Runescape - Největší CZ/SK Runescape fan web - RSko.cz

RSko.cz

Návody, Questy, Příručky,...

Projekty: Platick návody RS07 | Evil tree | Skill boost | Treasure trail | Shooting Star Štýl 1 Štýl 2 Štýl 3 Štýl 4 Štýl 5 Štýl 6 Štýl 7

Loading tip...

Autor článku: Sco Angel
Spolupracoval: Elindis
Update: CaNe

Počáteční rady a tipy

  • Prayer altar se vyskytuje vzácně v dungu, případně si jej můžete postavit v hlavní místnosti. Šetřete s prayerem, popřípadě pokud máte herblore level, můžete si vyrobit Rejuvenation potion.
  • Před vstupem do boss room si vyrobte gatestone (32. magic lvl, 3x cosmic), popřípadě group gatestone (na teleport vyžaduje 3x law runy) a dropněte jej například před boss room. Pokud si myslíte, že boj nezvládnete nebo vám dochází jídlo, teleportujte se ven a doplňte si zásoby. Naštěstí se boss nevyhealuje, takže jakmile vstoupíte znovu, bude mít tolik lp, kolik měl před vaším odchodem.
  • Shromažďujte kvalitní jídlo, na filnálního bosse bude zapotřebí. Takže choďte do počáteční místnosti, noste do ní kvalitní jídlo (salve eel+) a nechte ho ležet na zemi. Je to lepší, než znovu běhat po celém dungeonu a hledat, kde je salve eel nebo fishing spot s cave morray. Takto budete mít klíčové suroviny pohromadě.

Bossové

Následující bossové se dělají obvykle na c1s, žádná speciální taktika tedy obvykle není nutná.

Glutonous Behemoth

Útočí: magic, ranged a melee
Protect: lze použít magic, pokud na sobě máte melee armor
Jak na něj: postavte se mezi něj a mrtvolou, pak jen do něj sekejte. Nesmíte opustit místo, jinak se boss bude léčit z mrtvol.

Astea Frostweb

Útočí: magic, ranged a melee + vyvolává ice spider (melee)
Protect: magic
Jak na ni: boss využívá všechny 3 protecty, dále má schopnost vás zmrazit, stříli do vás magií. Hodí se mít dva styly útoku.

Icy Bones

Útočí: melee a ranged útok
Protect: melee (pozor, chrání jen částečně!)
Jak na něho: během boje vyvolává ledové hroty, které vás obklopí a pokud na ně hodláte šlapat, tak na to silně doplatíte. Pokud útočíte melee, tak vás ty stalagmity ohrožovat nebudou.

Luminescent Icefiend

Útočí: mage a ranged
Protect: mage nebo range
Jak na něho: první silný soupeř, útočí mage i ranged střídavě a během boje se dokáže proměnit na kus ledu (nezranitelnost). Pak začnou ze stropu padat rampouchy. Jedinou obranou před rampouchy je utíkat po okraji místnosti, rampouchy pak budou padat za vámi a vám se nic nestane.

Plane-freezer Lakhrahnaz

Útočí: magic
Protect: ranged
Jak na něho: toto je spíše boss na pobavení. V místnosti, kde se nachází, to pěkně klouže. Problém je spíše dostat se k němu, než jej zabít. Pokud chcete, můžete využívat ranged style, v případě melee se k němu musíte dostat klouzáním a občas vás ještě odhodí. Není moc silný soupeř a pro solo hráče nepředstavuje hrozbu.

To´ Kash the Bloodchiller

Útočí: magic a melee
Protect: magic
Jak na něho: kvalitní melee armor nebo ranged výbava. Démon během boje dokáže zmrazit vaši postavu a pak ji rozmrazí silným úderem (150-200 damage). Z ledového vězení vás může dostat jiný hráč kliknutím na vás. Berte si na něho dostatek jídla a neměl by s ním být problém.

Bulwark Beast

Útočí: magic, ranged i melee
Protect: range
Jak na něho: boss má silný armor, který je nutné zničit krumpáčem (pokud jste zapomněli na krumpáč, nic se neděje, v rohu boss room se jeden nachází). Po zničení armoru ho dodělejte libovolnou zbraní. Pokud jdete za mága, tak magie ho zraní i přes armor, který má - výběr je na vás. Vhodné je využít crush, případně hex.

