Runescape - Největší CZ/SK Runescape fan web - RSko.cz

RSko.cz

Návody, Questy, Příručky,...

Projekty: Platick návody RS07 | Evil tree | Skill boost | Treasure trail | Shooting Star Štýl 1 Štýl 2 Štýl 3 Štýl 4 Štýl 5 Štýl 6 Štýl 7

Loading tip...

Autor článku: Bloodrawen10

V Runescape je velké množství skillů a jistě mnoho z vás si už říkalo, že moci si vyvolat jestřába, co by nepříteli vyklovat oči (oko :) ) nebo lidožravou pampelišku by nebylo k zahození. V Jagex usilovně pracovali na tomto novém skillu a 15. ledna roku 2008 byl přidán do hry. Jedná se bezesporu o velmi užitečný skill, kdy si můžete na pomoc přivolat bájného minotaura nebo nebezpečného králíčka z pekel. Bohužel nic není zadarmo a tento vynikající skill se netrénuje lehce. V následujících řádcích se vám pokusím objasnit základy tohoto skillu.

Summoning obelisky:

Ve hře se vyskytují celkem 2 druhy těchto obelisků. Obelisk ( ) a Small obelisk ( ). Rozdíl je v tom, že na normálním obelisku můžete vyrábět pouches, scrolls i dobíjet summoning energii a na Small obelisku je možné si pouze dobít energii. Pevně věřím, že si je na mapě dokážete najít sami.

Materiál potřebný pro summoning

 

Název Obr. Kde lze sehnat
Pouche Ke koupi v každém sum. shopu za 1gp
Spirit shard Ke koupi v každém sum. shopu za 25 gp
Gold, Green, Blue, Crimson charm  
Talon beast, Abyssal, Obsidian charm Dropují příšery (seznam v druhém článku)
Ravager, Shifter, Spinner, Torcher charm Ke koupi od Void Outpost Knight 2 body za kus

Charmy

Celkově jich najdeme 4 druhy a lze je získat jako drop z monster. 275 gold charm jste získali z questů, ale dalších si musíte získat sami. Většina monster v Runescape dropuje tyto charmy. Nejsnadnějším obstaraváním je z Ogre, ti jsou slabý a dropují velmi často gold charm, ale i jiné charmy.

Jagex zveřejnil seznam monster, co často dropují charmy. Seznam četnosti drop charm z monster vypracované AWE manufaktoriem.

* Fire giants
* Ice giants
* Ogres and jogres
* Blue dragons
* Basilisks
* Bloodveld

Základy summoningu, aneb jak z 4. lvl dosáhnout 16. lvl

Úplné základy jste si osvojili během plnění questu a tak je tu nebudu zmiňovat. Po dokončení questu Wolf Whistles jste získali dostatek xp pro dosažení 4 lvl v summoningu + 275 gold charm. Charm je jedna z přísad na trénování summoningu, vyrábí se z nich pouche, ve kterém je daná příšera. Dosažení 4. levelu můžete vyrábět pouche Dreadfowl pouch.

Nejdřív si seženeme nějaké suroviny pro zahájení tréninku. Pikkupstix po questu vám bude prodávat summoning výbavu. Pro začátek je nutné mít dostatek pouche a crystal, takže je nakupte ve velkém množství. Pro výrobu Dreadfowl pouch bude potřeba také velké množství kuřat, ty není problém sehnat.

Obchodník Rufus v Canifis jich má dostatek pro dosažení nejen 16 level, banka je poblíž, takže si jich nakupte tak 300.

Se zásobou pouche, crystal, kuřat a gold charm (získané jako odměnu z questu) se vydejte do Pikkupstixova sklepení, kde je již známý obelisk. Zvolte možnost Infuse….

Zde vidíte jaké suroviny jsou zapotřebí pro výrobu Dreadfowl, ale i ostatních pouchů. Zvolte vyrobit daný pouche, pak se vraťte do Falador, pouche prodejte do general store a do banky pro novou zásobu kuřat. Pokud máte nedostatek crystalů nebo pouchů, není problém si je doplnit u Pikkupstix. Opakujte dokud nedosáhnete 16. lvl summoning, což vám zvýší 2 combat levely. Další trénink už závisí na zásoby charmů, ty vám pravděpodobně po dosažení 16. lvl dojde a je nutné si je obstarat monster dropem.

