Runescape - Největší CZ/SK Runescape fan web - RSko.cz

RSko.cz

Návody, Questy, Příručky,...

Projekty: Platick návody RS07 | Evil tree | Skill boost | Treasure trail | Shooting Star Štýl 1 Štýl 2 Štýl 3 Štýl 4 Štýl 5 Štýl 6 Štýl 7

Loading tip...

Autor článku: Sco Angel

Požadavky: 40 lvl cooking a quest Cabin Fever.

Výbava: sekera na dřevo a nějaké oblečení co snižuje váhu (boots of lightness, penance gloves, spotted nebo spottier cape). V této minihře je zakázáno mít v inventáři výbavu a pokrývku na hlavě.

Minihra je bezpečná. Zabývá se závodění ve sběru surovin k výrobě rumu. Cílem je vyrobit co nejvíce flašek této skvělé tekutiny a s tím také lepší odměna. Jde o týmovou hru.

Start minihry

Minihra začíná na ostrově Mos Le Harmless, kde vás odveze pirát z questu Cabin Fever v přístavu Port Phasmatys. Až dorazíte na místo, tak si vyberete jednu z bojujících stran a pak čekat až hra začne.

Mapa převzata z runescape.com.

Takto vypadá bojová pláň. Na jihu je modrá základna a na severu červená. Mezi oběma základnami jsou suroviny, které jsou zapotřebí k výrobě rumu.

Popis základny a rozhraní

a) přízemí

Po spuštění minihry se octnete ve své základně, na obrazovce se vám zobrazuje mnoho ikon a pro začátečníka je to zmatené, tak si je popíšeme.

 1. počet dřeva v kotlích
 2. stav kokosů v nádobách
 3. stav červů
 4. stav vody
 5. stav barevné kapaliny
 6. počet kůry ze stromu Scrapey
 7. indikátor vyrobení rumu

Stůl s výbavou

Na obrázku je vyznačen stůl s výbavou, když na to klikneme, tak uvidíme důležité předměty, které budou zapotřebí.

 • bamboo pipe, bridge section a lumber patch - slouží k opravě zařízení, mostů a trubek
 • bucket - kýbl na vodu
 • torch - sabotážní předmět, používá se na zapalování soupeřových zařízení
 • bowl - miska na barevnou vodu
 • tinderbox - na zapálení kotle
 • meat - slouží k získávání červů
 • knife - zpracování kůry ze stromu Scrapey

Pracovní stůl

Pracovní stůl slouží k výrobě náhradních dílů. V inventáři musíte mít nůž a dřevo, dřevo použijte na pracovní stůl a objeví se výběrové menu. Přebytečné trubky nebo desky můžete uložit do stolu s výbavou na pozdější využití.

Další část základny:

 1. do této nádoby se dávají barevné květiny, ze které se získává barevná tekutina
 2. krabice na dřevo, pokud máte přebytek dřeva, tak je dobré tam ukládat na pozdější využití
 3. z této zařízení vyjede vyrobený rum, který je potřeba uložit do bedny

Před základnou:

 1. studna, zdroj vody pro výrobu rumu a také je velmi často terčem sabotáže, neboť odtud získáváte vodu na uhašení požáru způsobené vašimi soupeři.
 2. barevné květiny, v modré základně je červená květina a u červené základně je modrá květina. Pokud hrajete za modré, musíte běžet k červené základně pro tuto surovinu.

b) horní patro

Horním patře jsou pak nádoby pro ingredience na výrobu rumu.

 1. kokosy
 2. červy
 3. kůra ze stromu Scrapey
 4. barevná tekutina
 5. voda

Povolání v Trouble Brewing

Pro efektivní chod je nutné mít co nejvíce surovin, tím také zvýšíte výrobu rumu a s tím také větší odměnu za vykonanou práci.

 1. sběrač barevných kytek a barevné tekutiny
 2. sběrač opic a kokosů
 3. těžebník dřeva a topič kotle
 4. sběrač červů
 5. sběrač kůry stromu Scrapey
 6. vodonoš
 7. sabotér

1. sběrač barevných kytek a barevné tekutiny

Jedno z klíčových povolání. Úkolem je doběhnout do soupeřovi základny a nasbírat barevné květiny. Hra má omezení, můžete sebrat pouze 5 kytek, ale pokud je tam s vámi spoluhráč, může vám je tradenout a unesete mnohem víc kytek. Až se vrátíte s květinami do své základny, tak si seberte ze stolu 5 bowl a dojděte k nádobě (na obrázku číslo 1), vložte tam kytku a použijte misku, čímž získáte misku s barevnou tekutinou. Opakujte 5x (opět omezení jen 5 barevných misek v inventáři), běžte pak s miskami do horního patra a tam je vložte do příslušné nádoby.

2. sběrač opic a kokosů

Sběr kokosu je ze všech povolání nejpomalejší, ale nejdůležitější. Je zapotřebí mít s sebou aspoň 2 barevné misky, dojděte k místu kde jsou opice a palmy, chyťte 2 opice (opět omezení) a dejte jim napít barevné tekutiny.

Opice se obarví na tu barvu, za koho hrajete a pak barevnou opici použijte na palmu. Po chvílí vám shodí kokos (max. v inventáři 2 kokosy). S kokosy běžte zpět do báze, kde uložte v horním patře do příslušné nádoby.

3. těžebník dřeva a topič kotle

Pohodová práce, okolo základny jsou stromy, ze kterých nasekejte dřevo, ty pak naplňte kotle v přízemí základny. Bude zapotřebí vložit minimálně 3 logy do každého kotle a pak tindeboxem je zapalte.

4. sběrač červů

Pro toto povolání je zapotřebí mít v inventáři maso. Okolo základny jsou jakési hroudy, použijte na ně maso a získáte červy. Pozor, někdy se stane, že z této hroudy vyletí roj hmyzu, kteří nejsou moc přátelští. S červy opět do základny do horního patra.

5. sběrač kůry stromu Scrapey

Opět okolo základny jsou tyto stromy, je zapotřebí mít sekeru a nůž. Nasekejte nějaké kůry a pak nožem je opracujte. S opracovanou kůrou zpět do báze.

6. vodonoš

Tenhle maník slouží k doplňování stavu vody a také by mohl uhasit požáry způsobené soupeři a opravovat příslušné zařízení.

7. sabotér

Úkol je jasný, s loučem dojít k soupeřovi základny a podpalovat mu zařízení, mosty, trubky a hlavně studnu.

Odměna

Dle množství vyrobených rumů se rozhoduje kdo je vítězem. Vítěz získá více Piece of Eight a také dle množství vyrobených rumů také XP do crafting, cooking a firemaking. Piece of Eight je měna pirátů a slouží pro nákup zajímavých oblečení.

K dispozici tu jsou luxusní námořnické oblečení, také pirátská vlajka, rum pro teleport do Trouble Brewing, balíček s přísadou pro zvýšení šance na výrobu mature piva a pokud si s Jimmym promluvíte, tak za 5000 pieces of eight dostanete clue lvl 2.