Skeleton Horde

Útočí: mage, ranged a melee
Protect: záleží na tom jaký armor máte, například když máte melee armor, je lepší magic protect atd.
Jak na něho: kupodivu to není jen 1 boss, ale horda kostlivců. Mlaťte je a pravidelně sledujte, co říká přátelské monstrum u vchodu - pokud zahlásí, že je možné zatarasit vchod, hned to udělejte. Pokud jej zatarasíte, kdy se vám zlíbí, tak budete dostávat rány za +200 damage. Skinweaver u vchodu vás bude léčit. Na skeletony kupodivu používejte crush.

Hobgoblin Geomancer

Útočí: magic a melee
Protect: žádný - prayery vypíná a healuje se z nich!
Jak na něho: Mage útok může útočit buď na jednoho, nebo na celý team. Melee jde vždy jen po jednem. Občas hodí na někoho z teamu bind a teleportuje se náhodně po místnosti. Prayer se zde nedá použít a je tu velká spotřeba jídla (nebo hodně smrtí). Používejte slash/rng (nejen hex, hodí se každý luk).

Unholy Cursebearer

Útočí: melee a mage
Protect: magic
Jak na něho: snižuje staty a to docela hodně, pokud s ním budete dlouho v místnosti, tak není problém mít z 99 lvl -> 30 lvl. Doporučuji zapnout prayer boosty a rychle jej umlátit. Pokud vám klesnou staty o více než 20 %, v zadní části boss room lze najít Unholy font, která vám obnoví staty. Sice bosse trochu vyléčí, ale vyplatí se to. Zabíjejte s crush/hex.

Rammernaut

Útočí: melee
Protect: praktický není zapotřebí
Jak na něho: berte si na něho magic výbavu a nejlepší magic spell. Střílejte po něm a současně utíkejte po okraji místnosti, nesmí se dostat k vám. Dokáže odhodit vaši postavu nebo ji omráčit a v mage armouru toho moc nevydržíte, pokud budete stát tváří v tvář s protectem, tak je šance, že vám vypne prayer.

Stomp

Útočí: melee a ranged
Protect: ranged
Jak na něho: doporučují stoupnout si hned vedle krystalu vedle Stompa (lodestone) a útočit SLASH stylem. Během boje mu z úst vyjdou světla, která způsobí pád šutrů ze stropu, na chvíli uvidíte stíny a pak zmizí. Doporučuji zůstat vedle lodestone, kdyby kámen spadl na dané místo, kde stojíte - budete sice zraněni, ale nezablokujete si tím cestu k lodestone. Kromě šutrů spadnou ze stropu také 2 barevné crystaly, ty je nutné nasadit na lodestone co nejrychleji. Pokud to nestihnete, boss se vyléčí. Občas se stane, že vám zablokuje cestu ke crystalům, je nutné počkat na další kolo.

Har Lakk the Riftsplitter

Útočí: magic a melee
Protect: magic
Jak na něho: kromě magic (magic útok vysává prayer) a melee má ještě několik speciálů, prvním je fialový déšť, přitom zařve „Miasmatic…“ - pokud zůstanete, budete otrávení. Dále to je červený déšť, který vás silně zraní, posledním je černý déšť, který snižuje staty. Doporučuju na něho melee a STAB style, případně magic.

Lexicus Runewright

Útočí: mage, vyvolává útočné knihy (všechny bojové styly) a book barrage.
Protect: záleží na armouru, který máte. Meleeři si dají magic protect, rangeři melee atd…
Jak na něho: vrhnout se na něj a sekat, jen si dávejte pozor na jeho hlášku: „Book Barrage!“. Pokud to vykřikne, utečte stranou. Neměl by představovat problém. Občas se teleportuje po místnosti.

Sagittare

Útočí: ranged a mage
Protect: magic
Jak na něho: silný melee armor a magic protect. Boss má permanentně range protect, takže tady na něho opravdu platí jen silný meč. Pokud máte magic protect, tak bude útočit jen range. Pokud ho zraníte do určité úrovně, tak vystřelí do vzduchu déšť šípů a teleporujte se do jiné části místnosti. Nepředstavuje vážnou hrozbu.

