Runescape - Největší CZ/SK Runescape fan web - RSko.cz

RSko.cz

Návody, Questy, Příručky,...

Projekty: Platick návody RS07 | Evil tree | Skill boost | Treasure trail | Shooting Star Štýl 1 Štýl 2 Štýl 3 Štýl 4 Štýl 5 Štýl 6 Štýl 7

Loading tip...

Autor článku: Sco Angel

Start: Brother Tranquility na ostrově Mos Le´ Harmless

Questy: Creature of Fenkenstrain, Cabin Fever, Recipe for Disaster – část Saving Pirate Pete

Levely: Level 16 Crafting, Level 30 Construction a Level 50 Prayer

Výbava: holy blessed symbol, kladivo, 10 kůži, potápěčskou výbavu, 38 hřebíků a 18 normálních prken, Ring of Charos (a)

Doporučená výbava: teleporty do vlastního domu, ectovial, glory amulet

S sebou si vezměte potápěčskou výbavu (pokud nemáte, tak zajděte za Murphy v Port Khazard), 10 hřebíků, 4 prkna a kladivo.

Quest začíná na ostrově Mos Le´ Harmless po pokecu s bratrem Tranquility. Ten vás požádá o pomoc a následně budete teleportování na ostrov Harmony.

Zombifikovaní piráti obsadili ostrov a všem zdejším obyvatelům ukradli mozky. Vašim prvním úkolem je vykoumat, co mají piráti v úmyslu. Dle rady bratra Tranquility se můžete dostat do kláštera tajnou chodbou, která se nachází na severu od obilné sýpky. Vydejte se kousek na sever a najdete tam sochu Saradomina, odtlačte ji a vlezte dolů. Nasaďte si potápěčskou výbavu a dojděte na konci.

Na konci pak opravte žebřík, který vede nahoru. Nahoře si poslechněte rozhovor s Mi-gorem a dozvíte se o připravované akci s vypuštěním uspávacího plynu po celém ostrově.

 

Zpět do obilné sýpky, kde oznamte novinu, šance proti plynu tu je, takže se vydejte Monastery poblíž Edge Ville a dle druhého obrázku najdete Prayer Book. Teďka si sežeňte Holy Blessed Symbol a nasaďte si to na krk. Vraťte se zpět na ostrov Harmony, kde zarecitujte z Prayer Book z Monastery, čímž ochráníte mnichy před plynem.

 

Další úkol bude dopravit dr. Fenkenstraina na ostrov Harmony, aby voperoval zpátky mozky mnichům. Vraťte se do Morytanie k sídlu tohoto šílence. Ten s pomoc souhlasí, jen pokud ho dopravíte po moři, neboť nemá rád teleport.

 

Běžte do vesnice Canifis a zajděte za Rufusem, který má obchod s masem, nasaďte si Ring of Charos. Ten může dopravit maso na Mos Le´ Harmless, ale je nutné nějak schovat doktora do bedny, aby to Rufus nepoznal. Po rozhovoru dostanete od Rufuse skládací bednu a píšťalku. Po krátké animaci získáte nápad + schopnost vyrábět kočičku. Z banky si vezměte 28 hřebíků, 4 prkna a kladivo. Běžte na doktorův hrad a tam postavte bednu, dále je nutné vybudovat falešné dno, aby se tam vešel doktor. Takže pokračujte ve stavění. Teďka je nutné bednu naplnit falešnými kočičkami.

Sežeňte si 10 prken a 10 kůží. Je jedno jakého druhu, klidně i vlčí, takže můžete zabíjet obyvatelstvo Canifisu, nebo si to koupit od prodejce ve Varrock náměstí.

Vraťte se do svého baráku a měli byste mít dílnu a pracovní stolek na výrobu hraček. Vyrobte 10 kočiček (wooden cat) a zpět na hrad, kde naplňte bednu.

Promluvte si s doktorem a zapískejte. Objeví se Rufus, který vám předá lístek, ten použijte na bednu, čímž ho teleportuje na ostrov Harmony.

Vydejte se zpět na Harmony, dole v sýpce na vás čeká doktor, promluvte si s nim a požaduje kladivo a pár chirurgických nástrojů. Nástroje by mohli mít zombící v chrámu, který je ale zabedněn a je zapotřebí odpálit dveře. Než vylezete ze sýpky, nasaďte si potápěčskou výbavu, venku řádí plyn.

 

Řešení na zabezpečené dveře se nachází na pirátské lodi. Vydejte se tam a seberte v dolním patře v truhle zápalnou šňůru, a nahoře pak barel se střelným prachem a tinderbox. Vraťte se do předních dveří chrámu a použijte výbušninu. Uvnitř pak pozabíjejte uvnitř monstra, dokud nezískáte Cranial clamp, brain tongs, 3 bell jars, 30 skull staples.

Věci odneste doktorovi, který provede zákroky. Zpět za mnichem, který vám řekne, že je čas se vypořádat s Mi-Gorem a je nutné se na boj připravit. Vydejte se zpět na Mos Le ´ Harmless, kde se vybavte na boj, ve kterém nesmíte použít prayer. Sharky, rune plate a legs, super set, whip nebo dragon zbraně a pak vyražte zpět k chrámu.

V chrámu na vás Mi-Gor pošle Barrelchest s 190 lvl combat. Porazte ho a seberte po něm obří kotvu. Zpět do sýpky, kde si promluvte s Tranquility, který vás odmění lampou, která dává 5k xp do zvoleného XP. Kromě toho dostanete další zkušenosti za dokončení questů. Poškozenou kotvu si můžete nechat opravit za 50K na molu v Mos Le´ Harmless.