Runescape - Největší CZ/SK Runescape fan web - RSko.cz

RSko.cz

Návody, Questy, Příručky,...

Projekty: Platick návody RS07 | Evil tree | Skill boost | Treasure trail | Shooting Star Štýl 1 Štýl 2 Štýl 3 Štýl 4 Štýl 5 Štýl 6 Štýl 7

Loading tip...

Autor:Tom rrrr

Dungeoneering je vlastně z 75% jen o combatu, takže jsou zde zastoupeny všechny tři útočné styly, čili i Magic. Na začátek můžu hned říct (spíše pro neplatící hráče), že zkušenosti jsou zde redukované, takže pokud chcete zdarma trénovat magic rychle, tak běžte raději do Fist of Guthix. Na druhou stranu, zas tak moc to redukované není a já osobně budu raději trénovat Dungeoneering, než hrát s někým na schovávanou a mít pouze 300 catalytic run na jeho zabití.

V Daemonheimu měl Jagex příležitost začít odzačátku, takže combat triangle funguje perfektně. Nezapoměňte tedy, že mágové mají výhodu proti bojovníkům na blízko (ale také nezapomeňte, že róba není plátové brnění, takže nemůžete prostě jít na forgotten warriora ve full Gorgonite a divit se, že vás zraňuje, když máte mít výhodu…).

Když je magic váš nejvyšší combat skill, obvykle dostáváte náhodně nějakou část setu, podle vašeho levelu. Např. když jsem měl magic 84(80+), dostával jsem ve startovní místnosti duskweed róbu, ale teď s Magic 85+ dostávám už soulbell. Obyčejně jsou to boots nebo gloves, s trochou štěstí robe bottom a vyjímečně robe top.

Pomocí magic kromě boje otvíráte dveře zablokované pomocí Magic barrier.

Užitečné předměty
Tak samozřejmě róby, runy a hole, ale to zmíním jinde.

Magic class-ringMagic class-ring je jednou z největších pomůcek. Bohužel jen pro membery. Jsou tři typy: Blazer, Blaster, Blitzer.
Blazer – Šance na zvýšení zranění o 50% (šance t1 – 5%, t10 – 50%. Šance se zvýší každý tier o 5%). Zranění se rozloží do více menších zranění po dobu asi tří sekund. Takže když zraníte 100lp a spustí se efekt, dostane nepřítel ještě navíc zranění 5x10lp. Že se spustil efekt, poznáte podle bílého kruhu kolem protivníka.
Blaster – Šance na zapletení protivníka (= zůstane stát na místě) a zpomalení jeho útoků (12% (t1) – 30% (t10); 2%/t).
Blitzer – Šance na seslání kouzla rychleji (10% (t1) – 100% (t10); 10%/t).

Artisan’s ring


Tak jako každé brnění, tak i magické róby jsou trochu drahé. Artisan’s ring vám pomáhá zachránit surovniny, když vyrábíte něco z dvou a více kusů látky.

Gatherer’s ringZas na druhou stranu, mnohem lepší než zachraňovat suroviny je mít jich víc. V tomhle vám zase pomůže Gatherer’s ring.

Slayer předmětyTyto speciální předměty si můžete vymlátit z různých slayer příšer po Daemonheimu. Šance na drop samozřejmě není stoprocentní.

Silver precision bracelet
Dropuje: Crawling hand (Slayer lvl 5)
Magic level: 1
Defence level: 15
Magické využití: +3 Magic attack

Incantor’s boots
Dropuje: Cave slime (Slayer lvl 17)
Magic level: 1
Defence level: 28
Magické využití: +2 Magic attack

Golden precision bracelet
Dropuje: Crawling hand (Slayer lvl 5)
Magic level: 1
Defence level: 40
Magické využití: +5 Magic attack

