Runescape - Největší CZ/SK Runescape fan web - RSko.cz

RSko.cz

Návody, Questy, Příručky,...

Projekty: Platick návody RS07 | Evil tree | Skill boost | Treasure trail | Shooting Star Štýl 1 Štýl 2 Štýl 3 Štýl 4 Štýl 5 Štýl 6 Štýl 7

Loading tip...

Specifikace Kalphite Queen

Po EOC je KQ o trochu lehčí, avšak nadále patří mezi náročné a prakticky není důvod lovit kvůli dragonchainbody. Snad se dočkáme update s dropama.

Útok: mage, ranged a melee

Slabina: žádná

Speciál: 1. forma prayer protect Mage a Ranged, 2. forma prayer protect Melee

Dropy:

Zbraně: Lava staff, Adamant spear, Adamant javelin(20), Rune axe, Rune battleaxe, Rune warhammer, Rune javelin(5), Rune 2h sword, Dragon spear, Dragon 2h sword
Brnění: Dragon chainbody, Rune chainbody, Rune sq shield, Dragon med helm
Runy/Šípy: Blood(19), Death(30), Fire(600), Law(20), Mithril(500), Nature(75), Rune(42,100), Steel(150), Iron(?)
Nezařaditelné: Dragon bones(5), Shield left half(dragon), Cut dragonstone, Uncut gems, Half key, Lobster(7), Oyster pearl(3,40), Rune bar, Shark(4), Silver ore(100 noted), Wine of zamorak(20 noted), Amulet of power, Chaos talisman, Herbs, Kalphite queen head

Výbava – Ranged Melee

Armor: bandos/barrow (verac) a royal hide (popřípadě lepší).

Zbraň: dual melee (chaotic) nebo 2h (ideálně saradoming godsword) a crystal bow (popřípadě royal crossbow).

Aura: vampirism, reverence nebo penance.

Ability: na melee ultimátní Massacre a pro range ultimátní Deadshot a Incendiary shot.

Kombinace range a melee armor, podle mě efektivnější než Verac. Pokud tam jdete poprvé, je nutné vzít si 2 lana.

Summoning podpora

Nejlepší jsou jídlové nosiče, želva a yak tu najdou plné uplatnění. Titan a unicorn už moc ne, nestačili by vás léčit, někdy KQ hituje tak často, že klidně spotřebujete i 5 sharků za velmi krátký čas.

Cesta ke KQ

KQ se nachází kousek od vchodu do Shantay Pass, stačí proběhnout do jejího sídla, pokud se nikde nebudete zdržovat, tak efekt pouště na vás nebude působit.

První průlez.

Dole pak proběhněte dlouho chodbou do další díry, ta je chráněná Guardiany. V těchto místech si lokněte posilňující potiony a pak slezte dolů.

1. forma

Dole na vás již čeká samotná KQ a okolí je několik jejich Guardianu a z kokonů vylézají slaboučké Workery. V první formě je KQ pomalý a neohrabaný brouk, snadno se zasahuje. 2. Pravidelně si hlídejte stav prayer a také HP. Stoupněte si tak, abyste byli s partnerem naproti sobě, KQ pak musí otáčet dokola.

2. forma

Prolomením černého krunýře se objeví její létající forma, je možná nebezpečnější než předchozí. Má melee protect, ale díky full Veracu není problém prorazit její obranu. Pokud vám ve formě 2 začíná docházet jídlo, tak neriskujte a dejte radší s partnerem teleport, jinak si KQ smlsné na vašich armourech. Nezapomeňte že tam jdete vyzvednout armour, nikoliv abyste tam nějaké nechali!

Dragon chainbody

Ne vždy dropuje dragon chainbody, musíte to zkoušet a zkoušet a jednou se to prostě povede. Chce to jen trpělivost a pak se můžete pochlubit takovýmto obrázkem:

Angel a Elektrik v Seer´s Village.