Runescape - Největší CZ/SK Runescape fan web - RSko.cz

RSko.cz

Návody, Questy, Příručky,...

Projekty: Platick návody RS07 | Evil tree | Skill boost | Treasure trail | Shooting Star Štýl 1 Štýl 2 Štýl 3 Štýl 4 Štýl 5 Štýl 6 Štýl 7

Loading tip...

Obrázek RuneCrafting pro free Obrázek
Autor článku: J Townie

1. Příprava
1.1. Rune Essence

2. Základy
2.1. Vstup do altaru, výroba Tiary
2.2. Runy
2.3. Počet run za essence
2.4. Výroba run

3. Doplňky k tréningu
3.1. RuneCrafting Gloves
3.2. RC Guild

4. Tréning
4.1. Základní tréning 1-50, tipy
4.2. Tréning s tabletami a Cabbage portem
4.3. Tréning s tabletami a Daemonheim portem
4.4. Tréning s tabletami a teleportem
4.5. Tréning s tiarami

5. Program na výdělek/prodělek

6. Skill mastery

1. Příprava
RuneCrafting je skill, ve kterém vytváříte z prázdných kamenů (Rune Essence) runy, které mají využití v Magicu. Pro výrobu run je potřebné sehnat Rune Essence.

1.1. Rune Essence
Jsou čtyři způsoby, jak Rune Essence získat.
a) Drop z monster
Některá monstra Rune Essence dropují, ne příliš efektivní způsob zisku.
b) Grand Exchange
Možností je si Rune Eseence nakoupit v Grand Exchange.
c) RC Guild
Po dosažení RC 50 si v Guildě můžete koupit Rune Essence za tokeny z minihry (ze začátku nemožné).
d) Těžba
Rune Essence je možné si natěžit v Essence Mine. Na mapě toto místo nenajdete, musíte tam být přemístěni. Na free Vás tam přemístí dvě osoby:

Obrázek

Wizard Sedridor, jehož sídlo je v podzemí Wizards Tower.

Obrázek

Mnohem výhodnější je Aubury (po kliknutí se zobrazí mapa s polohou), jenž se nachází v Rune Shopu ve Varrocku. Pro přístup do Essence mine je potřeba quest Rune Mysteries. S prázdným inventářem a krumpáčem v ruce doběhněte do Rune Shopu, klikněte pravým myšítkem na Auburyho a zvolte Teleport.

Obrázek

Budete přemístěni do Essence Mine, kde si z jedné ze čtyř skal natěžíte Essence. Až naplníte celý inventář, vstupte do blízkého portálu a objevíte se zpět u Auburyho. Odtud doběhněte do banky, Essence uložte do banky a postup opakujte, dokud nebudete mít dostatečný počet Essence.

2. Základy
Z Rune Essence vyrobíte runu tak, že do ní vložíte magickou sílu z Altaru. Každá síla má svůj specifický Altar

2.1. Vstup do altaru, výroba Tiary
Pro vstup do altaru je potřeba mít magický talisman, jehož spojením s ruinami budete přeneseni k Altaru. Talisman však zabírá jedno místo v inventáři, což se v RuneCraftu nevyplácí. Proto je vhodné vyrobit si Tiaru, což je čelenka, kterou můžete nosit na hlavě, místo v inventáři:

Výroba Tiary:

Obrázek

Do inventáře si vezměte Talisman a prázdnou Tiaru. Doběhněte k ruins (ze začátku můžete jen do Air, nachází se na západě Varrocku).

Obrázek

Klikněte na talisman a na Ruins, budete přeneseni k Altaru.

Obrázek

Klikněte znovu na talisman a na Altar, zvolte možnost Tiara. Vyrobíte tak Air Tiaru, kterou si nasaďte a můžete začít s RuneCraftem. Takto vypadají ostatní talismany a tiary:
Obrázek

2.2. Runy
 Každý Altar má své ruins, které mají různou lokaci. Vyrobíte v něm jiný druh run. Zde je tabulka, po kliknutí na lokaci se zobrazí mapa:

Runa Potřebný level XP Lokace
Air 1 5 západní Varrock
Mind 2 5,5 u Goblin Village
Water 5 6 jih Lumbridge Swamp
Earth 9 6,5 jižně od Lumber Yard
Fire 14 7 u Duel Areny
Body 20 7,5 západně od Barbarian Village

2.3. Počet run za essence
Na počátku vyrobíte z jedné rune essence jednu runu. S rostoucím levelem se však může počet run za essence zvýšit. Za jednu essence získáte stále stejný počet xp, i když z ní vyrobíte více run! Zde je tabulka potřebných levelů na výrobu větších počtů run:

Obrázek

2.4. Výroba run
S Tiarou na hlavě a inventářem plným Rune Essence doběhněte k Ruinám.

Obrázek

Mezi bankou a Ruinami se většinou nachází muzikant, můžete tedy dobíjet Run Energy.

Obrázek

Nyní už můžete kliknout levým myšítkem na ruins a budete přesunuti do Altaru.

Obrázek

Klikněte levým myšítkem na Altar a Essence se přemění na runy. Doběhněte zpět do banky a postup opakujte.

