Runescape - Největší CZ/SK Runescape fan web - RSko.cz

RSko.cz

Návody, Questy, Příručky,...

Projekty: Platick návody RS07 | Evil tree | Skill boost | Treasure trail | Shooting Star Štýl 1 Štýl 2 Štýl 3 Štýl 4 Štýl 5 Štýl 6 Štýl 7

Loading tip...

Způsoby přepravy: A - I

Autor článku: Tom Rrrr

RuneScape má asi jako každé RPG spoutu různě významných různých měst a míst. Pokusím se poradit, k čemu vlastně mohou být a hlavně, jak se k nim dostat. Návod jde určený především začátečníkům, i když doufám, že pomůže i pokročilejším...

Tabulka teleportů (standard, Ancient a Lunar spellbook):

Lokace Level Runy
Home (Lumbridge) 0 -
Mobilising Armies 10
Varrock 25
Lumbridge 31
Falador 37
House 40
Camelot 45
Ardougne 51
Watchtower 58
Trollheim 61
Ape Toll 64
Home (Edgeville) 0 -
Paddewa (Edgeville) 54
Senntisten (Digsite) 60
Kharyrll (Canifis) 66
Lassar (Ice Mountains) 72
Dareeyak (Wilderness - ruins) 78
Carrallanger (Wilderness - Graveyard) 84
Annakarl (Wilderness - Demonic ruins) 90
Ghorrock (Wilderness - Ice Plateau) 96
Home (Lunar Isle) 0 -
Moonclan 69/70
Ourania 71
Waterbirth 72/73
South Falador 72
Barbarian 75/76
North Ardougne 76
Port Khazarad 78/79
Fishing Guild 85/86
Catherby 87/88
Ice Plateau 89/90
Trollheim 92/93

U Lunar teleportů je zároveň uveden i level pro telegroup, teleport celé skupiny.
Nuž a dostáváme se k městům:

Al Kharid
Využití: Docela dost. Můžete odtud odcestovat do Daemonheimu, otrhat kaktus, jít dále do pouště přes Shatay Pass (kde se z vězení můžete nechat eskortovat do Port Sarim), jít do Duel Areny, odletět do Grand Tree, přemluvit velblouda aby se ..., no nic.
Přeprava:
Sorceress broom – z questu Swept Away, objevíte se v zahradě, z ní se dostanete (klikem na fontánu) několik kroků severovýchodně od Shantay Pass. Důležité je, že koště má nekonečno použití; ale nemůže s vámi letět familiar ani pet.
Ring of duelling (Duel Arena) – objevíte se u vchodu do Duel Areny.
Gnome Glider – z Grand Tree (nebo z jiného stanoviště přes Grand Tree) odletťe na Al-Kharid (Kar-Hewo).
Lumbridge – klasicky z Lumbridge na východ. Pokud nemáte splněný Prince Ali Rescue, tak si vemte 10 gp.


Ancient cavern
Využití: Zejména Mithril dragon, Brutal green dragon, Kuradal’s dungeon. Musíte být v pokročilé fázi Barbarian Training.
Přeprava:
Fairy ring, kód BJQ - Fairy ring musíte nejprve opravit pomocí pěti Mushroom a spade. Objevíte se u Waterfiendů, ale ti si vás nevšimnou, pokud se nepohnete z místa.
Ferocious ring - tento prsten padá z příšer uvnitř Kuradal's dungeon (slayer lvl 75, potřeba task od Kuradal) a celkem pětkrát vás ke Kuradal může teleportovat. Poté se rozpadne.
Games necklace - portněte se do Barbarian Outpost, vydejte se jižně a skočte do víru. Zde doporučuji využít mapu dungeonu.


Ape Atoll
Využití: Ape Atoll agility course, trénink combat na gorilách v chrámu, tučňáci. Quest Monkey Madness. Ape Atoll je celý ostrov, kdežto město se jmenuje Marim. Je zde taky jediný chrám boha Marimba v RS.
Přeprava:
Ape Atoll teleport - objevíte se v chrámu. Musíte mít splněnou tu část Recipe for Disaster s Awowogeiem.
Fairy ring, kód CLR (pomůcka – CeLeR) - ve formě malé Ninja opičky (Ninja greegree v inventáři), být přibližně v polovině questu Fairy Tale III a mít pročištěný kmen stromu, který tam leží, z druhé strany.
Tradiční cesta - vydejte se za Daerem v baru v Grand Tree, odleťte na Crash Island a z něj na jih Ape Atoll lodí.