Shadow silk hood
Dropuje: Night spider (Slayer lvl 41, pozor – jed!)
Magic level: 1
Defence level: 45
Magické využití: +6 Magic attack
Ostatní využití: Když už máte to štěstí a shadow silk hood získáte, vyplatí se ji bindnout (pokud můžete bindnout dva a více předmětů). Skrývá vás totiž přede všemi humanoidy (= nepřáteli vypadajícími jako lidé) v místnosti a navíc je krásným módním doplňkem. Pokud je v místnosti mág nebo seeker (létající oko), zviditelní vás pro všechny ostatní v místnosti. Pár příkladů: (1) Vejdete do místnosti bez shadow silk hood. Všichni, kdo vás uvidí, na vás zaútočí. (2) S shadow silk hood. V místnosti Je forgotten warrior, ranger a ice spider. Ice spider na vás zaútočí, warrior ani ranger si vás ani nevšimnou. Až zabijete pavouka, můžete v klidu po jednom zlikvidovat ostatní. (3) S shadow silk hood. V místnosti je forgotten mage, skeleton a zombie. Mág vás zviditelní a všichni na vás zaútočí.

Sorcerer’s boots
Dropuje: Cave slime (Slayer lvl 17)
Magic level: 1
Defence level: 54
Magické využití: +5 Magic attack

Doomcore staff
Dropuje: Nechryael (Slayer lvl 80)
Magic level: 68
Attack level: 68
Magické využití: +25% magic damage (ano, to je dost); ale -10 magic attack

Seeker’s charm
Dropuje: Seeker (Slayer lvl 71)
Magic level: 1
Defence level: 1
Magické využití: +10 Magic attack

Blood necklace
Dropuje: Edimmu (Slayer lvl 90)
Magic level: 1
Defence level: 1
Magické využití: +8 Magic attack
Ostatní využití: Každých patnáct sekund zraní všem protivníkům v blízkosti 40lp a vám doplní polovinu zranění. Např. kolem vás je pět nepřátel. Každému zraní bez ohledu na jakoukoliv defence 40lp a vám se dozdraví (5*40)/2, čili 100lp.

Flameburst defender
Dropuje: Pyrefiend (Slayer lvl 30)
Magic level: 33
Defence level: 33
Magické využití: +3 Magic attack
Ostatní využití: Všechny staffky jsou jednoruční, což nechává volné místo pro štít. A pokud nechcete s sebou vláčet kiteshield, nebo anti-dragon, hodí se vám právě flameburst defencer. Navíc zdvojnásobuje účinek hailstorm a frostbite dagger.

Lektvary

Artisan’s potionZvyšuje Crafting a Fletching o 3+2%; 4+4% nebo 6+6% levelu v případě weak, normal nebo strong potionu.

Defence potionZvyšuje Defence o 4+10%; 5+14% nebo 6+20% levelu v případě weak, normal nebo strong potionu.

Magic potion


Zvyšuje Magic o 4+10%; 5+14% nebo 6+20% levelu v případě weak, normal nebo strong potionu. Například s Magic 80 a strong potionem se vyhoupnete až na lvl 102, což se rozhodně hodí. Efekt taky nezmizí okamžitě, mám vyzkoušené (lvl 87 Magic), že se napiji potionu a než mi level klesne pod 95 potřebných na Fire Surge, stihl bych bosse zabít třikrát.

Naturalist potionZvyšuje Farming o 3+2%; 4+4% nebo 6+6% levelu v případě weak, normal nebo strong potionu.

Pomocné skilly

Woodcutting, Fletching a RunecraftingProč jsem je napsal k sobě? Protože spolu souvisí. Vlastně nasekáte 1 dřevo, pomocí knife z něj vyřezáte staffku. A staffku použijete na Runecrafting altar a vyrobíte si staffku dle libosti (a tieru). Woodcuting level můžete obejít pomocí Smugglera a protože potřebujete jen jedno dřevo, tak ani nezmiňuji Gatherer’s potion, který Wc zvyšuje. Co nedělejte, je nošení neimbuované staffky. Dokonce i na gravecreeper staff potřebujete pouze magic level 1 a má stejné staty jako tangle gum staff, jediné, čím se liší, jsou staffky, jaké z ní můžete vyrobit. A dokonce i water staff, na jejíž výrobu potřebujete jen Runecrafting 10, má +7 magic attack a grave creeper staff jen +4.
Nahoře na obrázku jsem se snažil dát pod sebe dřevo, normal staffku a imbuenutou staffku, které k sobě patří. Z Corpsethorn branches vyrobíte jen a pouze corpsethorn staff, ale dál, pomocí Runecrafting, imbue Corpsethorn staff nejen na empowered earth staff, ale i na všechny staffky před ní (tj. třeba i water staff).

