Runescape - Největší CZ/SK Runescape fan web - RSko.cz

RSko.cz

Návody, Questy, Příručky,...

Projekty: Platick návody RS07 | Evil tree | Skill boost | Treasure trail | Shooting Star Štýl 1 Štýl 2 Štýl 3 Štýl 4 Štýl 5 Štýl 6 Štýl 7

Loading tip...

Autor článku: Sco Angel
Obsah návodu:
 1. Specifikace DK
 2. Jejich umístění
 3. Doporučené skilly a výbava
 4. Cesta k DK a safespot na Rexe
Specifikace Dagannoth Kings

Útok: Supreme – ranged, Rex – melee a Prime – mage

Slabiny: Supreme - stab, Rex - fire spelly a Prime - arrow .

Dropy (jen unikátní):

Supreme: seercull bow, dragon axe a archer ring.
Prime: mud staff, dragon axe a seers ring.
Rex: dragon axe, berserk ring a warrior ring.

Kde jsou Kingové?

K tomu, abyste se dostali k Dagannoth kingům, bude zapotřebí jít aspoň ve dvou. Sám nelze otevřít chráněné dveře do hlubin Waterbirth Island. Dole na vás čekají 3 králové, každý disponuje svým drtivým útokem, takže ideální sestava je ve třech, ale není problém zvládnout ve dvou.

Dagannoth kingové sídlí ve Waterbirth Island, k nim se dostanete z mola ve Fremenik vesnici. Místní námořník vás odveze na ostrov, který obsahuje mnoho snape grass ke sběru. Rychlejší cestou je pak teleport pomocí fremenik boot 4, který s kombinaci s lyrou vás teleportuje 1x za den zadarmo na Waterbirth přímo ke vchodu do nitra ostrova. Výbava popsaná v tomto článku je jen doporučená, během výpravy zjistíte, že některé věci není zapotřebí a můžete jimi nahradit lepšími (například místo Batwing si vezmete Subjugation Ganodermic nebo Nex armor).

Doporučené levely a výbava

Doba se mění a s příchodem Summoning s mnoho usnadnilo. Nemá smysl chodit na dagannoth kingy ve full rune, zabijete tak 3 a dojde jídlo, to moc smysl nemá. Kromě výbavy je třeba mít také skilly.

 • Ideálně je mít vše okolo 85 (combat melee skilly a ranged) a u magic 95 na kouzlo fire surge nebo jakékoliv jiné ohnivé kouzlo. Pokud máte přístup k ancient magic, můžete používat blood spelly, které jsou také ohnivé a současně vás léčí.
 • Také je nutné mít partnera, dagy kingy můžete solovat, ale ne tak efektivně jako kdysi, aspoň zatím se nevyplatí, nevydžíte tak dlouho. Update 5.4.2013: Jagex snížil dostřel Kingům, takže jsou teďka jako před EOC updatem. Bez problému se dají solovat.
 • Pokud je to možné, udělejte si quest: As first resort..., který vám umožní na chvíli neomezený běh a rovnou poběžíte ke kingům bez zastavování.

Výbava

Výbava v tomto návodu patří mezi ty snadno dostupné a dají se s tím lehce lovit kingy. Samozřejmě, že pokud se vám dostane do rukou lepší a dražší, můžete je používat také.

Je nutné mít na každého kinga jednu sadu výbav.

Supreme (slabina - stab): na něho tu máme melee armor (bandos nebo barrow armor se tu najde uplatnění). Jako zbraň chaotic rapier, saradomin godsword nebo chaotic maul. Do druhé ruky se hodí dát štít, pokud máte jednoruční rapier, kterým se pak můžete léčit.

Prime (slabina - arrow): crystal bow a royal hide.

Rex (slabina - fire spelly): master wand, batwing top a bottom a magic dragonfire shield. Master wand je jednoruční zbraň a umožňuje nosit štít, takže se můžete neustále léčit. Po nedávném updatu je lepší brát si obouruční hůlky, například Staff of light, Wandy ztratili hodně na přesnosti, proto nejsou tak efektivní. Na Rexe jsou stále safespoty (nezměnily se), ze které můžeme po něm střílet, popřípadě se z něho léčit pomoci soulsplitu.

Volitelné položky:

Aury - sem se rozhodně hodí Penance, vydrží 1 hodinu. Vzhledem k tomu, že jste u Kingu neustále pod útokem, aura vám bude doplňovat neustále prayer. Pokud dojde, přepněte na vampirism, který vydrží další hodinu. Pokud tyto aury nemáte, můžete používat Reverence, který snižuje spotřebu prayer a v kombinaci s Saradomin godsword, vydržíte také hodinu bez pití prayeru.

Summoning pet - Yak je jasný favorit, pokud ale na to nemáte level, tak aspoň želvu naplněné jídlem. Unicorn tu moc uplatnění nenajde, nestačí vás léčit.