Night-gazer Khighorahk

Útočí: magic
Protect: magic
Jak na něho: berte si tinderbox a range výbavu. Po vstupu do místnosti zapalte svícny v rozích místnosti, čím více zapálených svícnů, tím více ho zraníte. Neustále si svícny hlídejte. Nedoporučují na něho jít melee, dokáže vás silně zranit - objeví se kolem něj světlá koule a vznese se do vzduchu, po dopadu vás zraní. Po poražení první formy se objeví slabší forma, netřeba již zapalovat svícny a zdoláte ho bez problému.


V další části jsou bossové, na které se obvykle narazí během dělání c6s. Kromě níže zmíněných je možné potkat i Skeletal horde, Unholy Cursebearer, Bulwark Beast, Hobgoblin Geomancer.

Shadow-forger Ihlakhizan (kiteshields)

Útočí: magic
Protect: melee
Styl útoku: Slash/Hex
Jak na něho: Je nutné si při souboji hlídat chat, hned, jak se objeví hláška: „The Shadow forger starst to glow.“, se schovejte za sloup. Pokud to nestihnete, dostane 600+ hit a zmenší vám to staty tak, že je lepší umřít. Jeho special poznáte také tak, že se kolem něj začne objevovat taková bublina.

Bal´Lak The Pummeller (waarhammers)

Útočí: magic a melee
Protect: tank si nasadí melee, zbytek teamu mage; prayer protect vypnout může, soulsplit ne
Styl útoku: Slash/Hex
Jak na něho: Při boji máte v horní části obrazovky bar s jeho defence, když je plný, nemáte šanci ho hitnout - je lepší se portnout ven a počkat. Abyste mu zabránili ve zvětšování defence, tanker by ho měl lákat na zelené fleky, které při boji vypouští. Ty mu defence snižují. Ale pozor  když na ně stoupnete vy, tak vás hitují za cca 100lp.

Skeletal trio 36-47 (Shortbows+arrows)
Pozn.: 36-47 jsou floory, na kterých se může vyskytovat.

Útočí: range, mage a melee
Protect: po vstupu mage, poté viz níže
Styl útoku: Slash
Jak na ně: Neni to jeden ale rovnou 3 bossové v jednom. Mág, lukostřelec a válečník. Každý utočí svým stylem a všichni tři střídají protecty (melee, mage, range). Protect se bere mage, neboť mág hituje až 600+. Válečník se dá zabindovat. Největší pr,oblémy dělá ranger, proto se ho snažíme zabít prvního. Pokud má ranger melee protect, mlaťe mága (pozor - hex zde nefunguje). Potom co zabijete jednoho z nich, zabijte druhého a nakonec zabte válečníka.

Runebound behemoth 36-47 (Robe bottoms)

Útok: mage, melee i range
Protect: mage
Styl útoku: Crush/Hex (hodí se i jiné luky)
Jak na něho: Na začátku má všechny 3 protecty zároveň. V místnosti jsou 3 krystaly. Stistkuntím krystalu mu zrušíte daný protect, poté ho stačí hitovat daným stylem. Protect se mu po chvíli obnoví. I když nikdo třeba nepoužívá mage, vyplatí se rušit všechny krystaly. Když má dlouho všechny 3 protecty používá svůj speciální velmi silný rng attack, kde je vysoká šance na KO.

Gravekeeper 36-47 (Chainbodies)

Útok: range, melee
Protect: range
Styl útoku: slash
Jak na něho: Ranged protect a zmlátit ho. Když zakřičí "burn", 3x3 políčka kolem něho zfialoví a budou vás zraňovat. Stačí utéct a chvíli počkat. Občas zakřičí "Braaains", "Diiiig", "Burryyy", při té začnou tomb po celé místnosti blikat, tak je musíte blessnout. Sebere vám to 50 pray, případně lp, když nemáte pray. Ideální je nalákat bosse ke vchodu a blessovat jen tombs v první třetině místnosti. Pokud se nezadaří, teleportujte se ven a chvíli počkejte.

