autor článku: Sco Angel

Požadavky skilly: Level 23 Summoning, Level 55 Hunter, Level 60 Thieving, Level 65 Defence, Level 65 Farming, Level 65 Herblore, Level 75 Magic

Požadavky questy: Defender of Varrock, Dream Mentor, Hand in the Sand, King’s Ransom, Legends’ Quest, Mourning’s Ends Part II (The Temple of Light), Path of Glouphrie, Recipe for Disaster, Summer’s End, Swan Song, Tears of Guthix, Zogre Flesh Eaters

Další požadavky: přístup do Warriors guild, poražení Borka v Chaos Tunnelu a 270 quest pointů.

Předměty: peníze (okolo 50k), seed dibber, lopata, nůž, charcoal + papyrus, sekeru na dřevo, orb (molten glass+glassblow pipe), čočka (molten glass+glassblow pipe, zvolit lens), bulleye latern s safir, earth, water, air, fire, mind, death, law (ideální je mít od každého 20 kusů), bronze med helm + iron chainbody (pro vstup do black knight fortress), zbraň (dds nebo whip) a kouzla (ideální jsou air wave nebo air blast).

Doporučené předměty: teleport Ardougne, Falador, Varrock, Yanille, Camelot, Lumbridge, teleportační lyra + seal pass pro přístup na Lunar Island, glory (edge, draynor village), jídlo (sharky) a prayer potion.

Quest začíná v Legend´s Guild, kde si promluvte s Radimusem, který vás pošle za Ivy a řekne vám tajné heslo pro její kontaktování.

Dejte teleport do Faladoru a běžte k Taverley do domku, kde je crystal chest, promluvte si s Ivy a pak řekněte heslo:
„Our friend in common places great faith in totems“.

Pošle vás po žebříku do druhého patra.

Promluvte si s Thaerisk, ale budete napadeni vrahy, zabte je a znovu si promluvte. Vyčerpejte rozhovor, dokud se neobjeví možnost: „What are our options?“ pak „What do you need me to do?“. Pošle vás za Reldo do Varrocku, promluvte si s Reldem o Movariovi, bude zapotřebí získat zvíře, který dle pachu najde dotyčného. Jedina osoba, která ví o lovu je Hunter Expert. Než se vydáte do Yanille, připravte si sekeru na dřevo a nůž.

Hunter expert se nachází na jihu od Feldip Hills, promluvte si s nim a dozvíte se, že musíte ulovit wild broav, dostanete od něho fungus. Zajděte od jeho chatrče na západ a najdete jedinou díru, sekerou si nasekejte logy a použijte na díru, pak jako návnadu položte fungus. Po chvílí se objeví a spadne do jámy, vylovte ho a odneste zvíře k Expertovi, který vás naučí jak zacházet s tímto zvířetem.

Vydejte se do Fight Arena, na severozápadním cípu je Khazard Launderer, promluvte si s nim o Moraviovi a pak použijte coiny na něho, podplaťte ho ať vám vydá oblečení Morvia za 5k gp.

Zvíře není zapotřebí ze začátku, pro urychlení se vydejte na sever k bitevní pláni mezi gnomy a khazard armádou a v ruinách přelezte zeď. V místnosi se zničeným stolem položte zvíře na zem a použijte oblečení na zvíře, po chvílí se roztočí dokola a když najdete na zlomený stůl, měla by být možnost SEARCH, klikněte a slezte dolů. Než vlezete dolů, mějte dostatek jídla, antipoison, air, water, earth, mind a fire rune (10 kusů od každého je ideální) a nějaké volné místo.

Dole budete napadeni Khazard strážemi, proběhněte a od vchodu se dejte doprava, pak poschodech dolů, tam narazíte na dveře. Dejte search, uvidíte symboliku + nápis Further access prohibited, všiměněte si u slova POHIBITED, kde jedno z písmen je narazen symbolem určité runy, tato část hádanky je pro každého jiná, ale není to težké. Na obrázku uvádím 2 příklady, v prvním příkladu je písmeno „O“ nahrazeno runou mind a ve druhém příkladě je nahrazeno „D“ runou water. Vložte tedy příslušnou runu dle nahrazeného písmene a pak dejte SEARCH, kde deaktitujte past a můžete projit. (pokud po vložení runy dáte OPEN, dostanete dávku jedu a budete napadeni 3 guardy)

