Runescape - Největší CZ/SK Runescape fan web - RSko.cz

RSko.cz

Návody, Questy, Příručky,...

Projekty: Platick návody RS07 | Evil tree | Skill boost | Treasure trail | Shooting Star Štýl 1 Štýl 2 Štýl 3 Štýl 4 Štýl 5 Štýl 6 Štýl 7

Loading tip...

Autor návodu: Sikulik

Stealing creation

Vítejte ve světě, který tvoří jenom několik děr, několik čtverců a který je celý z hlíny. Vítejte ve světě Stealing creation.
Stealing creation je týmová hra, tudíž máte mnohem větší efektivitu jako celek, než když jdete každý sám za sebe.

Jak se sem dostat?
Dojděte do Edgeville, přejděte přes most a hurá rovnou do chřtánu zlého a temného Wilderness. Dorazíte k malému kempu, jemuž vévodí tři dřevěné ohrady a starý mág s páskou přes oči.


1.) Ohrada modrého týmu
2.) Ohrada červeného týmu
3.) Možnost zvolit si vlastní tým a vyzvat jiný
4.) Deposit box
Červená kolečka Vstupy do ohrad


1.) Výstupní portál
2.) Tady vám mág vymění body za různé věci

Poté, co vstoupíte do jedné z ohrad, se vám objeví v pravém rohu malé okénko.
Značí, jaký total a combat má váš a nepřátelský tým a kolik času zbývá do zahájení hry.


Po zahájení hry se ocitnete na základně (base), kam budete později odnášet vše nepotřebné, čímž budou narůstat body.

Jako první přiběhněte k políčku, kde je něco na způsob pěkně bledých ryb. Klikněte a začnete sbírat Clay lvl 1. Je to ta nejzákladnější surovina a používá se jenom k tomu, abyste si mohli vyrobit něco do začátku. Potom běžte k bílé věži - Creation kiln. V ní si vyberte, co chcete vyrobit, a ona vám to vyrobí... Pak běžte dál, shánět lepší a lepší clay (dostáváte za ní víc bodů).
Body se získávají několika způsoby: samotným těžením, výrobou věcí, nošením clay do základny a zabíjením nepřátelských hráčů nebo jejich okrádáním.

Na konci hry (po uplynutí 20 minut) se vrátíte portálem zpět do kempu a objeví se vám tabulka, která vám ukáže, jak jste byli úspěšní, kolik jste dostali bodů a taky jména nejlepších hráčů z této hry.


Možnosti ve hře:

Ochrana zdrojů:
Na konci se hodnotí také to, kolik zdrojů kontrolujete. Abyste si zdroje ochránili, musíte kolem nich zbudovat bariéry z malých "bariers" (vypadají jako krápníky), ty vytvoříte v Creation kiln. Na stavbu jedné bariéry jsou třeba 4 bariers a construction level podle úrovně bariéry.Když pak bariéru postavíte, vstoupit můžou pouze lidé z vašeho týmu. Ostatní pouze, pokud ji zničí. Samozřejmě můžete bariéry i opravovat, zase podle vašeho construction levelu. Čím vyšší level bariéry, tím déle trvá, než ji zboříte.

Boj jako takový:
Boj je základ snad všeho, takže tady také nesmí chybět. A pokud máte dobrou výbavu nebo vysoké skilly je tento způsob lepší, než získávání hlíny. Stačí si nasbírat hlínu, utvořit zbroj a hurá do boje (combat staty jsou napsány dole v tabulce). Když někoho zabijete, zbude po něm na zemi vše, co u sebe měl (pokud měl item protect, jedna věc mu zbyde). Zárověň také nejsou žádná omezení úrovní (cmb 138 klidně může zaútočit na cmb 10).
Poznámka: Pokud zemřete, objevíte se buď u základny nebo za nejbližší bariérou vašeho týmu.

Okrádání:
Pokud vám voní víc zlodějna než přímý boj, tady si přijdete na své. Stačí aby rozdíl mezi nepřítelelovým thieving levelem a vaším byl nižší než 20 a hurá do toho! Klikněte pravým tlačítkem, zvolte pickpocket, a pokud se zadaří a nepřítel má něco v inventáři, je to vaše.
Poznámka: Pokud jde třeba o runy, neukradnete jednu runu, ale získáte vždy vše, co je na tom jednom určitém místě.

Oltáře:
Protože jsou zde i skilly jako summoning a prayer také hodně využívány, není divu, že je třeba něco na jejich dobytí. Proto jsou zde i oltáře, které vám najednou dobijí summoning, prayer a run. Pokud se stane, že nemůžete žádný oltář najít nebo má všechny pod kontrolou nepřítel, můžete si je nahradit uděláním různých potionů.

Mlha:
Pokud narazíte na někoho, kdo je nad vaše síly, a potřebujete se rychle někam schovat, je mlha tím pravým místem. V ní zmizíte úplně (dokonce i z minimapy). Ovšem pozor, v mlze nemůžete bojovat, používat jakákoli kouzla, nebo používat familiary.

Summoning familiars:
Také tady můžete používat summoning. Má zde mnoho využití, od boje (podle kvality mají cmb 25, 37, 58, 93 a 139), přes schopnost beast of burden (unesou podle kvality 1, 6, 12, 18 nebo 24 věcí) až po speciální scrollschopnost 'Clay Deposit', kterou všechno, co nesou, odešlou do základny.

Tabulky:

Levely hlíny:
Potřeba jednak level na výrobu věcí (cons na barriery, craft na runy, fletch na šípy, smith na zbroj...), tak na jejich sbírání (viz obrázky)
Class 1 clay může brát kdokoli
Class 2 clay vyžaduje level 20 v daném skillu
Class 3 clay vyžaduje level 40 v daném skillu
Class 4 clay vyžaduje level 60 v daném skillu
Class 5 clay vyžaduje level 80 v daném skillu

Jídlo:
Class je podle toho, ze které hlíny jej vyrábíte.
Class 1 food vyléčí 4 Hitpoints
Class 2 food vyléčí 8 Hitpoints
Class 3 food vyléčí 12 Hitpoints
Class 4 food vyléčí 16 Hitpoints
Class 5 food vyléčí 20 Hitpoints

Body za různé věci:

 

Získávání clay   15 per class
Přetváření clay   15 per class
Ukládání clay do base   15 per class
Ukládání clay věcí do base   30 per class

Braním věcí ze základny ztratíte tolik bodů, kolik byste dostali za uložení
Bojem 5 bodů za každý ubraný život nepříteli

Odměny:

FAQ:
Ot: Co když umřu? Kolik věcí mi zůstane?
Od: Nezůstane nic, nebo se zapnutým item protect 1 věc
Ot: Je ta minihra i pro free?
Od: Ne, sice je na w125 napsaná aktivita Stealing creation (nevím na jak dlouho), ale není.
Ot: Jaký je minimální počet hráčů pro start hry?
Od: V každém týmu musí být aspoň 5 hráčů.
Ot: Můžu si sebou něco vzít?Od: Nemůžete na sobě mít vůbec nic, ani v invu.