Runescape - Největší CZ/SK Runescape fan web - RSko.cz

RSko.cz

Návody, Questy, Příručky,...

Projekty: Platick návody RS07 | Evil tree | Skill boost | Treasure trail | Shooting Star Štýl 1 Štýl 2 Štýl 3 Štýl 4 Štýl 5 Štýl 6 Štýl 7

Loading tip...

Autor článku: Sco Angel

Po EOC tu došlo k zásadním změnám, které ulehčili boje s bossy. KBQ nyní patří mezi slabší boss a nepředstavuje problém pro nízké combaty. Návod popisuje minimální výbavu, která je dostupná většině hráčů, pokud máte lepší, není problém použít a zlepšit si tak šanci.

Specifikace King Black Dragon (KBD)

Útok: ledový dech, ohnivý dech, jedový dech, melee

Slabiny: žádné

Dropy:

100%: Dragon bones, Black dragonhide
Zbraně: Adamant axe, Adamant javelin(20), Rune javelin(5), Dragon spear, Mithril battleaxe, Rune 2h sword, Rune axe, Rune battleaxe, Rune longsword, Rune spear
Brnění: Adamant platebody, Dragon med helm, Rune kiteshield, Rune platelegs, Rune sq shield,
Runy/Šípy: Air(105), Blood(15), Death(7-45), Fire(105), Iron(690), Law(15-45), Rune(42), Steel(150), Rune bolt(2-12)
Nezařaditelné: Adamant bar, Amulet of strength, Chaos talisman, Coal(100 noted), Dragonstone, Half key, Iron ore(100 noted), Oyster pearls, Runite bar, Runite limb, Shark(4), Shield left half(dragon), Silver ore(100 noted), Uncut gems, Yew log(100 noted), King black dragon head, Draconic Visage.

Výbava

a) Melee výbava

Poměrně snadno dostupná výbava.

Armor: bandos nebo barrow.

Zbraň: ideálně dual melee, v tomto případě whip a enhanced excalibur. Pokud máte přístup k chaotic zbraním, tak jsou ještě lepší (rapier nebo longsword).

Inventář: tato výbava vyžaduje, abyste měli superantifire, protože nebudeme používat dragonfire shield. Jednoruční zbraň s shieldem můžete používat také, ale je to pomalé. Dále jsou tu potiony, nejlepším je overload, pokud na to nemáte level, tak postačí extreme set popřípadě super set a jako jídlo postačí sharky. Nechte si také volné místo na dropy.

Ability: základními melee ability si zvýšíte adrenalin a pak můžete použít ultimátní Massacre.

Prayer: soulsplit, pokud nemáte, tak mage protect.

Aura: penance -> vampirism-> reverence.

b) Ranged výbava

Zbraň: royal crossbow -> crystal bow -> dual chaotic crossbow -> dual rune crossbow.

Armor: armadyl armor nebo royal hide.

I tento armor vyžaduje abyste měli super antifire a narozdíl od Melee, je ještě lepší.

Summoning podpora

Praktický není potřeba, pro slabší hráče bude ideální želva s jídlem, zkušenější hráčí nepotřebují summoning podporu.

Rychlá cesta k KBD

Na západ od Edge ville banky (na sever od Monastery) je artefakt, pokud na to kliknete, přenesete se ihned do KBQ lair. Rozdíl mezi rychlou cestou a pomalou (viz dole) je v tom, že pokud půjdete přes wild, až do KBD lair, dostanete bonus na damage. Osobně doporučuji rychlou cestu, i bez bonusu padne KBD velmi rychle. A kromě toho, na jihu od artefaktu je Monastery, kde si můžete rychle doplnit prayer.

Pomalá cesta k KBD

 

Tato bestie sídlí ve wildu level 42, poblíž Lava Maze, což zrovna není bezpečné místo. Nejen že touto cestou se dostanete k runite ore, ale je to také frekventovaná cesta PKařů, kteří jdou lovit runite minery.

Vchod do jeho sídla je chráněna na povrchu Lesser deamony, po slezení žebříkem dolů jsou pavouci, tam se také nalézá teleportační páka do jeho sídla.