Asgarnian Ice Dungeon
Využití: Ice gianti, Skeletal wyverni, možná Blurite.
Přeprava:
Fairy ring, kód AIQ - z Muddskipper pointu běžte na sever a slezte padacími dveřmi (na kopci) dolů.
Z Port Sarim - dostaňte se poblíž Port Sarim (Spirit tree, Falador, Cabbage port) a jděte na jih.


Bandos throne room
Využití: Tréning Agility (lvl 60) a spousta kamení, do kterého můžete zkusit šťouchnout prstem (získáte rudy a gemy, občas Granite mace). Nutný quest The Chosen Commander.
Přeprava:
Bandos throne room sphere – objevíte se přímo v trůním sále. Za pouhé dvě Law runy a nějaké to sklo (1 Molten Glass) jej získáte od Oldaka. Žije severně od banky v Dorgesh-Kaan City.
Fairy ring, kód BLQ – Yu'biusk. Uprostřed 'města' je truhla, která vás přenese do Bandos throne room. Pokud se rozhodnete vrátit se ze sálu portálem (západní stěna), objevíte se na jihu Dorgesh-Kaan.


Baneore caveVyužití: Jeskyně se kompletně zpřístupní po questu Ritual of the Mahjarrat. Je plná Glacorů dropujících nové boty a armadyl shards. Armadyl shards lze rozdrtit na Armadyl dust (1 -> 8), který u air altaru spolu s pure essence vytvoří armadyl rune. 100 shards lze také zkombinovat do Armadyl orbu (-> Armadyl battlestaff).
Hned u vchodu do jeskyně je také bohaté ložisko Bane ore, které můžete použít na výrobu šípů a šipek (Tune Bane Ore -> furnace -> Kethsian anvil) působící větší zranění konkrétním příšerám (drakům, baziliškům, abyss stvořením, wallasalki).
Vstupem do jeskyně také získáte čtyřhodinový bonus v boji s glacory, ale také třeba v GWD či Troll invasion.
Přeprava:
Fairy ring, kód DKQ – nejrychlejší, nejspolehlivější, nejkratší. Fairy ring vede přímo doprostřed jeskyně, kde můžete hned začít lovit glacory. Pro získání combat bonusu se sem stačí jen teleportnout, poté můžete odejít.
Ghorrock/Ice plateau teleport – oba teleporty jsou dobré, pokud zrovna nemáte chuť hledat fairy ring nebo jste v průběhu questu. Pokud hodláte lovit glacory, tak rozhodně nedoporučuji Ice plateau teleport, protože s pomocí Plank Make nebo Monster examine se zabíjí vážně špatně. Jestli jdete ale těžit Tune Bane Ore, tak je to lepší, protože nemusíte střídat magické knížky.
Z místa dopadu utíkejte na západ a prolezte kolem obří sněhové koule (pozor, dostáváte se do prostor s iron a steel draky!). Rychle utíkejte na jih, kde přeskočte spadlý sloup a prolezte na druhou stranu na Mahjarrat Ritual Site. Rychle celou oblast přeběhněte na jih až ke vsupu do jeskyně. Pozor na undead broavy. Fairy ring je vážně mnohem lepší.
Fairy ring, kód DKS + kánoe – píšu to sem hlavně kvůli questu, protože se touto metodou dostanete zcela bezpečně na Ritual site a relativně bezpečně k náhrobku s věcmi. V tomto případě nezapomeňte na anti-dragon shield, jinak k němu ani nedoběhnete! Fairy ringem (případně během západně od Rellekky) se dostanete téměř na pobřeží. Utíkejte na sever kolem kebbitů a naskočte na kánoi. Od bývalé Jhallanovy jeskyně  vylezte po provaze, který jste přivázali ke stromu v průběhu questu, nahoru. K náhrobku (nebo oklikou na ritual site, pokud jste ještě ve fázi bez provazu) se jde pěšinkou na sever. Okolí Ghorrocké pevnosti je dost předrakováno.


Barbarian Village / GunnarsgrunnVyužití: Stronghold of Security, možná Coal, barbaři, jídlo zdarma, hrnčířský kruh a pec.
Přeprava:
Skull sceptre – nejrychlejší metoda, ale nedoporučuji – Scepter se rychle vybije a rozbije.
Z Edgeville na jih – Amulet of glory -> Edgeville a pak kolem Stronghold of Player Safety do Barbarian Village.
Přes Air Altar – Air runecrafting altar je nově přímo vedle Barbarian Village, čili pokud půjdete přes Abyss nebo použijete tabletu z Great Orb Project, ocitnete se hned vedle. Ale je to zbytečně komplikované.