Ability bar

Po EOC tu máme novinku, která nám usnadní lovení kingu, kromě základních abilit, které slouží spíše jen na doplnění adrenalinu, abychom nakonec použili nějaké to silné ultimátní abilitu.

Melee: vzhledem k tomu, že máme jednoruční zbraň, tak jedinou použitelnou co zraní Supreme je Overpower a Assault. V případě obouruční je to obdobné.

Range: Zde bych preferoval spíše 50% ability, takže Rapid shot, Bombardment a můžete i ultimate Deadshot.

Mage: Metamorphosis je velmi účinný na Rexe a šetří runy. Dále bych doporučil Asphyxiate, které je také účinné.

Shield:

Resonance - po 6 sekundách vám přicházející rána nezraní, ale naopak vyléčí velmi užitečné.
Preparation - přicházející útoky sníži čas na dobití Resonance.
Rejuvenate - jasná volba, pokud máte málo HP, tak použijte tohle, jinak preferujte ty bojové ultimátní ability.

Potion

Prayer potion - samozřejmě to nejlepší co si můžete dovolit a ideálně v flask, nikoliv vial.

Overload - vzhledem k tomu, že už nesnižuje HP po vypití, další jasná volba, pokud na to nemáte level, nevadí, i bez toho se obejdete.

Jak postupovat?

 1. před vstupem dejte Mage protect a připravte si melee armor
 2. zaútočte na Supremeho a štítem se pravidelně léčte (Resonance)
 3. jak padne Supreme, utíkáme k safespotu na Rexe (na konci článku najdete pozice Rex safespot), kde zabijeme Rexe, počítejte s tím, že jste pořád pod útokem Primeho a máte 50% ochranu z mage protect, ale díky štítu není problém vydržet.
 4. po Rexe si připravte range výbavu, měli byste nahromadit maximum adrenalinu na Incendiary shot, který ho zraní za 5000.
 5. pokud nestihnete zabít Primeho, objeví se Supreme, který má dosah téměř všude pokud vás zaměří (pokud stojíte u Rex safespot, a nevšiml si vás Supreme, tak máte od něho klid, ale zase nedostřelíte na Prime) a musíte se zaměřit na Supreme a nechte nadále mage protect proti Primovi.

Cesta k Dagannoth Kingům

Popis mapy 1. část:

Bod číslo 1:

Vchod do hlubin ostrova je chráněná 3 dveřmi. V každém z nich jsou monstra a každá disponuje jiným útokem a dle toho by měl být také zapnutý prayer. Nejlepším místem jsou dveře k Rock Crab, ti jsou neškodní. Stoupněte si na plošinku před dveřmi a až oba budete na plošině, tak je otevřete.

Bod číslo 2:

Vrhací sekera už nefunguje, takže oba poběžíte k vchodu, kde jsou 88 lvl dagannothi (range protect), jeden z vás proběhne dovnitř a druhý se musí rychlé vrátit zpět k vchodu k rock crab. Pokud to stihnete, tak na konci pomocí range zbraň zničíte překážký a můžete oba projít.

(Mapa převzata ze stránek runescape.com, popis byl doplněn mnou.)

Popis mapy 2. část:

Nebezpečná místa jsou s ranged a mage monstry, tam je nutné rychlé proběhnout se zapnutým protectem. U melee monster, kde jsou obří kraby není nutné běhat a ani není zapotřebí zapnout protect. Jediné nebezpečné místo s melee monstry je poslední místnost do další části jeskyň, tam se nacházejí dagannothi 90 lvl a jsou nebezpeční, dokáží zranit i 14.

Odpočinková místa:

O-1 O-2 O-3

U všech odpočinkových místech, si počkejte na +70% energy pro běh.

Popis mapy 3. část

Předposlední patro mega dungeonů. Na mapě lze vidět kde se nacházejí Kingové, tedy v tomto patře nejsou, ale vede tu žebřík dolů a rovnou do jejich sídla. Není dobré hned doběhnout dolů za nimi, ale proběhněte přes žebřík až hluboko dozadu k bodu O-4. Tam bude posledním odpočinkovým místem, kde si doplňte zdraví a připravte si loknout super sety, prayer potiony a super antipoison. Pokud jste připravení, tak vlezte dolů za Kingy.

O-4

U Dagannoth Kingů

Pokud jste se dostali až dolů ke Kingům, tak vězte, že teprve teďka peklo začíná. Dole jsou 3 mocní králové, všichni v jedné místnosti a okolo jsou malé potvůrky Spinolyps, kteří neustálé odstřeluji ranged a mage útokem. Před vstupem do sídla králů si připravte mage protect, jinak budete velmi rychlé v lumbech/falador.

Safe spot číslo 2:

Červené čtverečky jsou bezpečná místa, kde lze stát a jste mimo dosah Rexe.

Safe spot číslo 3:


Červené čtverečky jsou bezpečná místa, kde lze stát a jste mimo dosah Rexe.

Závěr

Dragon axe a další cennosti nepadají neustále, chce to trpělivost a dávku štěstí.