Farming a CraftingPomocí Farming natrháte rostliny a na spinning wheel v hlavní místnosti je zázračně proměníte na látku. Na tu pak použijete needle a thread, čímž vyrobíte část magické róby. Celý magický set (hood, top, bottom, gloves a boots) se skládá z 2+5+3+1+1 kousků látky, čili celkem 12. Absolutní minimum, tj. kdybyste měli bezmezné štěstí s artisan’s ring, je 5 kousků. Ale to už se spíš Bal’Lak the Pummeler rozbrečí a pustí vás dál bez boje.

StaffkyTak, konečně je konec úvodům a pustíme se na popis magických holí. Když nepočítám ty nedodělané, které jsou opravdu k ničemu, je zde celkem 12 holí (11 tierů + doomcore staff). Všechny jsou už dostupné, včetně celestial. Pokud máte zálusk na nějakou fešnou staffku a nemáte Fletching level/Runecrafting level; pusťte se do Unholy cursebeara, ten je dropuje.

Water staff
Magic level: 1
Potřebná staffka: Jakákoliv
Minimální Fletching level: 8, může být koupena i u Smugglera
Runecrafting level: 10
Magic attack: +7
Magic damage: +0%

Earth staff
Magic level: 10
Potřebná staffka: Seeping elm +
Minimální Fletching level: 18
Runecrafting level: 20
Magic attack: +7
Magic damage: +0%

Fire staff
Magic level: 20
Potřebná staffka: Blood spindle +
Minimální Fletching level: 28
Runecrafting level: 30
Magic attack: +7
Magic damage: +0%

Air staff
Magic level: 30
Potřebná staffka: Utuku +
Minimální Fletching level: 38
Runecrafting level: 40
Magic attack: +7
Magic damage: +0%

Catalytic staff
Magic level: 40
Potřebná staffka: Spinebeam +
Minimální Fletching level: 48
Runecrafting level: 50
Magic attack: +10
Magic damage: +15%

Empowered water staff
Magic level: 50
Potřebná staffka: Bovistrangler +
Minimální Fletching level: 58
Runecrafting level: 60
Magic attack: +13
Magic damage: +10%

Empowered earth staff
Magic level: 60
Potřebná staffka: Thigat +
Minimální Fletching level: 68
Runecrafting level: 70
Magic attack: +13
Magic damage: +10%

Empowered fire staff
Magic level: 70
Potřebná staffka: Corpsethorn +
Minimální Fletching level: 78
Runecrafting level: 80
Magic attack: +13
Magic damage: +10%

Empowered air staff
Magic level: 80
Potřebná staffka: Entgallow +
Minimální Fletching level: 88
Runecrafting level: 90
Magic attack: +13
Magic damage: +10%

Empowered catalytic staff
Magic level: 90
Potřebná staffka: Grave creeper
Minimální Fletching level: 98
Runecrafting level: 99
Magic attack: +15
Magic damage: +20%

Celestial catalytic staff
Magic level: 99
Potřebná staffka: Nejde vyrobit
Minimální Fletching level: Nejde vyrobit
Runecrafting level: Nejde vyrobit
Magic attack: +7
Magic damage: +30%

RóbySice už máte runy a staffky, ale abyste předešli zraněním a měli i větší magic attack, musíte si na sebe vzít nějaké ty magické róby. Ještě jednou, róby se vyrábějí z látek. Látku vyrobíte použitím natrhaných rostlin na spinning wheel v hlavní místnosti. Na látku pak už stačí použít jen needle a thread. Magic bonus si zjistěte z obrázku – např. zjistíte, že celý salve set má stejný m-attack bonus jako ecto boots. Samozřejmě, když už nemáte peníze, tak proč ne – pokud chcete, aby to vypadalo, že něco nosíte.

