Runescape - Největší CZ/SK Runescape fan web - RSko.cz

RSko.cz

Návody, Questy, Příručky,...

Projekty: Platick návody RS07 | Evil tree | Skill boost | Treasure trail | Shooting Star Štýl 1 Štýl 2 Štýl 3 Štýl 4 Štýl 5 Štýl 6 Štýl 7

Loading tip...

Autor článku: Sco Angel

Článek je rozšířením o znalosti member runách, pokud nevíte nic o základech runecraftingu, přečtěte sičlánek pro free, který je bránou do skillu runecrafting. V tomto článku to bude lehký průlet přes runecrafting pro member, dozvíte se kde se nacházejí altary a jaké questy je třeba na výrobu dané runy.

Essence a Pure Essence

Abyste mohli vyrábět member runy, čož jsou Cosmic a vyšší, tak je zapotřebí pure essence. Pure Essence jsou sice přístupné pro free. Free hráči je můžou kupovat a vyrábět z nich free runy, ale jiný význam pro ně nemá. Pro member hráče je Pure essence významější, umožňuje jim vyrábět všechny druhy run a především member runy.

Pure essence se získává z essence mine, přesně tam, kde se kope obyčejné essence a je zapotřebí 30. lvl v miningu a samozřejmě být memberem.

Oltáře a runy

 

Runa Level Xp Kde sehnat talisman Questy Dvojnásobná výroba run (rc lvl) Pozice
27 8 Random event nebo drop z Lesser demon. Lost City 59 Zanaris
35 8,5 Hobgoblin, ice warrior, fire giant a další. - 74 Wild
40 8,7 Nemá talisman. Lunar Diplomacy 82 Lunar Isle
44 9 Hobgoblin, moss giant, jogres. - 91 Karamja
54 9,5 Warped tortoise, monstra v abyssu. - - Entrana
65 10 Dark beast. Mourning End 2 - Temple of Light -podzemí.
77 10,5 Po questu Legacy of Seergaze a odměna z minihry Wyrewatch Hunting. Legacy of Seergaze - Meiyerditch - podzemí.

Speciál

- soul rune, zatím jediná runa, která nemá oltář a proto se nedá vyrábět běžně. Občas lze získat z ZMI altaru, ale ne ve velkém množství. Dá se koupit například v Magic Guild, nebo získáte z Dust devil.

- elemental talisman lze získat z abyss monster. Umožňuje vstoupit do air, water, earth a fire altar.

- omni talisman získáte po tom, co donesete kouzelníci v Runecrafting guildě všechny talismany. Ultimátní talisman umožňující vstoupit do všech runecrafting altaru.

Kombinované runy

Během vašeho putování se můžete setkat s kombinovanými runami, jde o sloučení 2 druhu run a zabírají 1 místo v inventáři.

 

Název Kombinace Level
Mist air + water 6
Dust air + earth 10
Mud water + earth 13
Smoke air + fire 15
Steam water + fire 19
Lava earth + fire 23

Výroba je poměrně krkolomná a využívají se především při questech. K výrobě budete potřebovat 1 druh elementární runy, prázdné essence a talisman. Kombinované runy lze vyrábět 2 způsoby.

Příklad výroby Lava run:

1. způsob - Fire talisman

Do inventáře dáte 20 fire run, 20 prázdných essencí a fire talisman. Běžte do earth altar a vstupte dovnitř, použijte fire talisman na earth altar a získáte 20 lava runy. Fire talisman se při výrobě zničí.

2. způsob – Earth talisman

Do inventáře dáte 20 earth run, 20 prázdných essencí a earth talisman. Vstupte do fire altar a použijte na altar earth talisman a získáte 20 lava run. Earth talisman se při výrobě zničí.

Tipy na závěr

Většina member run lze pohodlně vyrábět přes Abyss, nynější doba umožňuje pohodlnou výrobu. PK už byli vymýcení a revenanti nepředstavují hrozbu.

Dále se podívejte na užitečné články souvísející s Runecrafting pro member:
a) Tipy na summoning monstra 1. časť a 2. časť.
b) Abyss miniquest a Abyss tipy
c) ZMI altar
d) a samozřejmě Runecrafting rozcestník, který obsahuje tipy jak efektivně trénovat runecrafting.