Runescape - Největší CZ/SK Runescape fan web - RSko.cz

RSko.cz

Návody, Questy, Příručky,...

Projekty: Platick návody RS07 | Evil tree | Skill boost | Treasure trail | Shooting Star Štýl 1 Štýl 2 Štýl 3 Štýl 4 Štýl 5 Štýl 6 Štýl 7

Loading tip...

Autor článku: Kythrol

Požadavky

Jelikož jsou Ancient effigies pouze pro membery, členství je pro padnutí tohoto dropu nutné. Další požadavek je alespoň level 91 a více (podle druhu effigy, o tom později) v alespoň jednom ze dvou non-combat skillů, které vám effigy náhodně vybere (o tom taktéž později). No, a pokud požadovaný level ve skillu nebudete mít, můžete použít Assist systém.

Co to vlastně je?

Ancient effigies jsou jakési tajemné předměty, které byly do hry přidány jako Jagexem slíbený high-level content. Dostanete je pouze z monster (z jakých se dozvíte později) a jako rare drop, takže nečekejte, že zabijete první monstrum a padne vám. Chce to trochu trpělivosti, ale tak z padesátého zabitého monstra by už effigy padnout mohla.

Co když mi padne?

Až vám effigy padne (gratuluji), bude mít v inventáři možnost Investigate. Po zvolení této možnosti se dostanete do krátkého popisu effigy. Ten s klidným svědomím odklikejte, načež se vám objeví možnost vybrat si, na který skill se chcete zaměřit. To vypadá takto:

Až si skill vyberete, dostanete v něm určitý počet XP - záleží na druhu effigy, která vám padne.

Druhy effigies

Existují 4 druhy effigies:

Starved ancient effigy - alespoň level 91 v jednom ze dvou náhodných skillů, jako odměnu dostanete 15,000 XP do skillu, který jste si vybrali.

Nourished ancient effigy - alespoň level 93 v jednom ze dvou náhodných skillů, jako odměnu dostanete 20,000 XP do skillu, který jste si vybrali.

Sated ancient effigy - alespoň level 95 v jednom ze dvou náhodných skillů, jako odměnu dostanete 25,000 XP do skillu, který jste si vybrali.

Gorged ancient effigy - alespoň level 97 v jednom ze dvou náhodných skillů, jako odměnu dostanete 30,000 XP do skillu, který jste si vybrali a navíc Dragonkin lamp.

Dragonkin lamp

Pokud získáte všechny ancient effigies a všechny dokážete otevřít, čeká vás na konci tato odměna - Dragonkin lamp. Jak už podle názvu asi tušíte, jedná se o lampu, která vám dá určitý počet XP do určitého skillu - tentokrát již ne jen do dvou náhodných, ale můžete si vybrat, do jakého skillu odměnu chcete. Počet XP, který dostanete, se však liší - záleží na vašem levelu ve vybraném skillu. Rovnice by měla být takováto (x = level):

A co když nemám level 91+?

Pokud nemáte potřebný level v jednom ze dvou skillů, je tady Assist systém. Ten můžete použít, ale má to nevýhodu: veškeré zkušenosti získá ten, který vám asistuje.
Takže pokud nemáte potřebný level ve skillu, ani nikoho, kdo by vám asistoval, je tu i další řešení. Budete muset dojít do muzea ve Varrocku a tam ho dát Minasovi za lampu se zkušenostmi. Odměna z lampy ovšem nebude tak velká, jen okolo 5,000 XP.

A jaké skilly jsou asistovatelné?

V effigies najdeme vždy jednu z těchto dvojic skillů. Tučně značené jsou asistovatelné:

Agility a Crafting
Construction a Thieving
Cooking a Firemaking
Fishing a Farming
Fletching a Woodcutting
Herblore a Hunter
Mining a Smithing
Runecrafting a Summoning

Na závěr bych snad jen dodal, že těchto sošek můžete mít více, ale pozor - v bance se neukládají pod jednu položku, nýbrž pod více; stejně, jako je to u Strange rocks.

Potvrzená monstra, která effigies dropují:
Aberrant spectre
Abyssal demon
Abyssal walker
Ankou
Aquanite
Aviansie
Armoured zombie
Baby blue dragon
Baby black dragon
Banshee
Basilisk
Black demon
Black dragon
Black Knight
Bloodveld
Blue dragon
Brine rat
Bronze dragon
Brutal green dragon
Cave horror
Chaos dwogre
Chaos dwarf hand cannoneer
Cockroach soldier
Commander Zilyana
Corporeal Beast
Dagganoth
Dark beast
Desert strykewyrm
Dust devil
Elf warrior
Fire giant
Flesh crawler
Frost Dragon
Gargoyle
General Graardor
Giant mole
Giant Rock Crab
Glacor
Greater demon
Green dragon
Hellhound
Ice strykewyrm
Infernal Mage
Iron dragon
Jelly
Jungle strykewyrm
Kalphite guardian
Kalphite Soldier
Kalphite queen
Kalphite worker
King Black Dragon
Kree'arra
K'ril Tsutsaroth
Kurask
Living rock patriarch
Living rock protector
Living rock striker
Mithril dragon
Moss giant
Mutated bloodveld
Nechryael
Pyrefiend
Red dragon
Skeletal Wyvern
Steel dragon
Suqah
Terror dog
Tormented demon
Turoth
TzHaar-Ket
TzHaar-Xil
Warped tortoise
Waterfiend
Werewolf
Wild dog
Zamorak warrior