SalveMagic level: 1
Crafting level na set: 8
Rostlina a Farming level: Salve nettles (1)

WildercressMagic level: 10
Crafting level na set: 18
Rostlina a Farming level: Wildercress (10)

BlightleafMagic level: 20
Crafting level na set: 28
Rostlina a Farming level: Blightleaf (20)

RosebloodMagic level: 30
Crafting level na set: 38
Rostlina a Farming level: Roseblood (30)

BryllMagic level: 40
Crafting level na set: 48
Rostlina a Farming level: Bryll (40)

DuskweedMagic level: 50
Crafting level na set: 58
Rostlina a Farming level: Duskweed (50)

SoulbellMagic level: 60
Crafting level na set: 68
Rostlina a Farming level: Soulbell (60)

EctoMagic level: 70
Crafting level na set: 78
Rostlina a Farming level: Ectograss (70)

Runic


Magic level: 80
Crafting level na set: 88
Rostlina a Farming level: Runeleaf (80)

Spiritbloom

Magic level: 90
Crafting level na set: 98
Rostlina a Farming level: Spiritbloom (90)

CelestialMagic level: 99
Popis: Je to tier 11, takže nejde vyrobit. Současně jsou ve hře jen Opulent floors, takže ještě nejde získat celý celestial set. Ale některé části už získat jdou.
Hood: Lexicus Runewright
Body: -
Bottom: Runebound behemoth
Gloves: To’kash the Bloodchiller
Shoes: Astea Frostweb

Kouzla
Takže teď jste kompletně vybaveni a můžete se pustit do sesílání kouzel! Dungeoneering má vlastní magickou knížku, sestávající z lunar a standard spellbook. Bojová kouzla, gatestony, alchemy, bones to bananas, binding, curses, vengeances, cures…

Battle spellsBojová kouzla. Nezbytné pro zabíjení nepřátel (pokud nejste nějaký sebevrah s Vengeance). Jsou úplně stejná jako bojová kouzla na povrchu, jen za trochu méně zkušeností. Jsou zde všechna bojová kouzla dostupná na povrchu, potřebují stejný počet run a magic level.

Alchemy spellsTady se jedná o low alchemy a high alchemy. Obě dvě kouzla jsou užitečná, pokud tak jako já seberete vše, co se kde válí po zemi a nesete to do obchodu. Alchemy vám ulehčuje práci – jednak získáte peníze rovnou a jednak dostanete ještě trochu magic xp. Ale pokud si nature run vyrobíte málo (pod 50), strašně rychle vám dojdou.

Cure spellsPodle mě celkem zbytečné. Stejně jako antipoison nedávají imunitu, takže je musíte použít až po boji s pavouky, což můžete s antipoisonem taky. Navíc runy zabírají tři místa v batohu a mně se ještě nikdy nestalo, že by mě někdo otrávil víc jak třikrát (pokud vůbec aspoň jednou). Ale to kouzlo tady je, takže kdo ho chce zkusit…

Binding spells
 


Pokud nechcete plýtvat jídlem, tak si schovejte pár run na zaplení, aby se k vám nepřátelé nedostali. Ale blaster’s ring často stačí a navíc vám nezabere žádné místo v batohu.

Bones to bananas


Spíš takový vtip. Pokud nemáte nějak hodně málo životů, tak pro vás tohle kouzlo není. Banán léčí 20lp a rozhodně neseženete tolik kostí, aby vám to nějak výrazně pomohlo. Navíc to jde hrozně pomalu, takže máte skoro rychlejší, když vezmete prut a nějaké jídlo si chytíte a uvaříte.

CursesKletby. Snižují protivníkovi Attack, Defence a Strength. Když máte pocit, že se nemůžete trefit, nebo vás protivník příliš drtí, tak na něj klidně za trest nějakou tu kletbu sešlete. Na vyšší kletby potřebujete soul runy, ty nemůžete vyrunecraftit, musí vám buď z někoho vypadnout, nebo vám leží od začátku ve startovní místnosti.

