Runescape - Největší CZ/SK Runescape fan web - RSko.cz

RSko.cz

Návody, Questy, Příručky,...

Projekty: Platick návody RS07 | Evil tree | Skill boost | Treasure trail | Shooting Star Štýl 1 Štýl 2 Štýl 3 Štýl 4 Štýl 5 Štýl 6 Štýl 7

Loading tip...

Autor článku: Filda2423

Úvod

Tenhle návod je určen pro ty, kteří chtějí získat slušné expy - ať už do skillu Magic ( až ~150k xps/hod ), nebo Summoningu - v podobě hromady charmů, hlavně crimson.

Požadavky

Základem je mít splněný quest Fremennik Trials (pro cestu na Waterbirth Island zdarma, jinak bute chtít Jarvald 1k gp) a Desert Treasure (pro používání Ancient magicks).
Dále, v každém případě potřebujete 68 Magic na Blood burst - kouzlo pro uzdravování šrámů od všemožných monster, které se vám budou při neustálém burstování snažit překazit plány (jestli neberete Blood bursts, tak vezměte Bunyipa + scrolls, každý Lobster dropne raw lobster (sežrat scrollem). Pokud hodláte používat Ice bursts (levnější, o něco pomalejší metoda), tak je potřeba 70 Magic. Jestli se rozhodnete pro malinko rychlejší a dražší, ale expově výhodnější Ice barrages, tak 94 Magic. Dodatek by Janaj8849: Barrages se vyplatí, pokud je cena Blood run pod 350 gp.

Teorie

Combat: 127
Hitpoints: 150

Jediné, co stojí za to sbírat, jsou samozřejmě charmy, pak sbírám water a earth runy, a nakonec notované pure essences. A pak občas padne water talisman (3k) a grimy ranarr (8k). Jinak, každý dropuje místo kostí raw lobster, což se dá využít, když jste si nepřinesli Blood bursts, ale Bunyipa (jejich scrollem se to dá sežrat, pokud máte 40 Cooking). Krajní možnost jsou Edible seaweeds, které jsou poživatelné tak, jak je dropují (healují 4 hp).

Výbava & InventářHead: Ahrim's hood > Farseer's helm > Mystic hat > Infinity hat > 3rd age mage
Cape: God cape > Skillcape > Fire cape > Legend's
Amulet: Fury > Glory > Magic
Bolts: netřeba :D
Weapon: Ancient staff > Master wand~ > Water staff~
Chest: Ahrim's robetop > Mystic robe top > Infinity > 3rd age mage
Shield: Arcane spirit shield > Mage's book* > Unholy book > Guthix book
Legs: Ahrim's robeskirt > Mystic Robe bottom > Infinity > 3rd age mage
Gloves: Barrows > Mystic > Infinity
Boots: Infinity > Mystic > Wizard
Ring: Seer's ring > Beacon ring > Explorer's ring (3)


* Pokud berete Mage's book, vemte taky Falador shield (3) - na pray bonus a na doplnění Prayer points.
~Jiné staffs než Ancient staff neumožňovaly autocastovat Ancient magicks, až do 2.9.2009 . Od tohoto data, nejen, že se s nimi může autocastovat (nastavení Right-clickem v mage spellbooku), ale také dostaly 10% bonus na mage attack, což znamená, že se dá nyní s barrage hitnout 33 (dříve 30) a s burstem 24 (místo 22) .
Tento 10% bonus platí pro tyto staffky:
Ahrim’s staff
Master wand
Void Knight mace
Zuriel’s staff
Corrupt Zuriel’s staff
Ancient staff

Mage oblečení je také možno nahradit Full void mage. Také se používá, ale ne v takové míře, jako normální Ahrim aj.  

Cesta k nim

Je plná nástrah v podobě nebezpečných monster, sídlících hluboko v dungeonu pod mořem, čekajících pouze a jen na vás. Vchod do samotného dungeonu je z ostrova Waterbirth, na který se lze dostat Jarvaldovou lodí z Rellekky.Vnitřek:


Mapa se svolením převzata z http://www.rsko.cz/article-135/monster-hunting-dagannoth-kings/

Po vstupu se hodí Melee protect, doběhněte na východ ke dveřím (na mapě označeno č. 1), každý z vás se postaví na jednu plošinu, pak se dají otevřít.Pokračujte dál, až dojdete k dalším dveřím (č. 2). Aktivujte speciál u runové vrhací sekere a hoďte ji naproti žebříku na dveře u Wallasalkis. Než slezete dolů, nahoďte Magic protect.Vítejte v nejhorší části dungeonu.