BarrowsVyužití: Jednoduše řečeno – na aktivitu (minihru) Barrows. Půl tuctu bratříčků probudíte ze spánku otevřením jejich hrobky a oni vám po tak dlouhém vězení chtějí "poděkovat". Po questu Ritual of the Mahjarrat tu je navíc sedmý "bratr" Akrisae the Doomed (vedle hrobky Veraca).
Přeprava:
Drakan's medaillon - přibližně v polovině questu Branches of Darkmeyer vám Vanescula zpřístupní možnost teleportu přímo do Barrows. Kromě lovu bratrů se medailon hodí i při D&D, když se sem zatoulá tučňák.
Z Canifis - padacími dveřmi za hospodou, skrze sklep, přes most, lodičkou do Mort’tonu a z Mort’tonu do Barrows. Když touto cestou nemůžete, tak klasicky přes Mort Myre a držte run energy nad nulou ...
Fairy ring, kód BKR/DLS - zase přes Mort’ton do Barrows. Pokud jste splnili quest In Aid of Myreque, tak máte přístup do banky v Burgh de Rott, kam si určitě skočte nabrat jídlo, abyste ho nemuseli nosit přes Mort Myre, kde se o něj budete dělit s Ghasty.


Braindeath Island
Využití: Plus minus nula. Opravdu – maximálně, pokud máte jako slayer task Fever spiders, ale po questech tam nemá smysl chodit (snad jen kvůli pár Clue scrollům). Captain Braindeath vám dá na požádání asi osm příšerně vypadajících masek, které hned po Oo'glogské pleťové masce patří k těm nejzajímavějším modním výstřelkům.
Přeprava:
Ectophial – absolutně nejlepší způsob. Od Ectofunctu běžte na SV a nechte se od Pirate Petea „přepravit“.
Fairy ring, kód ALQ – pro ty, co nemají Ectophial. Fairy ring je vedle Port Phasmatys a také musíte běžet k Peteovi.
Z Moss Le'Harmless – po questu A Clockwork Syringe použijte na Moss Le'Harmless (musíte být někde ve městě) teleportační svitek 'pirate spell sheet'. Kouzlo nefunguje, pokud jste v podzemí, v patře, nebo třeba vedle fairy ringu. Vedlejší účinky: Mírné až středně vážné bolesti hlavy.


BrimhavenVyužití: Brimhaven otvírá dveře na celou Karamju. Je zde také několik hospod, zlatý důl, Moss gianti a samozřejmě Agility Arena.
Přeprava:
POH - buď si přesuňte dům do Brimhaven (pokud masakrujete metal draky opravdu hodně často) nebo bohatě stačí upravená teletableta po questu Love Story.
Spirit tree - máte-li 83 lvl Farming, může si zde vysadit Spirit tree, pomocí kterého se můžete (např. z GE) teleportovat.
Z Ardougne lodí - 30gp (nebo za 15gp s Karamja gloves 1, či úplně zdarma s Ring of Charos(a)).
Odkudkoliv jinudy lodí - od 500gp do asi 3K gp; záleží, odkud jedete.
Amulet of glory (Karamja) – běžte na západ.
Fairy ring, kód BJR (Fisher’s king realm – musíte sebou vzít magic whistle a písknout) a BLP (TzHaar).


Brimhaven dungeon
Využití: Zejména metal draci (v resource dungeonu (lvl 80) je i kovadlina), Fire gianti, Red dragoni.
Přeprava: Z Brimhavenu, lze i z Tai Bwo Wannai (CKR).


Burgh de RottVyužití: Burgh de Rott má (po questu 'In Aid of Myreque') nejbližší banku k Barrows nebo k Mort’tonu a vůbec jedinou na celém jihu Morytanie, je to druhá lokace Temple Trekking. Obyvatelé trpí chudokrevností, ale bohužel samozvaný upíří vládce Morytanie, princ Drakan, to v dohledné době nehodlá řešit. Nezoufejte, je tu pec, která může dobře posloužit k vytavení natěženého Tin a Copper ore z nedalekého Haunted Mine (kde se s vámi chce přátelit hned několik druhů krumpáčů a důlních vozíků).
Přeprava:
Games necklace - po vytrénování vašich společníků v minihře Temple Trekking dohromady na level 500 se vám na Games necklace zpřístupní možnost teleportu do Burgh de Rottu. Více zde.
Drakan's medaillon - hračka z questu Branches of Darkmeyer, teleportuje přímo do Burgh de Rott (pokud nechcete plýtvat charges, tak se nejprve teleportujte přes Ectophial a až pak použijte medaillon).
Dále stejné jako u Barrows, akorát zastavíte dříve už v Mort’tonu a půjdete na jih.
Z Canifis - hospodou přes most, lodičkou do Mort’tonu a z něj na jih.
Fairy ring, kód BKR nebo DLS - opět přes Mort’ton na jih.


