Runescape - Největší CZ/SK Runescape fan web - RSko.cz

RSko.cz

Návody, Questy, Příručky,...

Projekty: Platick návody RS07 | Evil tree | Skill boost | Treasure trail | Shooting Star Štýl 1 Štýl 2 Štýl 3 Štýl 4 Štýl 5 Štýl 6 Štýl 7

Loading tip...

Autor článku: Sco Angel

Obrázky upravil: Jax-P a Grogy45

Hodně lidí trénuje summoning, ale v praxi žádné monstrům nevyvolalo a praktický zůstali jen u tréninku a nevyužívají výhod tohoto skillu a přitom ulehčuje mnohé činnosti. V tomto článku vám ukážu pár monster, které hojně používám a snad vás navnadím na využití summoning monster. Mé znalosti jsou jen do 80. summoning lvl a to ne na všechna, jen na ty, které jsou pro mě užitečné, ale kdyby někdo používal i jiná monstra a chtěl by se podělit o zkušenost, může vložit svůj tip do fóra, sekce NÁVODY. Pokud zase přijdu na další užitečná zvířátka, tak doplním o nové poznatky.

Návod obsahuje:

1) Nosiči
a) Všeobecní nosiči (Spirit Kalphite, Bull Ant, Terrorbird a War Tortoise)
b) Rune/Pure Essence nosiči (Abyssal Parasite a Abyssal Lurker)
2) Léčitelé (Void Spinner, Bunyip, Titan)

1) Nosiči

a) Všeobecní nosiči

Doba kdy jste si museli někoho najmout, aby vám nosil vytěžené suroviny do banky jsou pryč. S nástupem omezeného limitu při obchodování tato činnost prakticky vymizela, ale s příchodem summoning se toto mění.

Na 25. lvl se vám otvírá první nosič, Spirit Kalphite, unese 6 předmětů, což není zrovna moc a výroba také není snadná, vyžaduje cactus potato, které jsou v podzemí u hnízd s Kalphity. Druhým základním nosičem je Bull Ant, přístupné na 40. úrovni, unese 9 předmětů a můžete využívat jeho speciální dovednost obsažené ve svitkách (scroll), které vám přidává energii závislé na vašem agility. K výrobě Bull antu se vyžaduje kytka marigold, což také nepatři k snadně dostupné surovině.

Spása přichází s 52. úrovni, zpřístupní se Spirit Terrorbird, unese 12 věcí, výroba je snadná, vyžaduje raw bird meat a jeho speciální dovednost také není k zahození, doplňuje 40% energii.

War tortoise je přístupná na 67. úrovni, unese 18 věcí. K výrobě je potřeba tortoise shell (neplést s Perfect Shell).

Spirit Terrorbird

Spirit Terrorbird patří k jednim z nejužitečnějších a hojně používaných, proto si o něm řekneme více.

Hlavním úkolem Terrorbirda je nošení věcí, takže například si zajdeme k Blue Dragon na sběr Blue dragon scale (šupiny na výrobu antifire potion). Po nasbírání plného inventáře, klikneme na STORE.

Uložíme do Terrorbirda 12 šupin a pokračujeme ve sběru. Tímto způsobem tak máme o 12 míst navíc.

(Tireless Run Scroll)

Další skvělou vlastnosti Terrorbirda je obnova energie, vyrobte/kupte si Tireless Run Scroll, stačí mít v inventáři a v panelu na ovládání Summoning potvory klikněte na vyznačenou ikonu a tím se aktivuje speciální dovednost. V tomto případě obnoví 40% energie za 1 svitek.

Dalšími zajímavým tlačítkem, které jsou použitelné u monster, které mají “inventáře“ je tzv. Beast of burden (BOB). Pokud máme uložené například sharky v terrorbirdovi a jsme zrovna na lovu monster, tak při boji nelze otevřít inventář zvířete, ale díky tlačítku BOB, se nám přesune jeho věci rovnou do našeho, pokud nemáme dostatek místa v batohu, tak přesune tolik, kolik se nám vejde.

Pokud jsme v bance a v zvířeti je hromada věci, tak je zbytečné přenést jeho věci do našeho inventáře a pak do banky. Je tu rovnou tlačítko, které vyprádzni jeho obsah a přesune rovnou do banky.

Využití nosiče

- sběr surovin (blue dragon scale, mort myre, snape grass, iron ore atd.)
- nákup surovin v General store (water of vial v Ardougne/Shilo Village)
- při monster hunting (ponese jídlo nebo potiony)
- obíhání farm
- Terrorbird při runecrafting, kde doplňuje energii na běh (pozor, zde nelze využít jeho inventář, neboť tihle nosiči nemůžou pojmout rune/pure essence)
- Terrobird při lovení Giant Mole (slouží jak k doplnění energie, nošení věci a je skvělým detektorem pozice krtka)

Bude toho pravděpodobně víc, ale na to si každý přijde sám. Monstra jsou časově omezená, takže po uplynuté doby zmizí a pokud mají v inventáři věci, tak po zmizení zůstanou na zemi, kde je můžete sebrat.

Omezení pro nosiče

Bohužel mají tihle užiteční tvorové mají určité omezení, tím základním jsou předměty, nemohou nosit věci, které jsou drahé, takže rune kite do nich nevložíte, také neponesou neobchodovatelné věci (charmy, některé questové itemy atd…) a samozřejmě rune/pure essence, od toho jsou tu jiná monstra.

b) Nosiči Rune/Pure Essence

Na 54. a 62. úrovni se zpřístupní Abyssal Parasite a Abyssal Lurker, tihle jsou specializování na nošení pure/rune essence, mohou unést 7 kousků. Můžete s nimi vyrábět všechny druhy run, kromě Law, přístup na Entranu nemají povolené. K výrobě je potřeba Abyssal Charm, které dropují monstra v Abyssu.

2) Léčitelé

Tito tvorové se hodí při slayer taskách, nebo jiných činností, kde se nevyžaduje rychlé doplnění zdraví.

Poměrně užitečný je Void Spinner, léčí 1 Hp za každých 15 vteřin. Přístupné na 34. úrovni a k výrobě je potřeba Spinner Charm z Pest Control.


Tak tohohle si zamilujete, Bunyip, 68. lvl. Vyléčí 2 Hp za 15 vteřin, což je oproti Spinnerovi o něco lepší. Při slayer taskách slušně asistuje guthanu a jeho výroba není náročná, vyžaduje raw shark, což lze koupit nebo nalovit velmi snadno.

(Titan’s Constitution scroll)

Na 79. úrovni se zpřístupni titáni (Fire, Ice a Moss), moc se od sebe neliší co se týče dovednosti, rozdíl je jen při výrobě, kde se vyžaduje talisman. Fire Titan – fire talisman, Ice titan – air a water talisman a Moss titan – earth talisman. Tahle monstra vás automatický neléčí ani vás průběžně nedoplňuje HP, ale k využití jejich léčících dovedností musíte mít svitky (Titan’s Constitution scroll). Jejich speciál doplňuje okolo 9 HP a něco kolem 10-12 lvl do defense, je to obdoba sara brew. Pokud máte maximum HP, tak jejich speciál doplní nad limit (příklad: máte 99/99 HP, tak budete mít 108/99 HP).

Využití

- slayer task
- lovení monster

To je zatím vše, časem doplním o další monstra.