Runescape - Největší CZ/SK Runescape fan web - RSko.cz

RSko.cz

Návody, Questy, Příručky,...

Projekty: Platick návody RS07 | Evil tree | Skill boost | Treasure trail | Shooting Star Štýl 1 Štýl 2 Štýl 3 Štýl 4 Štýl 5 Štýl 6 Štýl 7

Loading tip...

Autor článku: Pc God6

Část 1: Úvod

The Abyss, také nazývaný zkráceně Abyss je alternativní cesta ke všem RC oltářům, dostupná všem members. Pokud se živíte RuneCraftingem a jste member, neváhejte tuto výhodu využít. Uplatnění nachází především ve výrobě nature a law run, ale vyrábět můžete pochopitelně i všechny ostatní.

Část 2: Požadavky

Do Abyssu se ovšem nemůžete dostat jen tak. Nejdříve potřebujete splnit mini-quest pro Zamorakova mága (ten tu ale popisovat nebudu). Jakmile tento quest dokončíte, můžete začít výrobu run skrz Abyss. Ale ještě dříve, než se ponoříme do samotného Abyssu, přečtěte si následující řádky, určitě se vám budou hodit :)

Hitpoints: Minimálně 60 (doporučeno 70+)
Ranged: Minimálně 40 (doporučeno 50+)
Defence: Minimálně 40

Hitpoints jsou tu asi nejdůležitějším faktorem. Jelikož po vstoupení do Abyssu „získáte“ lebku nad hlavou (a ztratíte všechny věci při smrti), přijdete o všechny prayer points a k tomu ještě připočtěte multi-combat zónu plnou agresivních monster (o tom více dále) a zjistíte, že HP 60 je opravdu minimum. Sám mám Hitpoints level ne zrovna nejvyšší (66) a přibližně každou desátou návštěvu banky musím sníst lobstera. Samozřejmě, jde to i s levelem 30, ale připravte se na to, že si dáte každou návštěvu banky k obědu jednoho mečouna.
Ranged a Defence berte spíše jako doporučený level. Znalejším už asi došlo, že od těchto levelů můžete nosit green d’hide. Je to asi nejlepší brnění, s kterým do Abyssu můžete jít – je lehké, má slušný bonus proti melee a při jeho ztrátě přijdete jen cca o 10-15k. Rozhodně nezkoušejte chodit tam s full rune, nejen že se vám ihned vybije energie ale v případě smrti jste právě vyhodili přes 140k, což se rovná ztrátě asi 10 d’hide setů.

Část 3: Získávání pouches

Už od 1. runecrafting levelu můžete využívat tzv. pouch. Pouchů jsou celkem čtyři druhy – Small, Medium, Large, Giant (řazeno od nejmenšího). Pouche slouží k umístění více esencí do inventáře. Nejmenší pouch vyžaduje runecrafting level 1 a vejdou se do něj tři esence. Středně velký vyžaduje level 25 a unese 6 esencí. Velký vyžaduje level 50 a unese 9 esencí. No a konečně největší vyžaduje level 75 a unese 12 esencí navíc.
Každý pouch můžete mít jen jednou, takže si nemůžete naplnit celý inventář malými pouchy :D . Jdou ovšem kombinovat – tzn. že najednou můžete mít malý, střední, velký a největší.
Získat ovšem nejdou tak, že si pohodlně zajdete do GE a za 500gp ea je rychle nakoupíte. Musíte si je totiž ručně vymlátit z Abyss monster. A věřte mi, že i pro combat 80 je to někdy docela fuška.

Doporučená výbava:

Helm – Elemental / Mind [poskytuje ochranu proti mage - hodí se proti Revenantům]
Amulet – Glory / Power / Strength
Weapon – DDS / Dragon scimitar / Rune scimitar
Body – Jakákoliv d’hide [poskytuje slušnou obranu proti mage a melee]
Shield – Elemental / Mind / Anti-dragon
Legs – Jakákoliv d’hide
Gloves – D’hide vambraces / Safety gloves
Boots – Nejsou potřeba, ale můžete vzít Rune boots
Ring – Ring of life [v případě nouze vás teleportuje pryč]

Toto je doporučená výbava pro meelera, v případě mage nebo range výbavy to bude trochu odlišné. Tato výbava je také pro ty, kteří v případě smrti nechtějí moc riskovat – silnější postavy si klidně můžou vzít d scimmy, full rune, obby shield…

Inventář:

Jednoklikací teleport – Teletablet / Elf crystal / Ectophial
Jídlo – Lobsters nebo lepší
Lektvary – Slabší postavy mohou vzít 1-2 prayer potiony a super set

Jakmile se dostaneme do Abyssu (o tom více dále), zaútočí na nás spousta monster. Zde je jejich menší přehled.