BurthorpeVyužití: V Burthorpe je Rogue’s Den, aktivita k tréninku skillu Thieving. Je zde banka, vedle které hoří navěky oheň. Teda pokud si na něj nestoupnete a nepoužijete Humidify (legrace samozřejmě). Není to sice sporák, ale pokud máte vyšší level Cooking a víte, že nic nespálíte, tak je toto místo zcela ideální. Jinými slovy, velice využívané místo na trénink Cookingu. Dále je zde Warrior’s guild nebo Tenzig, který prodává climbing boots (nově docela draze).
Přeprava:
Combat bracelet (Warriors' guild) - pokud máte v plánu jít přímo do Warriors' guild, tak proč ne. Objevíte se vlastně hned na okraji Burthorpe, odkud už můžete směle kráčet kam potřebujete. Combat bracelet musíte nabíjet v Legends' guild, oproti Games necklace - má sedm teleportů, poté se rozpadne.
Games necklace - nejpoužívanější metoda. Teleportujte se do Burthorpe Games Room a vyjděte schody.
Přes Taverley - pokud máte POH (dům) v Taverley, máte výhodu. Nebo pokud máte quest Love Story, tak chiselem rozbijte house tabletu a zvolte „Taverley“. Teleportněte se před portál (v House options) a šlapejte kolem Heroes guild na sever. Pokud POH v Taverley nemáte, musíte jít z Faladoru.


Canifis
Využití: V Canifis je aktivita Temple Trekking, jedna z mála bank v Morytanii, Slayer tower, brána do Mort Myre, Machzna, Werewolf Agility Course (na JV od města) - klasický (lvl 60) a Skullball (lvl 30), Fairy ring; Bittercap mushroom patch, prostě spousta věcí.
Přeprava:
Kharryrll teleport - je v Ancient spellbook nebo v portále ve vašem POH (vřele doporučuji).
Fairy ring, kód CKS - stačí jít na východ a jste v Canifis.
Ring of slaying - teleportuje vás do Slayer tower. Odtud běžte na jih, cesta vás dovede až do města.


Catherby
Využití: Je tam Full farming patch, Fruit tree patch, Arhein (Seaweed + Pineapple), dlouhá ulička (Firemaking) a hlavně ryby!
Přeprava:
Catherby teleport - asi nejlepší, i když jen kvůli tomu Lunar magic zapínat nemusíte.
Camelot teleport - nejčastější. Běžte poté na JV, cestou se ještě můžete zastavit v ohradě pro Flax.
Gnome glider - metoda „pro zoufalce“, nebo pro ty, kteří jsou poblíž nějakého stanoviště. Naskočte, leťte do White Wolf Mountains (hory) a ze stanoviště seběhněte hory jižní cestou kolem Fruit tree patche a Summoning obelisku (zapotřebí Ranged lvl 35, Strength lvl 35, Agility lvl 32, Grapple).
Loď - když už stojíte u někoho s volbou 'Charter' a máte peněz jako šlupek, tak se svezte do Catherby po moři.


Cave goblin minesVyužití: Tímto jsou myšleny doly pod Lumbridge (pod, ne na jih). Potřebujete minimálně quest The Lost Tribe. Před Ardougne tasky to bývalo nejlepší místo na těžbu iron, teď je tak na druhém, možná třetím místě. Také se přes ně chodí do Dorgesh-Kaanu.
Přeprava:
Z Lumbridge cellar - v kuchyni v Lumby slezte po žebříku dolů a dírou ve zdi (světlo!!!) za goblinem, který vás dopraví do dolů.
Z Dorgesh-Kaanu - když se už octnete v Dorgesh-Kaanu (Dorgesh-Kaan Sphere, Bandos throne room Sphere, Fairy ring), můžete jít úplně na sever a úzkou chodbou do dolů. Pokud nemáte světlo, tak budete obdarováni pochodní.