OstatníSlovy „Ostatní“ mám na mysli Monster examine, Humidify a Vengeance.
Moster examine je spíš pokud si někam chcete zapsat info např. o bossovi, jinak vám dokonale postačí červenozelený pruh nad jeho hlavou.
Humidify je zbytečnost. Vodu máte automaticky v hlavní místnosti. Jen pokud si vyrobíte runy od každého druhu a spadne vám k nohám vial, herb a druhotná surovina.
Vengeance. Hodí se na bosse a na silně zraňující protivníky nebo protivníky, které nemůžete zranit normálně (např. forgotten warrior ve full gorgonite, který zarputile odmítá se nechat zranit).

GatestonesGatestony jsou nesmírně užitečná kouzla, která vám mnohdy ušetří spoustu práce. Jejich využití by se dalo rozepsat do samostatné kapitoly, zkusím vám dát pár příkladů z vlastní zkušenosti, dál už něco zkuste vymyslet sami. Jsou dva typy – group gatestone (teleportační kouzlo potřebuje 3 law runy; nerozbitná) a gatestone (na výrobu potřebujete 3 cosmic runy, teleport je zdarma, rozbije se při použití). Na group gatestone prakticky ani nepotřebujete runy, jelikož je od začátku ve startovní místnosti teleport (zdarma). Group gatestone je k dispozici vůdci skupiny.

Group gatestone u sebe a Gatestone ve startovní místnosti
To s oblibou praktikuji já, jelikož pořád pendluji mezi startovní místností a současným místem v dungeonu. A home teleport je prostě moc pomalý. Takže nechám ve startovní místnosti ležet gatestone (3 cosmic runy), někam jdu, naberu plný batoh krámů, dropnu group gatestone, teleportnu se za gatestonem, prodám věci, vytvořím nový gatestone (nebo na to zapomenu) a teleportnu se pomocí portálu. Snadné, užitečné.

Gatestone nechat u zablokované cesty a Group gatestone si nechat
Taky dobré, když narazíte na zamčené dveře a klíč je úplně na druhé staně dungeonu, kam se musíte propracovat, nechte si u dveří gatestone a běžte jinam. Až získáte klíč a vyčistíte tu či onu větev, můžete se teleportnout zpět bez zbytečného chození.

Sagittare
Tohle už není o lenosti, úspěšné použití gatestonů vám totiž může zachránit pěkný pár heim crabů. Abyste se dostali k Sagittarovi, musíte pobíhat kolem dokola místnosti. Cestou upusťte na strategických místech oba gatestony aby až doběhnete nakonec až k Sagittarovi, abyste nebyli překvapení, až se teleportne někam do půlky bludiště, zastaví vás a začne odstřelovat.

Stomp
Stomp může být někdy s blokováním lodestonů (ty dva krystaly vedle něj) a krystalů, které musíte sebrat, pěkně otravný. Ale teď má utrum. Máte dva gatestony a stomp zase dva lodestony, takže šance jsou už vyrovnané. Prostě nechte gatestony těsně u lodestonů a až je Stomp začne aktivovat, rozběhněte se pro krystaly ležící na zemi. Pak se jen teleportněte na místo gatestonů (nezapoměňte vytvořit nové!!) a nabijte krystaly. Jediný problém, který může nastat, je když vám má spadnout kamení na místo gatestonu. V tom případě nemeškejte a teleportněte se tam, protože až tam spadnou kameny, tak už tam nemůžete.
To je tak vše, co mě napadlo o gatestonech. Dál už je to na vaší fantazii. Možná by šli ještě využít u Night-gazera Khighorahka, ale rohy místnosti zas tak daleko od sebe nejsou, že by nešlo přeběhnout rychleji než teleportem.

To je tedy úplně všechno k Magic. Přeji vám spoustu run, spoustu xp a spoustu poražených protivníků!