V první místnosti s elektrickými kabely je nutné vypnout elektřinu u mříží, sledujte kabely na zemi, musíte zařídit, aby všechny kabely se rozsvítili. K tomuto dosažení je nutné klikat na poličky knih (SEARCH) a tím zapínáte nebo vypínáte elektrický proud v kabelech (přesný postup bude popsán, až blíže pochopím princip, zatím můžete aplikovat POKUS-OMYL). V tomto patře se nachází obraz, za kterým se nachází teploměr a další věci, ale zatím to není zapotřebí. Jak je proud u mřží vypnut, projděte jimi a u schodiště dejte SEARCH a deaktivujete past, pak můžete bezpečně nahoru.

Rada od Pravdaka jak na tu elektrickou místnost: prohledávejte knihovny dokud se vám v chat okně neobjeví „CLICK“ rozsvítí se kabel a podle něho jděte k dálší knihovně a znovu prohledejte- mělo by se objevit zase CLICK- pokračujte dokud se dveře neotevřou.

V horním patře seberte koš a prohledejte ho v inventáři a dostanete ruby key, dále prohledete stůl, kde dostanete zápisky. Jedina polička v místnosti má možnost SEARCH, klikněte a zjistíte, že se tam dá vložit ruby key. Vložte klíč a pak jděte novými schodištěmi nahoru.

Prohledejte postel a zjistíte, že to je truhla, použijte ruby key na truhlu a pak dejte SEARCH, dokud se neobjeví hláška, že past byla deaktivována, pak můžete bezpečně otevřít truhlu, kde získáte zápis a dva díly klíče.

Měli byste mít 2 kousky zápisků, 2 dílky klíčů, sejděte do patra s kabely na zemi a otevřete obraz na stěne. Další část hádanky je náhodna, klikněte na teploměr a řekne vás určité číslo v mém případě ukazuje 21, následně se podívejte kolik váží vaše postava (například váží 30). Tak si vezměte vaši váhu – číslo v teploměru (30-21=9). Poblíž se nacházejí závažička, seberte tolik kolik vyšel rozdíl a běžte do horního patra.

Položte závažička na sochu a projděte dveřmi. Pokud máte zálusk na Movariovo skladiště se 100x mage logs, coal, fire rune a death rune, tak to až po dokončení questů, nikdo vám je nesebere. V případě, že jste položili špatné množství závaží na sochu, tak dostanete dávku plynu a budete ve vězení a přijdete o klíčové předměty a musíte absolvovat znova. S oběma zápisky se vraťte k Thaeriskovi do Taverley a předejte mu je, máte jít do Mc Gruber lesík na západě od Seer´s Village.

Jak se dostanete blíže, tak uvidíte animaci boje mezi armadyl guardian a Lucienovou armádou, zabte nepřátele a promluvte si se zraněným guardianem, pošle vás za Idria.

Najdete ji v horním patře hospody v Seer´s Village, promluvte si s ni.

Pak si zaskočte do Faladorského parku, kde si promluvte s Sir Tiffy Cashien, ten vás pošle do White Castle. V hradě se vydjete od vchodu doleva, kde je velká místnost s Akrisae, promluvte si s nim a dostanete teleorb.

Vydejte se do Draynor Village a vyhledejte podězřelé osoby, použijte teleorb na tyto osoby, jen jedna z nich se nechá a pak se vraťte do Faladoru oznámit o úspěšném umístění štěnice.

Na hradě si promluvte s Akrisae o úspěšném umístění štěnice a pak následuje teleport špeha do klece. Při pokusu podání séra pravdy, starý druid neuspěje a ztratí se tak poslední dávka séra pravdy. Promluvte si s Thaeriskem, kde vám poraďí jak vyrobit další sérum, k tomu je zapotřebí snapdragon seed, který vám ochotně prodá (okolo 30k), pak můžete požádat o teleport do Port Sarim za Betty pro další ingredience do super séra pravdy. Než se teleportujete, připravte si seed diber, lens, 20 gp.

