Runescape - Největší CZ/SK Runescape fan web - RSko.cz

RSko.cz

Návody, Questy, Příručky,...

Projekty: Platick návody RS07 | Evil tree | Skill boost | Treasure trail | Shooting Star Štýl 1 Štýl 2 Štýl 3 Štýl 4 Štýl 5 Štýl 6 Štýl 7

Loading tip...

Autor článku:Tom rrrr

Pozn.: alternativní návod spolu s první cestou naleznete zde.Kdy: Denně

Kde: Chaos Tunnels (severně od Edgeville)

Požadavky: Quest „What Lies Below“, slušný combat level (70, při 90 jste už za vodou). Určitě prayer aspoň 43.

Odměna: 250 Slayer xp, okolo 5k gp, 5 blue, 7 crimson a 2 green charmy, uncut sapphire, uncut emerald a uncut ruby, big bones.
Vzácně clue-3 nebo clue-4. Charmy a xp jsou zdvojnásobeny po Varrock Elite achievement diary.

Poznámky: Bork je velký ork (Big ORK), kterého vyvolal Surok Magis poté, co jste ho po questu chytili v Chaos Tunelech. Když ho zabíjíte poprvé (5k slayer xp odměna), musíte Suroka dost složitě honit, ale to je spíš popis miniquestu, proto se budu raději soustředit na popis cesty, když už víte, o co jde (podruhé už můžete chodit zkratkou).

Výbava: Výbava, která docela vyhovuje mně, je nahoře na obrázku, nezapomeňte, že se jedná o denní aktivitu, takže kdybyste denně používali rocktaily a saradomin brewy, asi byste rychle přišli na mizinu. Bohatě postačí jako zbraň abyssal whip (nebo dragon scimitar)
a na special dragon dagger (p++), spolu s brněním s vysokým magic defence – např. dragonhide.
Poslední dobou se mi osvědčil Korasi’s sword z questu Void Stares Back, který je o něco lepší než dragon scimmy a má výborný special.
Kvůli teleportu pryč a prayer bonusu mám Ardy cloak 3 a Falador shield 3. Je skoro nemožné si prayer dobít štítem, takže jestli si nejste jisti, vezměte si s sebou i prayer poion. Jeden úplně stačí. Jakmile vám dojde prayer, je vlastně po vás, protože můžete jen jíst a nestíháte sami útočit.

Cesta:
1. V bance v Edgeville si nasaďte výbavu (magic def armour!) a zaplňte batoh levným jídlem. Bork je v multicombat zóně, klidně si vyvolejte familiara.
2. Nastavte si quick prayers/quick curses. U obou určitě Protection from Melee/Deflect Melee a u curses je výborný Leech attack (Leech strength (nebo dokonce Turmoil) nemám odzkoušený, ale asi bude lepší). Piety u prayerů bude něco podobného.
3. Běžte na sever, přeskočte Wilderness ditch a směrem na severozápadSZ slezte do jámy ke Gargoylům.
4. Postupujte dle mapy. Žlutá čára znamená teleport, červenou musíte ujít pěšky. Měli byste jít přes gargoyly, mumie, zamorak monky, dust devily, black demony, earth warriory/bronze dragona (občas se stane, že na vás vychrlí oheň, ale pokud nemáte pod 500lp, nezabije vás –
a přece jen máte batoh plný jídla), dagannothy až k Dagon’hai elite, který vyvolá Borka.

Může se stát, že vás portál náhodně pošle někam jinam, v tom případě se prostě vraťte tam, kde to znáte (obvykle portál přenáší přes stěnu k nejbližšímu dalšímu).
Máte právo jednou denně vstoupit do portálu vedoucímu k Borkovi, nikoliv k zabití Borka, proto, pokud se teleportujete pryč, můžete zpět
až další den.

Průběh boje:

Jen, co vstoupíte dovnitř, máte chvíli čas se vzpamatovat, protože se Dagon’hai elite chvástá, jak je Zamorak úžasný, že oživil Borka. Jakmile skončí rozhovor, můžete se rozběhnout za Borkem. Nezapomeňte zapnout quick prayery!
V průběhu boje vás Bork nezraní, ale Dagon’hai elite vás bude odstřelovat magickými útoky způsobujícími zranění od 100 do 250, proto držte životy nad 300lp. Mág zaútočí asi každých 20 vteřin.
Až se Bork dostane na hranici dvou třetin lp, naskočí animace, jak vyvolává malé orky na pomoc. Pokud na vás zrovna letěl magický útok, nezpůsobí žádné zranění. Jestli máte opravdu hodně prayer pointů nazbyt, můžete zabít i je (musíte před doražením Borka), dropují vždy gold charm nebo green charm. Pakliže máte stále protection from melee, nemusíte se o malé ork legionáře starat, pouze, když popojdete jinam, útočí ranged.
Borka pak už stačí jen dál sekat a hlídat prayer, nakonec padne a vy musíte rychle utéct. Pokud jste dostali clue scroll - gratuluji. A jestli je elite, tak je to podobný úspěch, jako když vám z baziliška padne jeho hlava.