Runescape - Největší CZ/SK Runescape fan web - RSko.cz

RSko.cz

Návody, Questy, Příručky,...

Projekty: Platick návody RS07 | Evil tree | Skill boost | Treasure trail | Shooting Star Štýl 1 Štýl 2 Štýl 3 Štýl 4 Štýl 5 Štýl 6 Štýl 7

Loading tip...

Autor článku: Sco Angel

Požadované questy a skilly:

Legacy of Seergaze
Legends' Quest
76 Woodcutting
70 Fletching
70 Magic
67 Slayer
64 Crafting
63 Agility
63 Farming

Požadované předměty: sekera na dřevo, později pak výbava na boj, ale o tom až před bojem.

Quest začíná v Burgh de Rott, ve sklepení hospody, kde si promluvte s Veliafem.

Po rozhovoru a souhlasení s pomocí se vydejte jižně od banky, kde je jeskyně. Vlezte dovnitř.

Prozkoumejte sarkofág a získáte medailon, ihned ho namočte do krvavé fontány. Dále seberte ze země dopis.

Odneste obě věci k Veliafovi do hospody a po rozhovoru souhlaste s teleportem do zákadny odboje v Meyerditch. V základně si promluvte se Safalaanem o jeho vizi a dalších starostech a předejte mu dopis. Popíše vám cestu k místu setkání z dopisu, kde současně budou čekat 2 rebelové.

Cesta k danému místu je následující: od základny se vydejte po schodech nahoru, přeskočte do protější místnosti. Sejděte dolů a držte se na západ, dokud nenarazíte na barikádu. Odtud pak jděte na jih, kde je místnost s krbem a portrétem. Následně vylezte po žebříku nahoru a přeskočte přes zeď, v další budově sejděte dolů. Opusťte danou budovu a vydejte se na západ. Měli byste vidět jak tam poblíž symbolu srpu čeká jeden z rebelů. Vydejte se k němu a pak vylezte po stěně nahoru.

Nahoře na vás čeká Mekritus. Postavte se do místa, kde je symbol srpu, a uvidíte holčičku. Vydejte se k ní. Po rozhovoru se přemění na Vanescula Drakan. Promluvte si s ní, zjistíte, že vám chce pomoct, a dostanete dopis pro Safalaana.

Vydejte se stejnou cestou zpět do základny odboje (nejlépe teleportem pomocí medailonu. Thx za tip od 7Wizard10), promluvte si s Safalaanem, pak s Vertidou. Potřebujete Smoke bombs, ty najdete v západní místnosti v krabici poblíž vchodu do základny. Pak se vydejte na další místo.

Pokud se podívate na mapu, automaticky by to mělo být označené.
Popis cesty: od základny se vydejte po schodech nahoru, přeskočte do vedlejší budovy. Opuťte danou budovu a vydejte se na sever, odtud pak doprava a znovu na sever. Jakmile překonáte obchod s rybami, dejte se doleva a pak severně.

Dorazíte k díře ve zdi, prolezte jí. Bude tam na vás čekat Vanescula, promluvte si s ní a dostanete jehlu a 4 nitě. Máte pomocí smoke bombs proběhnout městem a posbírat 4 kousky oblečení (hood, boty, top a bottom). Oblečení se nachází v domech v truhlách; při přebíhání je nutné, aby okolo vás byl kouř ze smoke bomb, což vás ochrání před upíry.

Až získáte 4 kousky oblečení, opravte je pomocí jehly a nitě a hned si je oblečte. Promluvte si znovu s Vanesculou a můžete se pohybovat v chudší části upírského města.

Nyní vás čeká série malých questů.
S oblečením můžete jít do střední části města, u vchodu si promluvte s Sentinelem a řekněte mu své jméno (libovolné). Abyste mohli postoupit do další části města, je nutné získat přízeň. Máme tu několik postav, se kterými si můžete promluvit. První z nich je Grigan, který požaduje, abyste mu našli 6 bloodveld youngling. Ti jsou vidět na minimapě a nachází se buď v střední nebo chudší části města.

Další je Sanguinus Varnis, ten potřebuje, abyste zničili 4 plakáty. Ty jsou jen v střední části města polepené na zdech, klikněte na ně a něco s nimi udělejte.

Další osobou je tu Valentina, ta vám dá lahvičku krve, vypijte ji (zraní vás to) a pochvalte.

Přízeň dále můžete získat ve vězení, kde najdete Marii. Vystrašte ji, klidně i několikrát. Nyní byste měli mít dostatek přízně a můžete tedy jít do vyšší části města.