U Betty si promluvte ohledně séra, dostanete normalní dávku séra, dejte ji snapdragon seed, kupte si pink dye a obarvete čočku, stoupněte si ke dveřím a použijte obarvenou čočku na semínko. Obří semeno seberte.

Zpět k hradu, v nejvyšším patře zasaďte semínko a zajděte za Idriou.

Idria po vás bude chtít najmout 4 osoby, Turael (slaymaster v Burthorpne), Hazelmere (na východě od Yanille na ostrůvku), Duradel (Shilo village) a Mazchna (Canifis). Oběhněte tyto osoby a pak se vraťte k hradu.

Jděte do horního patra a skliďte enrich snapdragon, který použijte na normalní sérum a dostanete super sérum pravdy. Zajděte k vězni a vlezte do klece, podejte mu nápoj a vyzkoušejte jednu ze 3-4 možností, jedné z nich se podvolí a vypije nápoj. Zeptejte se ho, pro koho pracuje, řekne vám o Dark Squall. Jděte do banky pro charcoal a papyrus, zpět k vězni a znovu požádejte o popis, dostanete tak potrét osoby, které dejte Idrii.

Idria vás požádá o další osoby, Ghommal, Sloane, Harrallak (všichni 3 najdete v Warrior´s Guild), problém bude s Cyrisus, nevím kde se nachází, ale pro urychlení jsem použil Lunar Spell NPC contact a kontaktoval ho prostřednictví kouzla. Oznamte Idrii a pak zajděte za Akrisae, který oznámí, že viděl Dark Squall poblíž Black Knight Fortress. Připravte si prázdný orb, bronze med helm + iron chainbody, kouzlo na očarování Air orbů, zbraně pro melee a mage útok (200 úočných kouzel je ideální), prayer potion a jídlo + nějaké volné místo (6).

Vydejte se do Black Knight Fortress a od vchodu otevřete zeď a pak žebříkem dolů. Nachází se tam podivná dlaždice, dejte na to SEARCH a dozvíte se, že je tam symbol orb. Použijte kouzlo na očarování air orb a pak dolů.

Dole se pokuste zabít 3 Elite Black Knight, z každého padne část armour, které si oblečte a pak přeskočte most. Od mostu se dejte doprava, vylezte po stěně nahoru, pak přeskočte barikádu a dejte se dál na sever. Když máte na sobě Elite armour, stráže vás nechají.

V další části se vydejte k místu, kde jsou 3 černé dveře, jedny z nich se dají otevřít. Seberte ze zdi klíč, ze skříně druhý set Elite Armour, dále v jednom stole najdete lobster a restore potion. Opustťte místnost odkud jste přišli a tentokrát se vyjdete od těchto dveří chodbou doleva, kde najdete Silifa, otevřete dveře od cely a promluvte si s nim. Dejte mu pak lobstera a restore potion. Pak si znovu promluvte a dejte mu druhý elite armour.

Spolu se vydejte do místnosti, kde jste získali klíč od vězení. Prohledejte další stoly a v jednom z nich najdete podivný orb (Strange orb) a ve druhých skříních je Dagon Hai robe. Promluvte si s Silifem a dostanete od něho teleorb, které máte připevnit na Dark Squall.

Dark Squall je poblíž žebříku, použijte teleorb od Silifa na něho a pokdu se povede, tak se spustí dialog s Dark Squall, kde se odhalí, že je to Surok, pošle na vás poskoky, takže dejte teleport do Faladoru a směrujte rovnou k hradu.

Promluvte si s Askaeris a dalšími osobami na hradě. Do inventáře si vezměte trochu jídla, dagon hain robe si oblečte, dále 10 kousků law a death run, nějaký teleport pro rychlý únik a strange orb. Pak si promluvte s Askaeris, který navrhne plán, vlezte do klece a teleportuje Suroka k vám a vy v oblečení Suroka budete v jeho základně.

V místnosti, kde jsou stráže nyní můžete jít po žebříku nahoru, stoupněte si k symbolu na podlaze a klikněte u Strange orb na ACTIVATE.

Přesune vás to k Lucienovi základně, poblíž teleportačního místa je Elite Black Knight, který vás osloví, v místě kde hlídal, pokračujte chodbou a pak vylezte po stěně nahoru.