Peti

Na závěr bych věnoval pár řádek mazlíčkům, které si můžete pořídit. Jistě každý z vás si chtěl pořídit (nebo už pořídil) zabijáckou kočku, z které šlehaly plameny. Zde nám Jagex nabídlo širší paletu výběru mazlíčků a to od dobrmana až po něco co vypadá jak malý dinosaurus. Výběr je jen na vás. Osobně jsem do této oblasti tohoto skillu ještě nezabloudil, takže podrobný popis nechám na jindy nebo na někom jiném. Základního mazlička si můžete pořídit hned na lvlu 4 za 500gp v jednom z pet shopu (umístění níže). Je to pes a máte na výběr z hned několika druhů. O mazlíčka se musíte starat, jinak vám stejně jako kočka zdrhne za jiným páníčkem. Peta musíte krmit jinak vám pojde hladem přátelé :)…psi jedí syrové maso (beef, bear or rat meat). Mazlíček stejně jako kočka roste a tím se mění i jeho podoba a jeho hlášky, když si s ním chcete popovídat (mě osobně dostala kočka, když byla tak fajn a pak v dospělosti takovej negativista, že ji prodám za runy atd. :)).

Obchody s pety:

Taverley
Jižně od Pikkupstixova domu

Yanille
Západně od Wizard Guildy

Na okraj kde seženete některé petíky, které se neprodávají v obchodě. Barevná vejce získáte z bird nest, speciální druh vejce získáte od Penguin Odeper v Ardougne v Zoo (nutný sum. 30). Velmi raritní vejce(dračí…) získáte třeba zabíjením Vulture (lvl 31 a 85 summ), další severozápadně od Shilo Village(90 summ) a vejce Black dragona získáte z dropu (Red, Blue, Green, Black draků…je nutné mít sum 99, aby byla šance na drop). Další skupinou jsou Hunter peti, které si musíte chytit (většina z nich se chytá přes Box trap)

Tipy a Triky

Zakázané oblasti – Jagex umožnil brát si sebou vaše summony do většiny oblastí, ale pokud máte svého summona vyvolaného, tak je dosud několik případů, kdy s vámi váš summon nemůže (balóny,kouzelné koberce, kánoe,vozíková přeprava a některé minihry). Co se týče přepravy jako jsou teleporty, větroně, vílí prsteny a podobně, tak se váš vyvolaný summon přesune spolu s vámi. U miniher nelze vždy projít s vyvolaným summonem, ale lze mít u sebe pouches a summona vyvolat až v minihře…zatím ozkoušené minihry – Castle Wars, Clan Wars a Duel Arena (pro membry i Duel Tournament Arena – je v podzemí Duel Areny)

Používání Pouches

Jestliže vyrábíte Pouches jen kvůli tréninku a nehodláte je použit, tak existuje několik způsobů, jak zařídit aby se vám alespoň celkem velké procento z vynaložených nákladů vrátilo zpět. První způsobem je prodej pouches dalším hráčům, protože o některé pouches je celkem velký zájem. Druhá varianta je použít High lvl Alchemy (doporučuji až na pouches nad 30 nebo 40 lvl summoningu…rozhodně ne například na Granite Crab (summ lvl 16) ). Třetí možností je npc Bogrog, kterého najdete v severní části Gu’Tanoth (jižně od Yanille). Toto npc vám vymění Spirit Shards za vaše vyrobené Pouches a to v množství 70% Shards, které byly potřebné na výrobu daného Pouche. Bogrog bere i notované Pouches, takže tam můžete naběhnout se všemi Pouches, které chcete vyměnit. Výměnu provedete pravým kliknutím na Bogrog a vyberte volbu Swap (výměna) a následně v inventáři vyberte jaké pouches a jaké množství.

!!! Pro výměnu musí být váš summ lvl minimálně o 9 lvlů větší, než je potřebný lvl k výrobě daného Pouche !!!

Doplnění Summoning energie

Jak jistě víte, tak využívání vašeho summona spotřebovává Summoning energii, který je závislá na vašem lvlu v tomto skillu. Energii lze obnovit návštěvou obelisku, ale ten nebývá obvykle po ruce :). Takže je tu další varianta a to Summoning potion. K výrobě budete potřebovat lvl 40 v Herblore, dále Spirit Weed a Cockatrice eggs nebo některou jeho další variantu (kde je seženete zjistíte v  seznamu ingrediencí, který jste mohli zahlédnout, když jste si vybírali tento článek). Summoning potionka vám přidá od 7 do 31 Summoning bodů energie (v závislosti na vašem aktuálním lvlu v Summoningu)

Odpovědi na často kladené otázky:

1. Charms nejsou prodejné a seznam dropů naleznete v této sekci (pravděpodobně ale v jiném článku ;-).
2. Pouches jsou prodejné a některé za celkem slušnou cenu.
3. Při prodeji víc vyděláte z Pouches než ze Scrolls
4. Na doplnění Summoning bodů existuje potionka (viz. kousek výše)
5. Když vám dojdou Summoning body a váš Summon je vyvolaný, tak vidrží dokud mu nevyprší čas (asi nějakej BUG :-) )
6. Shardy seženete pouze v Summoning shopu a to buď koupí a nebo výměnou (o tom opět kousek výše)