Runescape - Největší CZ/SK Runescape fan web - RSko.cz

RSko.cz

Návody, Questy, Příručky,...

Projekty: Platick návody RS07 | Evil tree | Skill boost | Treasure trail | Shooting Star Štýl 1 Štýl 2 Štýl 3 Štýl 4 Štýl 5 Štýl 6 Štýl 7

Loading tip...

Autor článku: Sco Angel

Specifikace Frost dragon
Combat lvl: 166
Bojové styly: mage, melee, dračí oheň
Požadavky: 85. dungeoneering level

Jak se k nim dostat?

Převzato z článku: Dungeoneering Hidden Resources by Kythrol.

Nacházejí se na jihu od Port Sarim v ledové jeskyni. Po cestě k ledové jeskyni můžete najít summoning obelisk a prayer altar, takže si můžete dodatečně doplnit staty.

Vybavení

Doporučuji spíše ranged style než melee. Vykryjete tak 100% jeho útokům a vydržíte mnohem déle.

Helma: cokoliv co zvyšuje ranged útok. Na obrázku je sice full slayer helm, ale task jsem neměl (zatím žádný slayer master nadává frost dragon), bral jsem to kvůli ranged bonusu.
Shield: ideální je antidragon shield. DFS na ranged se moc nehodí, má moc vysoké penále do ranged attack.
Cape: tady je možnost směřovat více k prayerů nebo spíše k útoku. Pokud spíše chcete prayer bonus, tak doporučují soul wars cape.
Armor: levnější varianta je black hide/karil, armadyl je lepší volba.
Ostatní položky jsou volitelné a záleží na vás, pokud chcete více prayer bonus nebo spíše ranged attack.

Inventář
Potiony: antifire potion nebo super antifire potion. Dostatek prayer/super restore/super prayer potion, množství se odvijí jak dlouho tam chcete zůstat. Jako další výbavou je Enchanted Excalibur, který vás vyléčí nebo sara godsword. Při použití sara godsword je nutné si uvědomit, že musíte na frost dragon melee a tehdy vás může zranit. Pár kousků jídla pro případ nouze.

Summoning podpora
Záleží jaký máte level, doporučuje se při ranged stylu spíše nosiče, neboť jste 100% chránění a nepočítá se s tím, že vás bude nějak extra zraňovat. Terrorbird, želva a hlavně Yak tu najdou uplatnění.

Jak na ně?


 

Před vstupem si lokneme antifire/super antifire potion, magic protect a můžeme bezpečně lovit. Prakticky jste chránění a drak na dálku útočí jen magic a dračí dech.

Proč je lovit a jaké mají dropy?

Zatím nejcennějším dropem je draconic visage, jinak hlavními dropy jsou tu frost dragon bone. Tyto bone dávají za zahrabání 180 xp (v porovnání s dragon bone 72 xp), v případě použití gilded altar s 2 burnery je navýšen na 630 xp (v případě bězné dragon bone 252 xp).

Kromě draconic visage, frost dragon bone praktický nemají zatím hodnotnější dropy. Dropuji především notované herby a další ne moc vyznamné dropy.

Na obrázku je vidět hodinový trip s yakem (hodnota kostí tehdy byla 23k, v poslední době však klesá):

FAQ

Proč nemůžu jít melee style?
Zkoušel jsem v bandos armor s mage protect, ale melee útok byl pořád silný. Viděl jsem jak je lovili s zamorak spear s melee protect, ale drak pořád zraňoval a ten dotyčný musel mít unicorn, který pomalu nestačil healovat, že musel zapnout i soulsplit. Takže zatím je ranged style nejlepší, snad časem bude i popis jak na ně melee style, pokud se najde efektivní způsob s minimem spotřeby surovin.

Slyšel jsem, že Jagex hodlá zavést dragon defender, je možné, že to bude padat z frost dragon?
O dragon defender je známo, že bude, ale že to bude padat z frost dragon nemůžu potvrdit a ani vyvrátit. Spíše asi bude padat z dungeoneering bossů co se připravuje v dalším updatu.

Kromě frost dragons jsou v jeskyni ještě jiná monstra?
Ne, celý dungeoneering ledové jeskyně obsahuje jen frost dragony.