Clan citadelVyužití: Pokud jste členy nějakého clanu a zároveň si platíte membership, můžete každý týden přijít pomoci s výstavbou citadely. Jsou za to průměrné zkušenosti (zdarma) do spousty různých skillů. Za pomoc získáte také Clan ring, který nabijete na některém ze skill plotů a pak (zpět na pevné zemi) budete získávat bonusové zkušenosti při tréninku onoho skillu. Clan také může v citadele pořádat různé bitvy/srazy, během kterých je možno dlouhé hodiny debatovat třeba o smyslu slunečních hodin, když má clan trvale nastavenou tmu.
Přeprava:
Clan vexillum – nejrychlejší způsob, a pokud cestujete do citadely často, rozhodně si jedno nechte v bance. Stačí dát možnost "teleport" (musíte jej mít nasazený - v ruce) a objevíte se přímo u bran Clan campu. Odtud stačí jít jen k modré blýskající se kouli vedle čarodějky Avalani. Vexillum zdarma vydává Clan scribe ve východní část campu.
Falador/South Falador teleport – když nemáte Vexillum, toto je nerychlejší cesta. South Falador teleport je mnohem blíže, ale je třeba jej odemknou v minihře Livid Farm. Od jižní brány pak už stačí jít jihozápadně do clan campu.
Balón / Skill necklace – jednou z těchto metod se přepravte ke Crafting guildě a od ní běžte na severovýchod do Clan campu.
Cabbage port – pokud nemáte Vexillum a zároveň se vám nechce plýtvat runami. Z pole utíkejte po cestě na západ až do campu.


Crandor
Využití: Pro membry nic moc, ale pro free jsou zde Lesser démoni, Moss gianti, Mithril, Coal a Adamant ore. Možná i Red spider’s egg (pro extrémisty, co se vyrábí se strength potionem). A samozřejmě hafo škorpiónů, kteří budou dohlížet na to, abyste nevytěžili příliž Coalu a nezničili crandorské přírodní bohatství.
Přeprava:
Karamja volcano - Nutný quest Dragon Slayer. Dostaňte se na Musa point (Post Sarim, Ammy of glory) a slezte po laně do sopky. Vydejte se na západ a až narazíte na zeď, poté na sever skrz tajný průchod. Pokochejte se pohledem na Elvarg (je to dobře vyskloňované; je to totiž dračice) a vyšplhejte po laně obklopeném kostrami (pozor, 75% z nich se hýbe!). Gratuluji, jste na Crandoru.


Corporeal Beast’s CaveVyužití: Corporeal beast (cmb 785); teleport do Lumbridge (žádný gravestone).
Přeprava:
Games necklace (Corporeal beast) – objevíte se přímo v jeskyni. Teleportovat se takto můžete až po questu Summer's End, ale před jeho dokončením tu vlastně Corp beast ani není, takže nezoufejte ...
Carrallangar teleport – z Graveyard přes Ruiny na sever ke vchodu do jeskyně (a dovnitř). Hodně štěstí.
Kanoe (Waka – 57 Woodcutting) – pouze s nejlepší kanoí se můžete vydat do levelu 35 Wilderness, JEDNOSMĚRNĚ! Od jezírka se vydejte na východ.


Daemonheim
Využití: Daemonheim, nebo-li Demon halls, se využívá hlavně na trénink skillu Dungeoneering. Zatím je to jediné místo, kde se dá trénovat (pokud nepočítám tučňáky, Tears of Guthix a random eventy).
Také vás sem Ring of kinship může neomezeně teleportovat. Je to docela blízko bance, čili pokud neustále pendlujete mezi čímsi a bankou, tak je tento port skvělý. Nicméně Ring of duelling s teleportem do Castle Wars stále vede.
Přeprava: Na úvod chci říci, že sice existují tři metody přepravy, ale kromě Ring of kinship se příliš nevyužívají. Maximálně, když stojíte u banky v Al-Kharid a jste líní vytáhnout ven prsten nebo úplně napoprvé, když jdete do Daemonheimu.
Ring of kinship - jak jsem již zmínil, kdo sem cestuje nějak jinak, se buď hodně nudí nebo ring nemá.
Al-Kharid, loď - za bankou v Al-Kharid nasedněte na loď. Poté pokračujte na západ a od Thoka na sever.
Z Wilderness - no, raději nebudu nic říkat. Nejenže riskujete už tím, že jste ve Wilderness (ještě navíc musíte jít až z Edgeville, východního Varrocku nebo Wildy volcano, což je docela štreka), ale hlavně se musíte proplétat celou horou až na úplný vrchol. Když se o tuto zábavu chcete dobrovolně ochudit, tak klikněte na „Teleport to Daemonheim“ na prstýnku.