3. Doplňky k tréningu
Existují způsoby, jak RuneCraft udělat efektivnějším. Možnosti, jak zdvojnásobit xp za Essenci či jak se rychleji dostat k altaru.

3.1. RuneCrafting Gloves
V minihře Fist of Guthix (po kliknutí se zobrazí návod) můžete za získané tokeny koupit RuneCrafting Rukavice:

Obrázek

RuneCrafting Rukavice Vám umožňují zdvojnásobit získané xp. Například u Air nezískáte 5 xp za Essence, ale 10 xp. Výhoda funguje jen na 1000 Rune Essence, poté se rukavice rozpadnou a musíte koupit nové. Od každého druhu RC rukavic můžete mít jen jeden pár!

3.2. Rc Guild
Po dosažení RC 50 máte možnost vstoupit do RC Guildy, kde můžete hrát minihru The Great Orb Project .

Obrázek

Za tokeny z minihry si můžete koupit spoustu věcí užitečných k RuneCraftu. Talismany, Rune Essence, RC oblečení, Talisman Staff, která funguje jako Tiara, runy však nenahrazuje! a tablety, které Vás přemístí přímo k Ruins. Kompletní RC oblečení i s Talisman Staff pak vypadá takto:

Obrázek

4. Tréning
4.1. Základní tréning 1-50, tipy

Základní tréning, který se používá ze začátku, je klasické běhání do altaru a zpět. Je výhodné si těžit vlastní Rune Essence, neboť se RuneCraft ze začátku nevyplácí, vyrábíte málo run. Na RC 50 budete potřebovat odhadem 14 000 Rune Essence (při tréningu s rukavicemi téměř poloviční množství. Při běhu na sobě nemějte brnění, je to zbytečná ztráta Run Energy! Je lepší běhat v prostém oblečení.

4.2. Tréning s tabletami a Cabbage portem
Do inventáře si vezměte 27 Essence a tablety nakoupené v Guildě, na sebe Explorer ring 3 a tiaru podle altaru, ke kterému se přemisťujete.

Obrázek

Klikněte na tabletu a budete přeneseni přímo k ruins. Vstupte k altaru a vyrobte runy.

Obrázek

S pomocí Explorer ringu se přemístěte na Cabbage Field. Explorer ring Vám někdy může přidat xp do RuneCraftu a vyrobit pár run navíc (u elementárních run, Air, Water, Fire a Earth.)

Obrázek

Odtud pak doběhněte do banky v Draynoru, naplňte inventář a postup opakujte. Tento tréning se vyplácí expově na Earth s gloves/bez nich, 13 000 xp/6 500xp za hodinu. Peněžně se vyplácí Water s gloves/bez (12 000 xp/6 000xp za hodinu). Ceny se však neustále mění, musíte sledovat Grand Exchange. Výdělek také ovlivní Váš RC level (kolik run uděláte z jedné Essence).

4.3. Tréning s tabletami a Daemonheim portem
Metoda je obdobná, jen oproti předchozí, Ring of Kinship získáte zdarma, nemusíte mít achievment diary. Do inventáře si opět vezměte 27 Essence a tablety z Guildy, na sebe Ring of Kinship a tiaru podle altaru, ke kterému se přemisťujete.

Obrázek

Klikněte na tabletu a budete přeneseni k ruins. Vejděte dovnitř a vyrobte runy.

Obrázek

Pomocí Ring of Kinship se teleportujte do Daemonheimu.

Obrázek

Odtud doběhněte do banky nedaleko na severu. Ring of Kinship má trochu delší teleport, ale cesta k bance je kratší, proto je užitečnější, jen nemá schopnost Exploreru, který může vyrobit nějakou tu runu navíc. Pro skillery je však Ring of Kinship jasná volba.

4.4. Tréning s tabletami a teleportem
Tento způsob je pro ty, kteří chtějí při RuneCraftu získat i pár xp do Magicu. Do inventáře si vezměte 26 essence, law runu a tablety. Na sebe Staff of Air. Vyrobte Water runy a teleportujte se do Faladoru. Takto je možné dělat i Fire runy, přemístíte se však do Varrocku. Další možností je vzít Staff of Fire a dělat Air runy, nebo Staff of Water a dělat Air runy. Záleží také na Magic levelu.

4.5. Tréning s tiarami
Do inventáře si vezměte 14 talismanů a 14 prázdných Tiar. Doběhněte do altaru a vyrobte Tiary. Tento způsob je velice finančně náročný, proto nedoporučuji.

5. Program na výdělek/prodělek
Na ulozto.cz (po kliknutí se zobrazí) si můžete stáhnout primitivní, ale užitečný, program pro výpočet výdělku či prodělku za hodinu. Heslo je RskoRC, aby program nepoužíval každý. Program je otestován a funkční.

6. Skill Mastery
Po dosažení RC levelu 99 máte možnost vyrábět 10 Air run za Essence. Po zaplacení Member si od Auburyho můžete koupit Skill cape, jenž umožňuje dočasně zvýšit RC lvl na 100, také odemyká Skillcape emoci:

Obrázek

Na obrázku jsem já (vlevo) a Of Genial s Rc cape.

Shrnutí:
RuneCrafting je na free jeden z těžších a časově náročnějších skillů. Je však docela výdělečný a důležitý pro Magic.