Runescape - Největší CZ/SK Runescape fan web - RSko.cz

RSko.cz

Návody, Questy, Příručky,...

Projekty: Platick návody RS07 | Evil tree | Skill boost | Treasure trail | Shooting Star Štýl 1 Štýl 2 Štýl 3 Štýl 4 Štýl 5 Štýl 6 Štýl 7

Loading tip...

Autor článku: Sco Angel

Požadované skilly: 15 fishing lvl
Předměty: pokud jdete poprvé, postači 50k gp (ono všechny peníze nevyužijete)
Odměna z minihry: ryby podle vašeho fishing levelu a možnost vylovit 2 vzácné, jsou to manty a želvy.

Minihra začíná v Port Khazard, pokud jdete poprvé, tak postači 50k gp, všechny potřebné věcí koupíte na místě. Dále je zapotřebí mít spoluhráče, pokud jste zkušení, lze trawler absolvovat sám, ale ideální jsou 5 hráčů (1 opravuje síť a 4 vylévají vodu a opravuji loď).

V Port Khazard general store si kupte vybavení dle potřeby, ideální je: 2x bailing bucket, 300 swamp paste a pokud jeden z vás bude dělat opraváře síťi, tak musí mít v inventáři aspoň 20 lan.

Naskočte na loď a odstartuje se odpočet (1 minuta), pak loď odpluje. Vysvětlíme si ukazatele na obrázku:

1) Množství vody - pokud je naplněn na maximum, tak loď jde ke dnu a žádný úlovek nezískáte. Ideální je, aby ukazatel byl na nule. V případě, že se loď potopí, tak vyhledejte sud, na který vylezte a budete kousek na jihu od Ardougne.
2) Úroveň aktivity - pokud se budete flákat, ukazatel klesne. Ukazatel se zvyšuje vyléváním vody, zacpání děr v lodi a oprava síti.

Tento nápis vás upozorňuje, že máte nízká ukazatel aktivity a pokud klesné na 0, hra vás vyhodi.
3) Stav sítě - pokud hlásí OK, vše je OK, jinak zčervená a je nutné opravit, jinak žádné ryby nebudou vyloveny.
4) Počet nalovených ryb - počet ryb se většinou odvijí podle počtu hráčů x 20, takže pokud pojede 5 hráčů, pak počet vylovených ryb se bude pohybovat okolo 100. Ryby se pak rovnoměrně rozdělí.
5) Zbývající čas - minihra trvá 11 minut, po vypršení času se loď vrátí do přístavu.

Činnosti na lodi

Primárním úkolem je vylovit co nejvíce ryb, ale abychom toho dosáhli, je nutné udržet loď v chodu.

1. povolání: opravář a vylévač vody - úkol je snadný, v podpalubí klika na bailing bucket, čímž vylije vodu z lodi a současně bude swamp paste lepit díry v lodi.
2. povolání: síťař - pomoci lan opravovat síť a když je nejhůř, slézt dolů a pomáhat ostatním s vyléváním vody.

Po tripu běžte k síti, kde najdete úlovek.

Podle toho, jaký máte fishing lvl, dostanete pak odměnu. Na želvu je zapotřebí 79 lvl a mantu 81. U mola je sice k dispozici deposit box, ale ryby můžete rovnou přesunout do banky, stači je přetáhnout do symbolu Deposit box. Kromě ryb občas vylovíte i starou botu, zrezivělý měc a další odpad. Manty a želvy mohou sloužit k jídlu, nebo se použivají na dobiti teleportační lyry.