DarkmeyerVyužití: Město upírů. Je rozdělené celkem do tří úrovní, které si zpřístupňujete během questu Branches of Darkmeyer, jak vám roste reputace.
V první úrovni (Juvinate ghetto) dáváte dohromady maskovací oblečení, abyste se po městě mohli volně pohybovat.
Druhá úroveň obsahuje furnace, sporák a hrnčířský kruh docela blízko bance (ta je ale až v úrovni 3).
V třetí úrovni je zmíněná banka a prayer altar asi deset kroků od sebe - ideální na vraždění bezmocných vyrewatchů. Stačí si sundat maskovací oblečení a oni ochotně přicupitají. V Arboretu (nutný téměř naplněný bar s reputací) je Blisterwood tree, jehož dřevo můžete využít na výrobu mocných zbraní proti upírům.
Přeprava:
Drakan's medaillon (!) – nejelegantnější způsob. Teleportuje vás do Arboreta, přímo vedle Blisterwood tree. Pokud ještě teleport do Darkmeyeru nemáte zpřístupněný, teleportujte se do Myreque base a ten kousek na sever doběhněte. Stačí prolézt zamřížovaným otvorem. Nezapomeňte na maskovací oblečení, jinak první úrovní neprojdete.
Z Meiyerditch – jestliže zrovna nemáte Drakan's medaillon (pokud ho vůbec ještě nemáte, tak hlavně v Darkmeyer nemáte co pohledávat ;)), tak musíte jít přes Meiyerditch (nejlépe přes Abyss). Meiyerditchem proběhněte na sever a prolezte pod mětskou zdí (oblečení!). S tím, že vás vyrewatchové teleportují do dolů, máte smůlu, protože velmi brzy po začátku questu jste od Vanesculy v celém Meiyerditch chráněni. Mnohem rychlejší než toto je samozřejmě vyzvednout si v Burgh de Rott medailon nový.


Deep Wilderness dungeon
Využití: Podle RS manuálu je to úžasné místo na vraždění Fire giantů nebo Hill giantů. No, brát jim to nebudu … Také se zde prý válí 1 guam a 1 Attack potion (1). Nejbližší banka je v Mage Aréně, což je docela blízko. Doporučuji minimálně antipoison a Forinthry bracelet. Když vás totiž hráči teleblocknou (pokud vás rovnou nezabijí), tak nemůžete jít ani do Mage Areny, ani do Ardougne, ani přes prastaré teleporty (teď mám na mysli ty vyvýšeniny se čtyřmi sloupy, co vás náhodně teleportují po Wilderness) kamkoliv jinam. Poté vám přeji příjemnou zábavu při utíkaní přes Frozen Waste Plateau 30 levelů aspoň do Wildy volcano banky, která je bezpečná nebo čekání 5 minut u Mage Areny, než teleblock vyprší.
Přeprava:
Ardougne/Edgeville lever - poté kolem Mage Areny ke schodům JV od Pirate’s Hideout.
Prastarými teleporty - do Frozen Waste Plateau nebo do Rogues’ castle. Pak dojděte na stejné místo jako od A/E páky.
Ice plateau teleport/Ghorrock teleport.


Dorgesh-KaanVyužití: Kromě toho, že můžete obdivovat jedno z nejhezčích měst, je zde Oldak, který vám může prodat Moving-over-distances Spheres - duchaplný název (např. Dorgesh-Kaan Sphere a Bandos throne room Sphere) za 2 law runy a 1 molten glass. Dále je tu pak Dorgesh-Kaan Agility Course (agility 80; jeskyně na jihu – je tam také spousta slayer monster) a mnoho příležitostí k Theiving (Cave goblini, truhly, Wire). Také je tu velký trh snad se všemi nejhnusnějšími jídly, co si dokážete představit a obchodník s brněním ze 100% žabí kůže! V neposlední řadě zde můžete nasednout na vláček do Keldagrimu, ale po update, kdy můžete jet do Keldagrimu z G.E., se jezdí spíše obráceně.
Přeprava:
Dorgesh-Kaan Sphere – objevíte se prakticky kdekoliv v Dorgesh-Kaanu.
Vlak z Keldagrimu – z GE (nebo jinak) se dostaňte do Keldagrimu a vejděte do dveří se znakem jakési brány hned vedle kolejí. Pak prostě vlezte do vlaku a ten po chvíli odjede. Zdarma.
Fairy ring, kód AJQ - poté prostě běžte na sever. Nezapomeňte na světlo.
Z Kalphite Hive - V Kalphite Hive (vstup v poušti studní) je díra do zdi, kterou prolezete do jeskyní jižně od Dorgesh-Kaanu. Pak půjdete na sever. To jen kdyby to někdo chtěl dělat složitě, když to jde jednoduše.


