Runescape - Největší CZ/SK Runescape fan web - RSko.cz

RSko.cz

Návody, Questy, Příručky,...

Projekty: Platick návody RS07 | Evil tree | Skill boost | Treasure trail | Shooting Star Štýl 1 Štýl 2 Štýl 3 Štýl 4 Štýl 5 Štýl 6 Štýl 7

Loading tip...

Obtížnost: těžká

Start: po dokončení Undeground pass dostanete dopis od poslíčka, ať budete kdekoliv.

Questy: Underground pass

Skilly: 56 agility

Předměty: Pickaxe, sekeru na dřevo, tinderbox, tuny jídla, antipoison, bow, arrow (postačí 2-3 bronzové šípy), plank, spade a rope, glory ammy nebo teleport runes, brnění, 5-7 coal (až při výrobě bomby), pestle and mortar (až při výrobě bomby), pot a 4 balls of wool nebo cloth.

Zajděte za králem Lathasem, který vám řekne, že máte jít zabít jeho „zlého“ bratra Tyrase. Tyras sídlí v Tirannwn, což je území elfů. Zatím jediná cesta vede přes Underground Pass, takže znovu absolvujte tento nepříjemný úsek.

Pokud jste úspěšně prošli Underground Pass, tak můžeme začít s questem. Hned jak vyjdete z podzemí, uvidíte jak 2 elfové zastřelí třetího. Pronásledovatele vám řeknou, že máte jít k Elf Camp, který se nachází na severozápadě.

Po cestě budete potkávat tyto pasti:

Hromada listí, pokud špatně přeskočíte, tak budete dole, tato past vás zraní 15. Hrábě jsou o něco méně nebezpečné, zraňuji 8. Posledním je drát, pro překování je nutné překročit, jinak dostanete ránu za 2x 5 + otrava.

Podívejte se na mapu, jsou tam vyznačené cesty i pasti, zatím zpočátku nemůžete procházet přes husté stromy, takže pěkně po svých dojděte k Elf Camp, tam si pokecejte s lordem Iorwerthem. Pošle vás za Elf Tracker (viz. mapa bod 3).

Elf Tracker vám nevěří a chce důkaz, že vás Lord poslal. Vydejte se zpět za Lordem a dostanete od něho amulet. Zpět za Elf Tracker a konečně vám uvěří. Řekne vám, že máte jít prozkoumat okolí, běžte na západ od něho a najdete tam stopy, prozkoumejte a zpět za Elfem. Naučí vás jak procházet hustým lesem.

Zpět ke stopám a prolezte jimi přes husté stromy a napadne vás na druhé straně 110 lvl Tyras Guard. Pokračujte v cestě až do Tyras Camp. Promluvte si s generálem, ale odmítne vás pustit za Tyrasem. Seberte v táboře barel, nejlépe 2x-3x. K dispozici tu máte i pec a general store s halapartnami, dokonce i dračí, ale to až po questu.

Vraťte se za Iorwethem a oznamte mu pozici Tyrase. Rovnou u jeho tábora si můžete vyrobit kus látky za pomoci 4 klubek vlny, bude se to hodit. Od Iorwetha dostanete knihu na výrobu bomby.

Výroba bomby

K výrobě bomby bude nutné několik přísad.

Prvním z nich je quicklime, nejdříve získejte limestone, ten se dá těžit na východě od Elf Camp. Pak běžte k peci, kde hoďte limestone do pece, v inventáři musíte mít hrnec a na rukách rukavice. Pokud se vám to podaří, tak získáte hrnec Quicklime.

Síra, tu lze získat na jihu od Elf Tracker.

Tar, na stejném místě jako síra, použijte prázdný barel a získáte tak barel s tarem. Doporučuji si nabrat 2-3 barely. Cesta k elfům není zatím snadná.

Cloth, pokud máte 4 klubka, tak stačí zajít do Elf Camp, kde je přístroj na výrobu látek za pomocí 4 klubek vlny.

Poslední přísadou je nafta, která je nutné vydestilovat z barelu s tarem.

U elfů toho moc nezmůžeme, takže si dejte teleport do Rimmington a nachystejte si mortar and pestle a 10 coalů. Zajděte za chemikem v Rimmingtonu a ukažte mu knihu, kterou vám dal Iorwerth. Vyjděte ven a najdete tam nádrž. Použijte barel a objeví se vám panel.

Destilace je velmi jednoduchá, ale pozor, je tu šance a to docela veliká, že to pokazíte. Nejdříve přidejte uhlí, tak 2 kousky, tlak začne stoupat, tak rychlé otočte kolečkem s označením Pressure valve na pravou stranu a mezitím otočte také TAR REGULATOR doprava. Hlídejte teplotu aby nedosáhla červené pozice, pokud začne klesat, tak přidávejte po 1 kouskách uhlí. Ukazatel TOTAL DISTILLED vám říká kolik nafty už máte, až se naplní, tak máte naftu v inventáři.

Mortar a pestle rozdrťte síru a hoďte do nafty, totéž udělejte s quicklime a také kus látky (cloth). Čímž jste vytvořili bombu.

Finále

V inventáři byste měli mít rozhodně tinderbox, sekeru, bombu, protijed a běžná výbava na překonání Underground pass.

Zpět k elfům přes Underground Pass. Cestou zabte zajíce a upečte ho, ale nesníst. Dejte se dle mapy do místa označené katapult. Hlídači dejte zajíce, pak použijte bombu na katapult.

„Zlý“ Tyras je konečně mrtev, vraťte se k Iorwerthovi, který vám poděkuje a dostanete od něho dopis, který máte odnést k Lathasovi. Teleportujte se do Ardougne a u vchodu vás zastaví elf a prozradí vám, že celou dobu jste pracovali pro temnou stranu, kouzlem otevře dopis a odhalí tak pravou tvář Lathase. Nedá se nic dělat, běžte za králem pro odměnu. O tom jak to bude dál, si počkejte na Roving Elves, Mourning End 1 a Mourning End 2.

Odměna: kromě níže uvedene se vám také zpřístupnil možnost používat dračí halapartnu, která stojí 325K v Tyras Camp u elfů.