Přeskočte na kapli (JUMP TO LEDGE) a pokračujte na střeše kaple o kousek dál, kde se spustí animace.

Hrdinové, které jste si najali Lucien hravě porazí a vám nezbývá, než utéct, takže skočte zpět na zeď a teleport do Faladoru. Pokecejte s Idriou, Thaeriskem a Akrisae o dalším postupu.

Stále si nechte Dagon hai robe a sebou si vezměte, jídlo, prayer potion, něco na běhání (terrorbird), zbraň (whip + 200 útočných kouzel například air wave pro ušetření místa), bulleye latern s nasazeným safírem + nějaké volné místo (6). Pak dejte teleport do Lumbridge jeskyni v místě kde se dělá Tears of Guthix, tam najdete Movaria, se kterým si promluvte, pak použijte bulleye latern se safír na létající potvory a zvolte: INTO CHASM.

Dole prohledejte koslivce, najdete: srp, druid pouch, kladivo, chisel a lopatu. V okolí se nacházejí 4 pochodně, dva jsou ještě funkční (water a air), zbývající dva jsou zavelené kameny.

Vyhledejte hromádky šutrů, kde použije lopatu, čímž vyhrabete pochodeň a pak chiselem vyjměte orb dané sféry. V okolí je druhý zavalená pochodeň, kterou taký osvoboďte a získejte orb. U obou funkčních pochodni použijte chisel a získáte orby. Měli byste mít 4 orby (fire, water, earth a air).

Pokračujte cestou dál, najdete 3 kamenné lebky, před nimi jsou Recessed block a vedle je symbol určité runy, vložte do každý z těchto děr orb daného elementu (air symbol – vložit air orb), po vložené orbů získáte krychli se symbolem run, měli byste mít 3 krychle se symbolem earth, fire a air. Vylezte po žebříku nahoru, kde je 4. lebka, vložte do ni water orb a získáte krychli s water symbolem, do stejné lebky pak vložte krychli se symbolem fire.

Nyní byste měli mít krychle se symboly air, earth a water, slezte dolů ke 3 kamenným lebkám a vlezte do nosu (musíte mít obě ruce prázdné a bez summon familiar), uvnitř se pak nacházejí otvory, do který vložíte krychle se příslušným symbolem. Symbol je vyznačen před otvorem, takže se nemůžete splést.

Až vložíte, vylezte nahoru a klikněte na SEARCH STONE CUBE, dveře u čtvrté lebky se otevřou a můžete dál.

V další místnosti bude trochu herblore skill vyžadovat, tedy aspoň znalosti. Jsou tu 8 průchodů a každý vede do jednoho altaru, který symbolizuje určitý potion. V okolí jsou druidi a v chodbách se nacházejí kořeny. Běžte ke kořenům a použijte na srp CAST BLOOM, čímž získáte květ, pro naplnění druid pouch musíte získát 3 kytky. Pak klikněte na druid pouch a zvolte FILL. Druid pouch použijte na duchy a z nich padnou ingredience, ty pak odnesete k příslušnému oltáři a dostanete dolomen. Dolomeny pak vložíte do kamenného stolu uprostřed místnosti viz. obrázek.

Po vložení osmi dolomenu pokračujte chodbou. Na konci se nachází podivný kámen, dotkněte se toho a objeví se Balance Elemental. Vezměte whip a mlaťte do něho, naštěstí nemá prayer protect, ale střídá všechny 3 styly útoku, takže vy musíte přepínát protect, dává hity okolo 27. Pokud vám dojde jídlo, dejte teleport a pak se vraťte, překážky budou překonány a znovu se pusťte do souboje.

Po poražení Elementala, přijde Movario a pak Lucien a strhne se další bitva, kde se objeví 2 obří démony. Naštěstí boj s nimi už není tak hrozné, neboť vaše bojové staty vzrostly na 255 bodů (255 str, def, att, mage, ranged) a zdraví se neustále obnovuje na 255 bodů, takže souboj už je spíše symbolické. Démoni střídají protect a vám nezbývá než přepínat mezi melee a mage.

Porazte oba démony a promluvte si s Idriou a na požádání vás teleportuje zpět do Faladoru. Promluvte si s ni a dostanete odměnu.