Abyssal leech (level 41)


(převzato z runehq.com)

Combatově nejslabší monstrum v Abyssu, má pouhých 10HP, proto se snadno zabíjí. Nenechte se však zmást, útočí velmi rychle a dává neustále hity za 1 a 2, pokud na vás útočí 2 a více, stávají se nebezpečnými. Jsou však nejsnadnějším terčem, kvůli nízkému HP levelu je možné je zabít na 1 nebo 2 hity.

Abyssal guardian (level 59)


(převzato z runehq.com)

Druhé nejsilnější (a nejslabší :D ) monstrum v Abyssu. Životů už má 50, celkově není moc nebezpečný, ale občas dá i hit okolo 8! Tyto monstra se kvůli pouchům oplatí zabíjet, jen pokud v dosahu nejsou žádní leech.

Abyssal walker (level 81)


(převzato z runescape.com)

Combatově nejsilnější monstrum Abyssu. Hitpoints má 96, i když se zdá že je nejvíce nebezpečný, skoro nikdy se netrefí, jen vyjímečně dá za 8-10. Tyto potvory se ale kvůli dropům zabíjet neoplatí, mají slušnou obranu a hodně životů, trvá proto, než se vám podaří je zabít.

Část 4: Výroba run

A konečně se dostáváme k tomu hlavnímu – samotný crafting run. Jakmile máte pouche, doporučené levely a výbavu, můžete se vydat do Abyssu.

Doporučená výbava:

Helm – Elemental / Mind [poskytuje ochranu proti mage - hodí se proti Revenantům]
Amulet – Glory [nutný pro zpáteční teleport do Edgeville]
Weapon – Pickaxe / Axe [usnadňuje procházení překážkami v Abyssu]
Body – Jakákoliv d’hide [poskytuje slušnou obranu proti mage a melee]
Shield – Elemental / Mind / Anti-dragon
Legs – Jakákoliv d’hide
Gloves – D’hide vambraces / Safety gloves
Boots – Nejsou potřeba, ale můžete vzít Rune boots
Ring – Ring of life [v případě nouze vás teleportuje pryč]

Inventář:

Jednoklikací teleport – V případě silného hitu od monster (silné postavy můžou vynechat)
Pouche – Vemte všechny, na které máte level
Esence – Zbytek vyplňte pure / rune esencemi

Je také nutné podotknout, že je potřeba minimálně 5 glory amuletů pro teleportování zpět do Edgeville.

Tak, nyní už máte za sebou dost teorie, pojďme na praxi :) . Jakýmkoli způsobem se dopravte do Edgeville, kde se vybavte dle návodu (nebo vlastního uvážení). Jakmile budete hotovi, zkontrolujte hitpoints a run energy. Run by měla být na 100 a hitpoints na vašem maximu. Pokud ano, vydejte se na server do Wilderness, k prameni řeky Lum, kde stojí Zamorakův mág. Vyberte u něj možnost Teleport Zamorak mage.

Hned nato se objevíte v Abyssu, ale moc se nerozkoukávejte – hned na vás zaútočí všechna monstra v blízkosti. Zapněte běh a běžte podél stěny, kde se objevují překážky jako Rock nebo Eyes. Záleží na vašem levelu, co si vyberete. Pokud máte vysoký mining, zkuste projít přes kameny (Mine rock), pokud thieving tak zkuste oblafnout oči (Distract eyes). Nezoufejte, když se vám to nepovede. Někdy se to zdaří třeba až na 10. pokus.

Jakmile se dostanete dovnitř, uvidíte po straně plno „dveří“ (rift). Pokud chcete vyrábět nature runy, najděte Nature rift a vejděte dovnitř (Enter nature rift). Zde vyrobte runy (Craft-rune altar), pokud máte pouches, vyprázdněte je (Empty pouch) a znovu vyrobte runy. Pak se můžete teleportovat zpět do Edgeville pomocí Glory amuletu (Operate Glory amulet). A takto pořád dokola :)

Dodatek:

Pouche se někdy mohou opotřebovat, poznáte to tak, že trochu ztmavnou a unesou jen polovinu esencí. V tom případě musíte za Dark Mage veprostřed Abyssu a požádat ho o opravu.

V případě, že se vám všechny Glory amulety vybijí, teleportujte se do Burthorpe (Games necklace), zajděte do nedaleké Heroes guild (je potřeba splněný Heroes quest) a v dungeonu použijte amulet na fontánu. Amulety se automaticky dobijí.