Runescape - Největší CZ/SK Runescape fan web - RSko.cz

RSko.cz

Návody, Questy, Příručky,...

Projekty: Platick návody RS07 | Evil tree | Skill boost | Treasure trail | Shooting Star Štýl 1 Štýl 2 Štýl 3 Štýl 4 Štýl 5 Štýl 6 Štýl 7

Loading tip...

Autor článku: Sco Angel

Obrázky monster upravené by Jax-P

V předchozím článku jsem představil široké spektrum využití Summoning monster, v tomto článku vám představím další monstra, které byste neměli přehlédnout a jejich užitečnost vám usnadní mnohé činnosti. V prvním díle jsem zapomněl na jednu zásadní věc a to je speciální energie.

Pokud používáte scrolly, například u Terrorbird Tireless run scroll, tak při jejich použití se spotřebuje množství speciální energie. Kapacita je 60 energetických bodů, u každého monstra je spotřeba jiná, například u Moss Titan je energetická spotřeba 20 bodů, takže může 3x za sebou vyléčit a pak je nutné čekat na obnovu. Na obrázku je hydra, která má spotřebu 6 bodů.

Fishing monstra

Ibis a granite lobster jsou populární u rybářů. Ibis přidává +3 k fishing lvl (neviditelně) a samovolně generuje tuňáky a swordfishe při rybaření, pro použití je třeba mít 56. summ lvl. Pokročilá verze Ibise je granite lobster, vyžaduje 74. summ lvl, přidává +4 lvl k fishing (neviditelně) a generuje sharky. Pro rybáře skvělý pomocník.

Teleportační monstra

Spirit Graakh a Kyatt. Požadavek je 57. summ lvl, jejich často využívanou schopnosti je teleport. Graakh vás teleportuje do hunting area poblíž Shillo Village, hojně je využíván runecraftery, kteří vyrábějí nature runy. Spirit Kyatt slouží pro rychlý trénink Summoning, teleportuje vás poblíž obelisku v Piscatoria. Obě monstra přidávají +5 k hunting skill (neviditelně).

Rune essence Titan

Abyssal Titan je pokročilejší verze essence nosičů, kromě schopnosti pojmout 7 kousků pure/normal essencí, dokáže prostřednictvím scrollů Essence Shipment přesunout essence z vašeho i jeho inventáře do banky. Vzhledem k tomu, že na výrobu je třeba 93. summ lvl, tak není tak populární jako lurker nebo parasite.

Geyser Titan

Tenhle titan je tak trochu nevyužitelný, sice prostřednictvím jeho můžete dobít všechny glory amulety (USE glory…), ale jinak podobně jako jiní bojoví summ potvory jsou k ničemu. Jediná věc co stojí za jeho výrobu je ta, že aktuáně je to monstrům z blue charm, za které získáte nejvíce XP (789xp). K výrobě je třeba mít 89. summ lvl.

Pokročilý léčitel – Unicorn Stallion

Nejlepší léčitel ve hře, pomocí scrollu Healing Aura, který vás vyléčí 15% HP, takže když máte 99 lvl HP, vyléčí 14 hp. Energetická spotřeba je 20 bodů, takže velmi rychlé vás 3x vyléčí, což je při 99 lvl HP 42 HP. V mnohých případech vás zachrání z jisté smrti. Hodí se především na monster hunting, slayer nebo trénink combat, kde není možné brát s sebou guthan. Požadavek: 88. summ lvl. Vedlejší schopnost je léčení otravy, při použití však spotřebováva summoning point a bohužel léčení je jen jednorázové a nedává dočasnou imunitu jako potiony, takže na léčení jedu se opravdu nehodí, nadále zůstavají antipoisony nepřekonané.

Pokročilý nosič

Pack Yak je nejlepší nosič v Runescape, kapacita 30 předmětů a scroll schopnost Winter Storage dokáže přesunout 1 předmět ve vašem inventáři do banky. Energetická spotřeba 12 bodů, takže můžete rychlé přesunout 5 předmětů než se znovu nabije speciální energie. Využití má stejné jako u nízkolevelové nosiče, avšak se schopnosti posílat předměty do banky se otevírají další možnost využití, například při sběru Dragon hide a Dragon bone…Požadavek: 96. summ lvl.

Hydra


Nenápadná, avšak velmi užitečná potvůrka, obzvláště jeho scroll speciál Regrowth.

Určitě se vám stalo, že při kácení magic nebo yew tree jste museli konkurovat s ostatními hráči a vždy kapacita stromů nebyla dostačující. Hydra vyřeší veškeré problémy.

Stačí dojít na nějaké vhodné místo, kde máte zasazené stromy, ideální je to ve Faladorském Parku nebo Grand Tree. Pokud tam máte zasazené Magic/Yew tree, tak můžete s hydrou sekat do nekonečná a nikdo vás nebude otravovat. Hned jak pokácíte strom a zůstane tam jen pařez, tak po použití scroll speciálu Regrowth strom znovu vyroste a můžete zase kácet. Skvělý na trénink woodcutting nebo výdělek. Požadavek: 80. summ lvl a pokud chcete magic/yew tree sekat, tak je třeba mít 60/75 farming lvl. Nemá smysl používat hydru na oak nebo willow tree :D.

vvv