Runescape - Největší CZ/SK Runescape fan web - RSko.cz

RSko.cz

Návody, Questy, Příručky,...

Projekty: Platick návody RS07 | Evil tree | Skill boost | Treasure trail | Shooting Star Štýl 1 Štýl 2 Štýl 3 Štýl 4 Štýl 5 Štýl 6 Štýl 7

Loading tip...

Autor článku: Sco Angel

Dřív Zamorak boss patřil k těm těžším bossům, po EOC se z něho stal AFK monster hunting a zpřístupnil se tak pro více lidí. Popis výbavy v tomto článku, patří k snadno dostupné, takže to seženete vše do 10m.

Požadavky pro vstup:
70 Constitution

Hlavní boss: mage a melee
Slabiny: fire spell

Sergeants:
Tstanon Karlak– melee útok, slabina - fire spell
Zakl’n Gritch – ranged útok, slabina - stab zbraň
Balfrug Kreeyath – magic útok, slabina - bolty

Lokace: God Wars Dungeon (GWD)

Výbava

Armor: batwing nebo lepší (ganodermic atd.)

Zbraň: master wand a shield (falador shield 4 nebo jakýkoliv jiný štít, na obrázku je dragonfire shield - magic)

Kouzlo: hlavní boss ma slabinu na fire spelly, takže nejsilnější ohnivý spell na který máte level. Ideální je blood barrage, ale vyžaduje 92 mage lvl + quest na ancient mage, popřípadě slabší verzi na 80. lvl blood blizt.

Aura: Penance a Vapirism, pokud nemáte ani jedno z nich, tak aspoň Reverence.

Necklace: glory/fury nebo ideálně stream arcane z dungeoneering.

Inventář: nepovinné je melee zbraň, ale pokud chcete, ideální je saradomin godsword, poslouží jak na kc, tak i na zabíjení jednoho z seržantů, doplňuje během kc pray i hp, nebo o něco dostupnější zamorak spear, který má stab útok. Množství jídla a prayer potu závisí na tom, jak tam dlouho hodláte zůstat a také dle zkušeností. Pokud tam jdete poprvé, tak si vezměte víc sharků, zkušení si vezmou 1-2 popřípadě žádné.

Prayer: soulsplit je nejlepší volba, nebo soulsplit a torment (mage turmoil), jinak melee protect.

Summoning podpora: ideální je steel titan 99. lvl summ, což nebude mít jen tak kde kdo, takže si vystačíme s želvou/yakem.

Ability: bude to vesměs větsiny magické + 3 z shield složky.

Shield ability: resonance, preparation a rejuvanation - zdroj jídla. Dejte si resonanci, přicházející hit vás vyléčí než zraní a pak preparation, který urychlí nabití resonance. Rejuvanation je ultimátní ability, který v případě nouze slušně vyléčí.

Mage ability: všechny základní pro nabití adrenalinu. Z těch 50% doporučuji: Asphyxiate a Wild magic a ultimátní Metamorphosis a Omnipower, oba se pomalu dobijí, takže když jeden se nabijí, použijte druhý. Tsunami a Detonate jsou docela zbytečné, takže si to tam ani nedávejte.

Zbytek je vesměs volitelné, hlavně aby výbava měla co největší "critical mage". S touto výbavou a yakem, jsem dal za hodinu okolo 100 kc, yak tam byl spíše jen na portování dropů do banky než jako nosič jídla. Pokud máte lepší výbavu, samozřejmě padne víc a budete efektivněji lovit.

Kde dělat kill count (kc)?

Vzhledem k tomu, že jak přeskočíte most k Zamorak sídlu, tak prayer vám spadne na 0. Buď budete dělat kc poblíž vstupu do GWD, nebo přeskočíte na druhou stranu a budete lovit 3 impy (viz obrazek), kteří jsou blízko sebe, další dva jsou pak na západě. Když budete čekat na další impy, můžete občas zabít i Werewolf, ale primárně se dělá kc na impech.

Jak postupovat?

  • Ideální je stoupnout si do jednoho z rohu a používat plošné kouzlo Blood barrage, který vás vyléčí a zraní všechny, kteří jsou blízko bosse.
  • Zapněte si prayer - soulsplit nebo protect (dle prayer lvl).
  • Pak už jen se zaměřte na bosse, nabíjejte si adrenalin na 50% nebo ultimátní ability.
  • Shieldem dle potřeby se léčte, hlavně používejte resonance a preparation v hojném počtu.
  • Jak padne boss, zabte melee seržanta (Karlak), ten má stejnou slabinu jako hlavní boss, pak melee zbrani dodělejte rangera a maga.