Necrolord 39-47 (Chaps)

Útočí: boss mage, minioni melee
Protect: mage (chrání částečně)
Styl útoku: range/mage
Jak na něho: Boss stojí za zdí, přes kterou můžete jenom střílet, takže připravte luky a staffky a na něj. Vběhněte dovnitř a střílejte. Když jde dovnitř celý team, hodí se, aby si 4 stoupli ke kraji na jedno místo a 5. před ně s melee protectem a kryl je před skeletony, které necrolord jednou za čas vyvolá. Pokud má v teamu někdo Hex, je jednodušší, když ho zabije on sám a zbytek teamu zatim dodělá dung (málokdy se najde boss až v posledním roomu) Když nikdo nechce tankovat, tak po vyvolání skeletonů nasaďte melee protect a až vám budou příliš hitovat (obvykle třetí vlna), teleportujte se ven a počkejte, až se rozpadnou. Pak zase dovnitř a postup opakovat.

Flesh-spoiler Hassghenahk 42-47 (Platelegs)

Útočí: magic, melee
Protect: tank melee, zbytek mage
Styl útoku: slash/hex
Jak na něho: První člověk, který vběhne do místnosti, se stává tankerem, takže by měl mít melee protect; ostatní mage. Mlaťte a mlaťte. Poté, co zabijete první formu, všichni přepnou na melee protect, neboť se objeví jeho zmenšená verze i s pomocníky. Je to asi nejlepší boss.

Yk'Lagor the Thunderous 45-47 (Battleaxes)

Útočí: melee a mage
Protect: na blízko melee
Styl útoku: slash
Jak na něho: Zabte 4 mágy, tím oživíte bosse a hned se schovejte za sloup. Jeho bězné útoky lze vykrýt protectem, ale pak tu jsou dva speciály. První se pozná podle výkřiku: Come closer!, přitáhne si vás, vyléčí se o 25 % a mezitím jste omráčeni i s vypnutým protectem. Druhý je nebezpečnější: This is..... TRUE POWER, vyvolá zemětřesení po celé místnosti a dokáže zranit dle obtížnosti i +900. Oba útoky vykryjete, když se včas dostanete za sloup.

Videonávod zde.


Warped bossové. Zde se vyplácí dělat Bloodrager summony i se scrolly.

Blink 48-60 (Longswords)
Útočí: melee, ranged i mage
Protect: Range/Soulsplit
Styl útoku: Slash
Jak na něho: V místnosti s bossem máte několik pillarů které můžete zvednout. Ty slouží k zastavení šíleně běhajícího Blinka. Boss běhá po místnosti a vypouští silné magické útoky, které nezastaví ani protect. Musíte zvednou pillar ve směru, kterým běží, a tím ho zastavit. Když se vám podaří jej zastavit, můžete jej hitovat. Po chvíli se vytratí a musíte jej zastavit znovu. Je vhodné na něj brát Vengeance.

Warped Gulega 48-60 (Robe tops)
Útočí: melee, ranged i mage
Protect: Melee
Styl útoku: Slash
Jak na něj: Boss má hodně vysoký defence, takže bez bloodragerů a jejich scrollů je to hotové peklo. S dostatkem summonů je to v klidu. Jeho speciální útok je, že "zapustí" svoje chapadla do země, ty se kolem vybraného hráče ve třech vlnách objeví (nejprve 3 pole od hráče, poté 2 pole, poté na něm) a pokud hráč neodběhne stranou, dostane hit, že mu zůstane 10 lp.

Dreadnaut 48-60 (Platebody)
Útočí Melee a ranged
Protect: tank nastaví melee, zbytek ranged; protecty však vypíná, proto je lepší mít zapnutý Soulsplit
Styl útoku: Slash/mage.
Jak na něj: Rageři jsou zde opět velmi nápomocní. Analogie Rammernauta, jednoduchý boss. Stačí vběhnout do místnosti se zapnutým prayerem. Dreadnaut si vybere jednoho hráče, po kterém půjde. Zvolený hráč by měl začít utíkat a běhat z rohu do rohu, dokud se boss nepřesune na jinou oběť. Postup se poté opakuje.

