Runescape - Největší CZ/SK Runescape fan web - RSko.cz

RSko.cz

Návody, Questy, Příručky,...

Projekty: Platick návody RS07 | Evil tree | Skill boost | Treasure trail | Shooting Star Štýl 1 Štýl 2 Štýl 3 Štýl 4 Štýl 5 Štýl 6 Štýl 7

Loading tip...

Autor: Anfalas1

Tento návod ukazuje další možnost, jak lze efektivně lovit Zilyanu a je určen zkušenějším hráčům. Ideální velikost teamu jsou 3 – 4 lidé.

Metodu ranged již mnozí dobře znají, ale metoda melee je ve srovnání s ranged rychlejší a po update Saradomin roomu již stejně “nebezpečná” jako ranged, protože jste v neustálém kontaktu s bossem.

Zde nebudu popisovat jak se dostat do God wars dungeonu nebo kde dělat kill count, to již udělalo mnoho lidí přede mnou, tak není důvod to zde opakovat. Tento návod má ukázat příklady výbavy a složení inventáře pro ty, kteří jdou melee stylem poprvé.

1. Doporučené skilly
2. Příklady armouru a inventáře
3. Průběh boje

1. Doporučené skilly

Skill – Minimal – Optimal
Attack – 90+, 95+
Strength – 90+, 95+
Defence – 90+, 95+
HP – 90+, 95+
Prayer – 70+, 80+
Summonning – 69+, 79+

2. Příklady armouru a inventáře

Jistě existuje mnoho variant dalších, ale zde pouze ty základní.
Na melee se nevyplatí chodit s whipem, tudíž godswordy (dále jen GS) jsou zde na místě:

ZGS -> znehybní a poskytne tak možnost teamu efektivně killnout bosse bez nutnosti běhání, nebo v klidu doplnit stav HP a prayeru
SGS -> umožňuje nositeli léčit se, není tak výhodný pro team jako ZGS, ale pro uživatele je ideální volbou
AGS-> velmi silné hity, když využijete speciál attack; také vhodné pro team
BGS-> tento GS se nemusí jevit jako ten pravý, opak je ale pravdou, pokud máte v teamu někoho např. s AGS nebo ZGS, nechte nejdříve specnout nositele BGS (tím mu sníží obranu) a teprve poté použijte speciál od ostatních GS

Verac’s armour

Cape: Fire, Skill (t), Skill, Obby, Legend, God cape
Ring: Zerk, Warrior, Explorer (3), Life ring
Boots: Dragon, Bandos, Climbing
Rukavice: Barrows gloves, Gauntless, Spiked vambs
Amulet: Fury, Glory, Stole
Pots: Summoning potion lze nahradit super restem

Verac’s armour poskytuje možnost ignorovat nepřítelovu obranu, tudíž se zde může jevit jako dobrá volba, také poskytuje slušný prayer bonus. Toto je spíše řešení armouru pro lidi, kteří si nemohou nebo nechtějí pořídit GS.
Unicorny lze nahradit titány nebo fruit baty, bunyipy nedoporučuji.

Guthan’s armour

Cape: Fire, Skill (t), Skill, Obby, Legend, God cape
Ring: Zerk, Warrior, Explorer (3), Life ring
Boots: Dragon, Bandos, Climbing
Rukavice: Barrows gloves, Gauntless, Spiked vambs
Amulet: Fury, Glory, Stole
Pots: Summoning potion lze nahradit super restem

Guthan’s armour má obstojnou obranu a s jeho schopností léčit je možné chodit i bez familiarů – léčitelů, jelikož GWS není nijak zázračná zbraň, je dobré s sebou mít i nějaký ten godsword.
U tohoto armouru je zbytečné uvažovat o tom, zda si brát unicorny, neboť samotný Guthan dokáže udržet hráče naživu, tudíž titán je zde pouze jako pojistka, kdyby Guthan nechtěl léčit.

Bandos’ armour

Helma: Verac, Helm of Neitiznot
Cape: Fire, Skill (t), Skill, Obby, Legend, God cape
Ring: Zerk, Warrior, Explorer (3), Life ring
Boots: Dragon, Bandos, Climb
Rukavice: Barrows gloves, Gauntless, Spiked vambs
Amulet: Fury, Glory, Stole
Pots: Summoning potion lze nahradit super restem
Bandos’ armour lze nahradit např. Torag’s armourem

Tento armour v době psaní návodu využívám já osobně a spousta dalších hráčů také.
Bandos má jistou kombinaci strength bonusu, prayer bonusu a celkem dobrou obranu. U této možnosti je nutné mít nějaký ten GS.
Zde je možné uplatnit léčitele (familiars) od fruit bata až po unicorna.

(Inventáře jsou pouze příklady a po pár tripech zjistíte, co se vám hodí a co vyměníte.)

3. Průběh boje

Před vstupem do boss’ room se team napotuje (sara brew, super restore, pure set), zapne magic protect prayer a ideální je, když všichni členové teamu používají Piety, nebo Chivalry, v horším případě Ultimate Strength + Incredible Reflexes; vejdeme, první osoba, která vejde, hitne bosse (tím ho „tagne“) a začne utíkat kolem stěn místnosti a během běhu se snaží hitovat miniony, aby s nimi po killu nebyla taková práce (pokud máte v teamu guthan warriora, dohodněte se, jakého miniona mu necháte na healování po killu bosse).
Ostatní se soustředí na bosse a zde je dobré mít zapnuté Sound Effects, protože slyšíte vaše hity, a pokud uslyšíte svůj hit a boss se otočí, je tu velká šance, že právě vy jste jeho cílem; pokud ano, uslyšíte zvuk obrany vašeho armouru, tak na nic nečekat a začněte utíkat kolem stěn místnosti s opětovným hitováním minions. Po killu se vypořádejte s miniony a postavte se k jižní stěně (je možné i jinam, ale já preferuji jih). Oběhu se myslím moc bát nemusíte, při 70 agility se stihne doplnit jiz během zabíjení minionů a kdyby ne, tak si dejte u stěny REST. V případě nutnosti doplnění běhu během killu využijte summer pie, který dává 2x 11 HP a 10% run (dropují ho jak bossové, tak minions).

Pár slov k používání mnou užívané výbavy (Bandos armour):

Potování pure setu: pure set mi zvýší staty na 118 a repot provádím kolem 106 – 105

Prayer pots: toto množství (6) mi při prayer level 99 s používáním Piety po celý čas killu vystačí tak na 3 hodiny, ale žádný strach, boss dropuje prayer poty a super restky.

Jídlo: jelikož máme omezený počet pure setů, volba jídla padla na sharky, dávaji 20 HP a na rozdíl od Sara brewů nesnižují bojové staty (Attack a Strength) a tím nám šetří pure sety, minioni dropují monkfish a také summer pie.

Ukázka z boje (některé hity nescreenuji, ale s sgs se dá dát 59, se zgs mám 57 a Pravdak 71 s ags).