Runescape - Největší CZ/SK Runescape fan web - RSko.cz

RSko.cz

Návody, Questy, Příručky,...

Projekty: Platick návody RS07 | Evil tree | Skill boost | Treasure trail | Shooting Star Štýl 1 Štýl 2 Štýl 3 Štýl 4 Štýl 5 Štýl 6 Štýl 7

Loading tip...

Autor článku: Maxpayne1123 (screeny přispěl Hyger3)

Úvod

Agility je vysoce používaný a užitečný skill. Zaručí vám rychlejší obnovování run energie a menší úbytek, což je při non-combat skillech k nezaplacení. Také vám zpřístupňuje nové oblasti a dovolí používat zkratky. I mnoho questů požaduje určitý agility level.

Obsah

1.0 Úvod
2.0 Dráhy
2.1 Gnome course beginner
2.2 Barbarian course beginner
2.3 Penguin agility course
2.4 Werewolf skullball
2.5 Brimhaven Agility arena
2.6 Werewolf course
2.7 Agility pyramida
2.8 Bandos agility course
2.9 Ape atoll course
2.10 Dorgesh-kaan agility
2.11 Advanced gnome course
2.12 Advanced Barbarian course
3.0 Jiné způsoby tréninku
4.0 Zkratky
5.0 Jak na 99?
6.0 Faq

2.0 - Dráhy

Celkem máme 13 různých agility dráh, které mají určité požadavky. Trénink na nich se může lišit jak způsobem, tak i počtem experience.

2.1 Gnome Stronghold - Beginners

Aréna pro úplné začátečníky. Experience zde nejsou nijak závratné, ale do levelu 20-25 je tu trénink nejlepší.

Tipy: Zde si neberte jídlo, nejde tady na žádné překážce spadnout. Pokud postrádáte společnost, zajděte na nějaký plnější world. Učte se také pomalu right-clicku (to znamená že děláte jednu překážku a pravým klikem máte nakliknutou druhou).

Můžete si zde vzít i své summoning pety a familiary.

2.2 Barbarian course - Beginners

Aréna pro mírně pokročilé. Pro vstup je zapotřebí 35 agility a Miniquest Barcrawl Návod na minihru zde.

Tipy: Doporučuju nějaké lehké jídlo, cakes, pineapple pizzas nebo baskets of strawberries. I zde si můžete vzít summoning peta nebo familiara.

2.3. Penguin course

Tahle aréna je přístupná po questu Cold war na levelu 30 agility. Osobně jsem tu nikdy nechodil, 540 xp je sice lákavých, ale trvá to dost dlouho, a klidně i s agility 99 tam failujete.

Obrázek

Pokud už tam vážně jdete, tak musíte být v penguin suite a musíte jít přes základnu KGP. S sebou jako vždy lehké jídlo, familiara ale neberte.

2.4 Werewolf skullball

Je to napůl minihra, přístupná od 25 agility. Ke vstupu potřebujete Ring of Charos. Musíte se s lebkou strefit do všech branek. Pokud to zvládnete, čekají vás slušné xp.

Tipy: Řešení najdete třeba zde

2.5 Brimhaven agility arena

Je sice přístupná už od začátku, ale choďte tam až od levelu 40. Do levelu 60 jsou zde nejlepší xp.

Tipy: Vezměte si lehké oblečení (spotted, spottier cape) a jídlo. Agility potion by zde také neměl chybět, v případě, že vám váš level sníží šipky.

2.6 Werewolf agility arena

Aréna je hned naproti skullballu. K přístupu potřebujete 60 agility. Jakmile vykročíte na stepping stone, tak vám werewolf boss hodí klacík, který mu určitě přineste, jsou za něj bonusové xp. Na konci dráhy si dávejte bacha na deathslide, nesmíte zde mít nic na hlavě a měli byste mít co nejmenší hmotnost. Pokud zde failnete, počítejte že dostanete kole 30 damage. (xp dostanete také, ale o něco menší)

Tipy: Klasika, lehké jídlo a oblečení.

2.7 Agility pyramid

Pyramida kousek na severovýchod od Sophanemu. Musíte se zde přes překážky dostat až úplně nahoru, kde seberete zlatou pyramidu a vylezete dveřmi zase ven. Celkem získáte kolem 1014 xp, nicméně vás to nejspíš po chvíli přestane bavit.

Tipy: Waterskins (lepší je enchanted water tiara) a jídlo.

2.8 Bandos throne room course

Po questu The Chosen Commander můžete skákat po sochách a získat nějaké drobné xp. Nezapomeňte si vzít crossbow a mithril grapple.

Tipy: Nepřeklikněte se, nebo hrozí, že nějaká socha obživne.

2.9 Ape atoll agility course

Kdysi hlavní oblast agility masterů, dnes už předčena advanced drahami. Pořád zde ale najdete dost hráčů, kteří usilovně trénují.