Dovolil jsem si opět převzít mapu z Angelova návodu na DKS, thx ;)

Proběhněte místnostmi směrem na Dagannoth kings za používání příslušného prayeru. Na místech 0-1 a 0-2 můžete posedět a doplnit run energii. V místě 0-3, jak slezete dolů, si z vás hned začne jeden z našich krasavců uhryzávat (melee protect bude ideální).

Přehled lobsterůTechniky lurování

1. spot

Existují dvě místa, odkud můžete lobstery ostřelovat, aniž by na vás mohli útočit.

N° 1.
Mnou upřednostňované, bezpečnější než druhé.N° 2.
Nevýhodou je, že pokud nezabijete všechny lobstery dost rychle, hned se po vás budou sápat ostatní, což u prvního místa nehrozí (jste schovaní za žebříkem).Jak na to:

Krok 1:Tam, kde na obrázku stojím, je zároveň bezpečné místo, kde si můžete v klidu posbírat dropy z lobsterů, aniž by na vás nějaký zaútočil. Jděte po žluté šipce až k dalšímu bodu.

Krok 2:Krok 3:Krok 4:Po cestě se na vás nalepí pár Dagannothů, kteří útočí melee. Tady když si stoupnete a rychle vyběhnete po žluté šipce, zaseknou se tady a nebudou už otravovat při dalším kroku.

Krok 5:Nyní si můžete vybrat mezi dvěma místy, které jsem zmiňoval výše. Pokud se pohnete "tam a zpět" ve směru žluté šipky, budete je mít připravené na místě N° 2. Doporučuji se ale pohnout "tam a běžet zpátky", držet se světle modré šipky, která vás zavede na místo N° 1.

Krok 6:Jak budou lobsteři naskládaní jako na obrázku, běžte na místo, kde se láme světle modrá šipka. Hned jak se lobsteři dostanou do pozice označené žlutou tečkou, zalezte za žebřík, a můžete začít mrazákovat :).

2. spot

Tady je to mnohem jednodušší, obrázky nepotřebují žádné doplňující informace, snad jen to, že se máte držet po žluté šipce. :D
Zádrhel je ten, že je tu jen 7 lobsterů a ne 9, jako u 1. spotu.

Krok 1:Krok 2:Dozadu, ale ne až úplně dozadu (když půjdete moc, přestane na vás viset jeden lobster, tak ho práskněte staffkou, a jděte na Krok 3).

Krok 3:Odtud se mrazákují lobsteři ^^.


Užitečné tipy a rady
- Nedoporučuji brát s sebou jakéhokoliv bojového familiara nebo nosiče, i když je to hezké, že byste si do něj mohli naskládat dropy nebo si přinést více prayer potů. V dungeonu je multicombat zóna a váš familiar bude útočit na lobstry, které si lurujete, vy pak popojdete, a ten lobster, který bojoval s familiarem si vás pak už nebude všímat. Samozřejmě můžete do loba opět třísknout staffkou, aby šel zase po vás, ale to už se na lobstry vydám radši dvakrát, než se takhle zdržovat.
- Inventář si hned od začátku nedoplňujte, hned vám budou padat charmy a vy to pak nebudete mít kam dávat.
- Na cestu si vemte radši dvě runové vrhací, ať, když se vám ta první nepovede hodit, se nemusíte vracet zase zpátky a znova volat někoho na otevření dveří. A tu jednu když dropnete, to už není zase taková škoda 
- Zde se moc nevyplatí používat sacred clay itemy (2x více xpů), protože se využijí jedině hats, a ty z mých zkušeností vydrží kolem 40k xp.
- Ti, kteří mají 91+ Herblore, určitě s sebou vezmou pár Extreme magic potionů. Když si loknete, spells budou hitovat o 40% více damage. Ve výsledku můžete kitovat klidně i 46 s Ice barrage. Tyhle poty se bohužel nedají koupit, ani se na ně nedá použít assist systém. Skill boost ovšem ano.
- Pokud jdete na lobstry poprvé, asi se Vám nebude úplně stoprocentně dařit. Je proto dobré si vzít do inventáře pár jídla pro případ nouze. S časem zde stráveným se budete zlepšovat a tenhle návod nebudete potřebovat .

Pár čísel
- Za hodinu se tu dá udělat na Ice barrages až (nebo dokonce víc jak to) 120k xp, u Ice bursts je to pak slabších 70-75k xps.
- Za 3k Ice bursts (celkem 3,6 mil [v době psaní článku]) se mi povedlo odtud odnést tohle:

- I podle jiných tripů by mělo připadat ~350-360 crimsonů na 1k castů.
- Za barrage, když máte lurnutých všech 9 lobstrů, dostanete až 800+xp, u burstů je to pak zhruba 400 xp


Mnoho úspěšně zmrazákovaných lobsterů přeje Filda2423 :)