Runescape - Největší CZ/SK Runescape fan web - RSko.cz

RSko.cz

Návody, Questy, Příručky,...

Projekty: Platick návody RS07 | Evil tree | Skill boost | Treasure trail | Shooting Star Štýl 1 Štýl 2 Štýl 3 Štýl 4 Štýl 5 Štýl 6 Štýl 7

Loading tip...

Autor článku: Sco Angel

Velmi oblíbená činnost v member je hledání pokladu. Z této minihry lze získat poměrně slušné peníze, takže není naškodu tuto minihru podceňovat.

Tato minihra je nebezpečná a není problém při hledání pokladu zemřít.

O co jde?

 (Elektrik a jelly, vedle leží clue)

Pro nastartování minihry je nutné získat clue, neboli papírek s vodítkem k pokladu. Clue lze získat z některých monster a je stupňován úrovni. Celkově existují 3 úrovně clue, přičemž nízkolevelové (1. a 2.) najdete během chvilky a padají ze slabších monster, podle toho je také jejich odměna, která většinou není tak hodnotná jako u clue 3. Jinak v bance/invetáři můžete mít jen 1 clue, musíte zahodit/dokončit dané clue, aby vám monstra mohla dropnout další a s clue se nedá obchodovat.

Monstra, která dropují 3. lvl clue je poměrně dost, některá jsou ale extrémně těžká a chodit na ně kvůli clue je docela hloupost, třeba Dagannoth Kings.

Příklady monster, které dropují clue 3:

  • Greater demon
  • Blue/green/red/black dragon 
  • Jelly
  • Iron/steel/mithril dragon
  • Hellhound
  • Cave Horror
  • Abyssal Demon
  • Aviansie
  • Spiritual Mage
  • Waterfiend

V dalších částech budou popisovány případy při získání clue lvl 3.

Vybavení

Až se vám podaří získat clue s koordináty, tak běžte za profesorem v quest Observatory Quest, ukažte mu clue a řekne vám něco o navigaci a dostanete od něho několik rad. Dále je nutné sehnat hodinky a sextant, hodinky se dají získat od mnicha v questu Clock Tower a sextant dostanete v Port Khazard od kapitána u mola. Vraťte se za profesorem a dostanete od něho poslední výbavu je to Chart, tímto máte základní výbavu pro hledání pokladu. Pozn. žádost o tuto výbavu lze projevit, jen pokud máte clue s koordináty, jinak vám jen tak profesor nic neřekne.

Typy clue

Po získání clue se můžete podívat na jeho obsah, tam zjistíte, že obsahuje indicii vedoucí k pokladu. Pro jejich řešení musíte mít vždy u sebe clue, jinak nic nenajdete!

a) Koordináty

Jedním z druhu indicie jsou koordináty. Pro vyřešení této indicie jsou nutné výbavení Chart, Sextant, Watch a lopata. Viz. Výbavení a potřebné quest. Sice vás profesor naučil jak zacházet s sextant, ale je to příšené, pro vyřešení doporučují program RS demon, který lze stáhnout zde.

  

Po vyťukání souřadnic vám hned ukáže kam máte jít, bez zdlouhavé používání sextantu. Až dorazíte k místu, tak použijte lopatu. Koordináty jsou dvoje typu, jedny vedou do bezpečí vnitrozemí a druhý do wild. Pokud získáte souřadnice do vnitrozemí, tak při kopání narazíte na Saradomin Wizard (108 lvl), na tohohle chlápka je nutná výbava warriora, takže si vezměte full rune, protijed, jídlo a je nutné při jeho likvidaci mít mage protect, jinak tvrdě doplatíte. Po jeho zabití znovu vykopejte dané místo a získáte truhlu. Souřadnice vedoucí do wild zase obsahuje Zamorak Wizarda (68 lvl), ten je ale pohodový, mage protect a máte od něho klid, nemá melee útok, takže je to pohoda, jen si dávejte pozor na revenant.

b) Hádanky, Mapy, Anagramy, Emote a Puzzle

   

 

Tento typ clue už patři mezi bezpečné, při vykopání/prohledávání již nenarazíte na nebezpečné mágy. Svitek obsahuje nějakou hádanku, mapu nebo anagram a tu musíte rozluštit, zde je potřeba zkušeného hráče. Dalším typem jsou Emote (viz. 4. obrázek), tam je zapotřebí výbavu a dojít na dané místo. Podobně jako u koordináty, zde narazíte pro změnu na nebezpečného agenta, který se objeví pokud dodržíte předepsané postupy i příslušnou výbavu. Po zabití agenta je nutné opakovat úkon a objeví se agent Uri, který vám předá truhlu buď s pokladem nebo další indicii. Poslední jsou Puzzle, je nutné poskládat obrázek, pak následně dejte tomu, který vám to dal.

Jinak pro 3 lvl clue je typické to, že když vyřešíte 1 clue, dostanete další a po vyřešení zase další. Většinou po 4-5 clue padne poklad.