Tipy: Nechcete skotačit sami? Potom jděte na world 46, neoficiální agility world, kde potkáte spoustu lidí. (platí i pro obě advanced course)

Pokud potřebujete jídlo, tak si vemte knife a nasekejte si pineapple, který seženete vedle místa, kde končíte kolo. Druhou možností jsou oříšky v jeskyni, která se nachází za rope swing. Tady ale musíte mít rozdělaný King Awowogei část Recipe for Disaster (rozdělaný, ne dokončený!).

2.10 Dorgesh-kaan agility course

Alternativa Ape atollu, přístupná po questu Death to the Dorgeshuun a 80 agility (kdysi bývalo 70). Prakticky jde o to, přenést goblinímu technikovi část ze staré energetické stanice. Dá se tam dostat dvojím způsobem:

1. Klasicky, bez rangedu (více xp, déle trvá)

2. S pomocí rangedu a grappling hooku. Zde je třeba 80 Strength (méně xp, kratší doba)

Na dlouhodobější trénink se vyplatí chodit klasickou cestou (za tu dostanete 2216 xp, když goblinovi donesete požadovanou součástku), oproti Ape atollu zde nepřestanete padat. Na 80 agility jsem padal cca jednou za 20-25 minut. Pokud se nechcete nudit, pak můžete Dorgesh-kaan střídat s Ape atollem.

Tipy: Zde se klade velký důraz na váhu, jídlo si zde nemusíte nosit, stačíte se regenerovat sami. Po čase se už naučíte naklikávat překážky a rozhovory s goblinem.

2.11 Advanced gnome course

Poměrně nová dráha je výzvou pro hráče s více než 85 agility. Jsou zde o dost větší xp, než na Ape atollu a proto zde naleznete velký počet trénujících hráčů. Po 250 úspěšných kolech dostanete od Gnome trainera Agility legs, které snižuji váhu o 10kg.

Tipy: Nejlepší je zde začít s tréninkem už na levelu 80, za pomocí summer pies. Stačí si zvýšit agility před překážkou, kde přebíháte po ceduli, a zbytek už můžete udělat i s menším agility. Na levelu 89 zde přestanete padat úplně.

Pokud toužíte po společnosti, můžete opět zajít na world 46, kde vám (především večer) budou dělat společnost protřelí skilleři.

2.12 Advanced barbarian course

Druhá z dvou nových drah se nachází na stejném místě, jako u levelu 35. Podmínkou pro vstup je 90 agility a splněný Barcrawl. Za 250 úspěšných kol získáte Agility top, který vám sníží váhu o 13 kg, dohromady tedy celý set -23kg.

Tipy: Pokud chcete získat Agility top, můžete to udělat i na lvlu 85 opět za pomocí summer pies. Zvyšte si agil před překážkou, kde lezete na stěnu a zbytek můžete projít i s menším agility levelem.

Je celkem sporné, kde dlouhodobě trénovat agility. Je zde nepatrně více xp než na advanced gnome, nejlepší je ale tyto dvě střídat.

3.0 Jiné způsoby tréninku

Agility se dá tréovat i jinak, než jen na určených místech.

1. Toy mice

Jsou vhodné pro malé levely. Princip spočívá v tom, že se v malém prostoru vypustí clockwork toy mouses a následně se chytají. Jedna dává 3xp, za inventář je to tedy celkem 84xp, je to srovnatelné s gnome agility arénou. Kdysi bývalo nejlepší místo v Ardougne, nyní je to však malá místnost u kadeřníka ve Faladoru.

2. Edgeville monkey bars

Od levelu 15 můžete používat zkratku v Edgeville dungeonu. Za přeručkování je zde celkem dost xp, srovnatelné už i s barbarian course pro levely 35. Stačí jen ručkovat tam a zpátky, dokud vás to neunaví.

3. (Doplněk) Yanille agility dungeon

Pokud máte 67 agility, můžete tento menší dungeon navštívit. Po překonání několika překážek se dostanete k postavě jménem Salarin the Twisted, která dropuje Sinister key, kterým se otevírá truhla s několika herby.

4.0 Zkratky a přístupy

S větším agilem přibývá také více zkratek a nových území, kam se můžete dostat

5.0 Jak na 99?

Baví vás agility? Chcete se blýsknout jednou z nejtěžších 99tek? Pak si nejprve přečtěte několik faktů:

1. I když budete hrát 6 hodin denně, stejně vám agil 99 zabere nejméně jeden měsíc.

2. U levelů 60-70 je ještě moc brzy rozhodovat se, že uděláte 99. Většina lidí to po delším tréninku rychle vzdá.

3. Záseky. První zásek je v levelech 85-88, kdy máte pocit, že nemáte proč to dělat a rozhodnete se to odkládat a odkládat...

Druhý zásek - level 93 - hodně lidí na tomto levelu odpadá, není přesně jasné proč. Pokud chcete dát 99, tak se na tyto dva záseky připravte.

-Dlouhá cesta k 99-

Normálnímu člověku zabere agility 99 cca měsíc od agility 92. Nezapomeňte, sice je to "jen" 7 levelů, ale nadřete se stejně, jako byste dělali dalších 92.