Dragontooth island
Využití: Tučňák a questy. Fanoušci potápění jistě ocení bohatou podmořskou faunu i flóru, spolu s ohradou plnou krabů (za Crunchy claw token z Mogrů vám tu dají malého kraba jako pet), pokud chcete ochutnat krabí tyčky z kraba (5 tyček po 20 lp), nikoliv ze zbytků z ryb. Abyste mohli chodit, musíte si během plavání nabrat do kapes několik kamínků.
Přeprava:
Ghost capitan – na molu v Port Phasmatys si s ghostspeak amuletem promluvte s Ghost captainem, odveze vás na Dragontooth za 25 Ectotokenů. Pokud máte Ring of Charos (a), bude vám stačit 10 Ectotokens.


Draynor ManorVyužití: Quest Ernest the Chicken, Ava (Attractor, Accumulator, Alerter), patch pro Evil turnip („zlý tuřín“) a Belladonu (Cave nightshade – pozor, jed!). Zájemci se mohou kochat rybičkami ve fontáně (Zn.: vemte si víc prstů). Prof. Oddenstein v nejvyšším patře vás může teleportovat do sféry Killerwattů (Slayer). Nezapomeňte na izolované boty.
Přeprava:
Cabbage port – Explorer’s ring -> Cabbage port -> cabbage field (zelné pole) -> SV -> díra v plotě -> Draynor Manor
Z vesnice na sever - vydejte se po cestě z Draynoru na sever a na rozcestí pokračujte rovně přes strašidelnou bránu. Pozor, stromy u cesty se rádi mazlí ...


Draynor VillageVyužití: Pro free hráče asi nejspíš Willow, pro membery Master farmeři, kteří mají i po milionech odcizených seedů stále úsměv na tváři. Také je zde cabbage field, Full farming patch a na JV Wizards' Tower s aktivitou Great Orb Project.
Přeprava:
Amulet of glory – krásná metoda, objevíte se asi pět kroků od banky.
Cabbage port – Explorer’s ring -> Cabbage port -> cabbage field -> JV -> Draynor Village
Fairy ring, kód DIS – teleport k Wizards’ tower, od něj na sever.


East ArdougneVyužití: Jako každé hlavní město, i Ardougne poskytuje spoustu různých atrakcí. Například největší trh v celém RS, čekající na rozkradení; spousta strážných, čekajících na to samé; loď do Brimhaven, Jade vine patch, Full farming patch, Poison ivy, furnace, Servants’ guild, Zoo (tučňáci – Larry/Chuck), Wizard Crompethy (rune essence); každý si něco najde.
Přeprava: Můžete se dostat teleportem prakticky na každé místo v East Ardougne.
Ardougne teleport - asi nejlepší. Nutný quest Plague City. Objevíte se na tržnici.
Ring of life - po Ardy medium task si můžete nechat přenastavit místo, kam teleportuje - na ardougneské náměstí. Promluvte s Town Crier. Abyste měli kontolu nad ubývajícími životy, pokud vám jde jen o teleport, použijte nitroglycerin (-350) z The Dig Site questu, cave nightshade (-150lp) nebo někoho párkrát okraďte (-30lp).
Pákou z Edgeville - v Edgeville stiskněte páku. Objevíte se ve Wilderness. Stiskněte ji ještě jednou a jste u bran West Ardougne.
Ardougne cloak 1 - Už po easy task se vám zpřístupní neomezený teleport do kostela (Monastery) - na jih od Zoo.
Spirit tree - podobné jako Ardy cloak, až na to, že se objevíte hned vedle Zoo.
Ardougne cloak 2 - po medium task se můžete portnout k Full farming patchi jednou denně.
North Ardougne teleport - ti, co dosáhli alespoň 283.900 produce pointů v Livid farm se mohou těšit z tohoto kouzla, které teleportuje poblíž Full farming patche.
Plain of Mud Sphere – objevíte se u goblinní jeskyně vedle Fishing guild.
Skills necklace (Fishing guild) – objevíte se před Fishing guild (překvapivě).
Fairy ring, kód BLR - objevíte se před Legends’ guild, od ní běžte na západ.