Opět nás čeká to, co v předchozí části. Promluvte si s Sentinelem u města a pochvalte Drakana. Dále je tu Vyrelord s jménem, který vás  požádá, abyste zmlátili Blood Tithera, co pobíhá poblíž. Proveďte. Promluvte si s Vanesculu a ta vás provede zasvěcením. Přízeň můžete získat opět ve zdejším vězení, kde jsou obyvatelé Meyerditch - stačí je zabíjet a získáte 2 body přízně, mlaťte je, dokud se neobjeví v chatu "dosáhli jste vyšší úrovně (Vyrewatch)". Promluvte si s Vanesculou a pak se vydejte k Arboretu, kde je Ranis Drakan. Promluvte si s ním a vstupte dovnitř.

Puzzle u stromu

Uvnitř vás čeká hádanka, klikněte na strom a objeví se popis, jak mají být upravené energetické bloky. Poblíž je páka, zatáhněte a můžete luštit hádanku.

1. hádanka

Není vyfocena, ale sestavte po řádcích takto:

  • modrá koule - modrá koule - modrá koule - modrá koule
  • žlutá koule - žlutá koule - žlutá koule - žlutá koule
  • zelená koule - zelená koule - zelená koule - zelená koule

Pak zatáhněte za páku. Pokud se vám to podařilo, koule zmizí a můžete znovu za stromem.

2. hádanka:

3. hádanka:

Více možností, princip:

  • zelená koule může být obklopena jen modrými nebo žlutými (okolo zelené koule nesmí být jiná zelená).
  • modrá koule může být obklopena jen zelenými nebo žlutými (okolo modré koule nesmí být jiná modrá).
  • žlutá koule může obklopovat cokoliv.

4. hádanka:

Jedna z možných řešení.  Účelem je, aby modré a žluté koule nebyly blízko sebe, zelené mohou být jakkoliv.

Strom je uzdraven. Pokud máte s sebou sekeru, tak si nasekejte alespoň 3 kousky dřeva. Mezitím můžete shlédnout animaci, kdy se Ranis snaží dostat do Arboreta; Vanescula vás zachrání. Vyjděte ven a promluvte si s ní. Dozvíte se, že máte jít varovat Safalaana, a současně vám opraví medailon, který jste našli v rakvi. Použijte rovnou teleport do Meyerditch, který vás přesune rovnou do základny. 

Safalaan někam zmizel, promluvte si s Vertidou o hrozbě. Po rozhovoru vám doporučí, abyste z dřeva ze vzácného stromu udělali zbraně. Kael vám dá 2 srpy, které připevněte k melee zbraním. Dostanete také láhev svěcené vody proti hlídači v sídle Vanstroma.

Vzhledem k tomu, že ve vyšších částech města je banka i oltář, tak není problem se připravit na finalní souboj. Teleport pro návrat do upířího města, použijte medailón a zvolte Darkmeyer.

Na finalní souboj doporučují vzít si black hide/armadyl, melee zbraň a vrhací kolíky (obě zbraně vyrobene ze dřeva ze vzácného stromu). Dále zkontrolujte, zda máte v inventáři láhev svěcené vody a summoning podporu (rozhodně želvu, popřípadě yaka). Do inventáře si nachystejte jídlo, extreme set a 2 prayeru poty.

Sídlo Vanstroma se nachází ve poslední části města hlídané bloodveldem Haroldem. Zabte ho (musíte na něj použít svěcenou vodu) a pak vstupte do místnosti s Vanstromem.

Průběh boje:

1. jako protect si dejte mage
2. když je na zemi, používejte melee zbraň
3. občas hodí na zem krvavé bubliny - stačí, když utečete stranou
4. také vás zmrazí a hodí pod vás krvavé bubliny - opět je nutné se co nejrychleji vzdálit
5. když je ve vzduchu, tak po vás hází krvavé bubliny častěji - je nutné nezůstávat na jednom místě, ale utíkat po místnosti (obdoba Saradomin hunting) a občas po něm hodit range zbraní
6. dalším problémem jsou bloodveldi - je nutné je zabít, jinak vyléčí Vanstroma
7. ve finální fázi, kdy mu zbývá velmi málo LP, se promění na mlhu - použijte láhev svěcené vody a nalákejte ho do kaluže
8. nakonec dostanete ránu za +750, ale to už se objeví posila - ovládáte Vanesculu, ktera svými útoky zabije bloodveldy


Mialův návrh na finální souboj: pre slabších hráčov je výborný postup zobrať tak 50 stakes, AVA Acumulator+ prepnuť na rapid a stát oproti nemu keď stojí v strede pod mage prot a pri darkness sa len odvrátiť opačne. Ak zvladnete utekat bublinam, malo by to byť bez ujmy na zdraví.

Až se zotavíte, promluvte si s Vertigem a pak se pomocí medailonu teleportujte do Burgh de Rott, kde si promluvte s Veliafem o porážce Ranise i Vanstroma.

Zajímavosti jsou knížky, které obsahují 3x 50k do skillu, který máte 60 a výš.