Kde trénovat?

Level 1-35

Tady moc na výběr nemáte, alternativně můžete vyzkoušet chytání clockwork myší. Pokud si uděláte questy Tourist trap a Grand tree, tak se z prvního levelu vyhoupnete rovnou na 32.

(alternativa) Level 15-35

Už jsem o tom mluvil, můžete zkusit překážku v Edgeville dungeonu. Za hodinu byste měli získat kolem 12k xp a navíc tam nemůžete failnout.

Level 25-35

Na levelu 25 už můžete zkusit skullball. Pokud vás začne bavit, můžete tam získat poměrně velké xp.

Level 35-52

Na tomhle levelu už můžete zkusit Agility pyramid. Ovšem doporučuju tam nechodit rovnou od 35, jinak budete celkem dost padat.

Od levelu 40 doporučuju chodit do Brimhaven agility arény. Vemte si s sebou agility poty a vyhýbejte se šipkám, které agil snižují. Level 49 byste měli dát za několik hodin.

(alternativa Level 48-52

Na levelu 48 už můžete jít na Ape atoll. Tam rozhodně nechoďte, budete více ve vodě, než na suchu. Od levelu 60 už můžete Ape atoll navštívit, ale vemte si jídlo a agility poty.

Level 52-60

Nyní můžete trénovat ve Wilderness (s boostem, bez boostu potřebujete 52), kde máte už hodně slušné expy. Ale dávejte si pozor na revenanty a pokud se nějaký objeví, zalezte na chvilku do podzemí u jedné z překážek.

(alternativa) Level 60-65

Jestli vás trénink na Ape atollu nudí, můžete navštívit Werewolf agility course a trénovat tam. Nezapomeňte však brát klacík a doneste si jídlo, protože poslední překážka může dát velký damage.

Level 65-80/85

Tady bych se už vrhnul ze všech sil na Ape atoll. Už byste neměli padat tak často a levely tu naskakují dost rychle. Zůstaňte zde až do levelu 80 nebo 85 (můžete Ape atoll střídat s Willderness).

Level 80/85-90

Začíná přituhovat. Doporučuji už s levelem 80 jít na Advanced Gnome course a používat summer pies. Expy jsou lepší než na Ape atollu. Dávejte si pozor na první zásek, a zkuste se překonat. Můžete zde zůstat až do levelu 99, jestli se ale nudíte, tak neváhejte zkusit Advanced barbarian course na levelu 90.

Level 90-99

Zpřístupní se vám Advanced barbarian course. Oproti gnome to žádný velký rozdíl v xp není, takže je jedno, kde dlouhodobě trénujete. Posledních 9 levelů musíte naténovat více jak 8 milionů zkušeností. Přeji pevné nervy.

Level 99

Pokud dosáhnete levelu 99, tak na sebe můžete být pyšní. Obětovali jste několik desítek dnů pro vaši novu agility skillcape. Můžete být na sebe hrdí, neboť agility je pořád jeden z nekoupitelných skillů (zatím).

6.0 FAQ

Q: Agility je strašně nudné, nedá se u něj něco dělat?
A: Samozřejmě, nejlepší je sledovat televizi, nebo poslouchat hudbu. Pokročilejší klikaři si mohou na půl obrazovky hodit RuneScape a na druhou nějaký film či seriál z internetu.

Q: Doplňuje agility run na free?
A: Kdysi ano, nyní už ne.

Q: Proč není v návodu zmíněna penguin agility course pro trénink?
A: P. agil course se hodí spíše k odreagování, než ke skutečnému tréninku. Je tam vysoká šance failnutí, a expy nejsou nijak závratné.

Q: Vyplatí se dělat agility tickety v Brimhaven aréně?
A: Ano, pro levely 40-60 je to dobrý zdroj xp. Navíc, s Karamja gloves 2 a vyššími získáte více xp.

Q: Co je to to "naklikávání"?
A: Stručně: je to už nachystaná volba na další překážku, když ještě děláte překážku předchozí. Takhle slovy tomu moc nejde rozumět, proto někdy doplním video. Naklikávání je užitečné pro maximální rychlost tréninku, ale vyžaduje dost pozornosti.

Q: Za jak dlouho udělám agility 99?
A: Pokud máte už 92, tak počítejte okolo měsíce a něco. Jinak existuje jednoduchý vzorec (početem xp, které dáte za den, dělíme počet xp zbývající do 99)

Q: Jak rychle se mi doplní run s agility xx?
A: To je těžké říci, na agility 87 se mi doplňuje kolem 1-3 run pointů za vteřinu.

Q: Můžu si udělat agile top už s 85 agility za pomocí summer pies?
A: Je to možné, ale dost otravné jíst pie každé kolo. Nicméně, dá se to.

Q: Co to je za lidi na worldu 46?
A: Je to "All terrain agility team", ze kterého je 16% lidí s 99 agility. Prostě s nima trénujte, garantuju, že se za ty dva měsíce sblížíte :).

(odkaz na jejich post na fóru: ZDE)