Hope Devourer 51-60 (Leather body)
Útočí: Melee a special
Protect: Melee/Soulsplit
Styl útoku: Mage/Slash
Jak na něho: Celkem nepříjemný boss, který vám dokáže dát KO raz dva. Rageři jsou velkou pomocí, pokud tedy celý team nehodlá magovat. Vždy si v teamu zvolí jednoho hráče, který bude tankem. Nejjednodušší způsob je vzít mage a entaglovat/bindovat ho. Druhá možnost je nechat tanka stát na kraji místnosti tak, že si ostatní hráči stoupnou mezi něj a bosse. Boss tak sice půjde po tankovi, ale nebude jej moci zranit.

World-gorger Shukarhazh 54-60 (Spears)
Útočí: melee, ranged i mage
Protect: Melee/Mage
Styl útoku: Slash/hex
Jak na něj: V místnosti jsou kromě bosse na stěnách 3 oka (melee, mage a range). Než začnete zabíjet bosse, měli byste zabít alespoň dvě z očí, jinak vaše hity nebudou stát za nic. Oči se s časem obnovují. Každé oko je slabé proti vlastnímu stylu, oka jsou dle stylů pojmenovaná. Které oči zabíjet si team vybere podle toho, jaké jsou v teamu zbraně. Pokuď máte 3 a více hexerů, vyplatí se zabíjet melee a mage oko, jinak ranged a mage. Když nemáte správný styl, volte crush útok.

Kal'Ger the Warmonger 57-60 (2h sword)
Útočí: melee, ranged i mage
Protect: podle fáze Mage/Soulsplit
Styl útoku: Slash/crush/hex/ranged - podle fáze.
Jak na něj:
Momentálně nejsilnější z bossů. Zabíjení se dělí na několik fázi - podle toho, jakou má zbraň.
Nejdříve si popíšeme jeho room. Dělí se na 2 plošiny oddělené čárou, tu větší používá při melee fázích. a tu druhou - menší - při ranged a mage. A aby to bylo ještě o něco složitější, mezi fázemi přelétává. Celkově je 6 fází: když po vás jde jenom rukama; druhou, při které vezme longsword; další když vezme magic staff; když vezme 2h; když vezme range a poslední, kdy na vás vezme maul.
Rageři nejsou životně důležití, ale vždy se hodí. Nikdy nikdy nestoupejte pod bosse, když to uděláte, vzlétne, dupne a hitne všechny v blízkém okolí za 100-300 lp. K přesouvání mezi plošinami slouží "žlutá koule", které tam poletuje. když do ní vleze, tak by vás během chvíle měla přemístit na druhou stranu.

1. a 2. fáze:
V této fazi nahoďte melee protect nebo soulsplit, hodí se zapnout pray boost jako turmoil. Útočte crush útokem. Maximální hit v těchto fázích má kolem 300. Náhodně střídá cíle.

3. fáze:
Poté, co mu nahitujete dostatek, aby se rozhodl odložit meč, tak přelétne na druhou stranu a vezme si staff, se kterou po vás začne metat kouzla.
Všichni by měli nasadit Mage pray, hituje i 900+. Ti, co mají luk (ideálně Hex) si ho nasadí. Ti, kdo nemají, využijí služby žluté koule. Jeden z lidí co přešli na druhou stranu by to tam měli gatnout pro pozdější využití; zároveň jeden z rangerů by měl gatnout první stranu.

4. fáze:
Přeletí zpátky na opačnou stranu a vezme si 2H-sword. Platí to samé. co v 1. a 2. fázi.

5. fáze:
Přeletí opět na druhou stranu, takže by se tam měl přemístit ggs jedním z těch, co tam mají svůj gatestone, aby tam mohli všichni. V této fázi nasaďte slash útok, pray Soulsplit. Když ke konci má někdo range protect, tak mu jej vypne a vyhealuje se. Takže protect ani nezapínejte.

6. fáze:
Zase se přemístí na melee stranu, vezme maul a zase platí to samé, jako v předešlých melee fázích. Nepoužívejte turmoil ani melee protect.