Edgeville
Využití: Banka nejblíž Abyssu, také poblíž Air obelisku. Vannaka. Black démoni, Red spider’s eggy, Chaos druidi, Earth warrioři. Docela dobrý důl v dungeonu. Hell-rats u Evil Davea doma. Banka velice blízko furnace i velmi blízko GE. Prostě na vesnici s jedním obytným domem a dvěma obchody poměrně dost věcí.
Přeprava:
Amulet of glory – objevíte se hned u banky.
Ancient magic home teleport – objevíte se na stejném místě, jako s Amulet of glory.
Paddewwa teleport – ocitnete se poblíž žebříku, pod zemí, v Edgeville dungeonu.
Fairy ring, kód DKR – ring je jižně od „podchodu“ do GE, u Lucienovy chajdy.
Smrt – po questu Nomad's Requiem si můžete přenastavit respawn point do Soul Wars a portál do nich je v Edgeville.
Kanoe – jakoukoliv kanoí se dostaňte z Lumby/Champions’ guild/Barbarian village do Edgeville.
Varrock teleport - teleportujte se do Varrocku, lepší je, když máte teleport nastavený k GE. Pak jen běžte na sever, prolezte zeď a přes most do Edgeville.


EntranaVyužití: Kromě questů se na Entraně dají vyrábět law runy nebo občas najít tučňáka. Pokud děláte úkoly pro Wise Old Mana, tak vás sem může poslat s dopisem pro High priest.
Přeprava: Nezapomeňte, že vás sem nepustí, pokud budete mít nějaké v-boji-použitelné-nebo-jinak-mnichy-znechucující-předměty. Naštěstí tu pro méně mírutvorné nechali deposit box.
Balónem – kdekoliv si stopněte balón, na Entranu vás to bude stát 1 log (klasický).
Z Port Sarim – dostaňte se do Port Sarim (např. cabbage port) a promluvte si s mnichy stojícími u loďky.
Přes Abyss Law altar – pár kroků severně od Edgeville se nechte přenést do Abyssu, prolezte tam, kde po vás chtějí Agility nebo Theiving (protože s sebou nemáte žádné předměty, že ano?) a přes Law rift (posléze Law altar) vylezte na povrch Entrany.


FaladorVyužití: Mining guild, Crafting guild, tree patch, White knights’ castle, Living rocks’ cavern, holič, Poison ivy, občas je zde i cirkus. Na severu je Gamers' grotto, kde jsou aktivity Fist of Guthix, Stealing creation a Clan Wars.
Přeprava:
Falador teleport - objevíte se poblíž západní banky, na náměstí před hlavní branou.
Skills necklace (Mining guild) – tento amulet vás přemístí k žebříku do Mining guild, na jih od východní banky.
Smrt – po questu Recruitment drive si můžete přenastavit respawn point na nádvoří faladorského hradu.
Games necklace (Gamers' grotto) – z chajdy běžte na jih.
Z cabbage field - pro ty z nás s méně law runami, nebo pro aktivní turisty. Z cabbage field se vydejte na SZ.
South falador teleport - po dosažení prvního milníku 87.300 produce pointů v Livid (Lokar's Infernal Vine of Incredible Death) farm se můžete těšit z odemčeného kouzla, které vás teleportuje poblíž Full farming patche.
Skills necklace (Crafting guild) – je to nejblíž k Makeover mage, nebo k Iconisovi, pokud chcete fórum avatara. Od místa přistání pokračujte na sever.
Balón – doleťte ke guildě a postupujte stejně jako se Skills necklace.


Feldip HillsVyužití: Chompíci, jubblíci; Jungle strykewyrmové, hunting (Larupia, Carnivous chinchompa…), Oo’glog.
Přeprava:
Fairy ring, kód AKS - jděte na sever pro chompíky a na jih pro Chinchompy či do Oo’glogu.
Gnome Glider – přistanete kousek na západ od Fairy ringu.
Fairy ring, kód ALP – z jeskyně se vyjdete jižně od Jiggigu, což je, co by Wind strikem dostřelil na JV od Castle Wars.
Ring of duelling (Castle Wars) – asi nejlepší teleportem dostupná banka. Nemusíte se otravovat s frontou u přepážky, protože celou banku tvoří jen truhla a používáte Ring of duelling, kterých se vám (ve smaragdech) z Miscellanie sesype celá fůra. Do Feldip Hills běžte prostě a jednoduše na jih. Z CW to máte nejblíž do Jiggigu, kde jsou Zogres a Skogres (disease).
Ogre canoe – z Karamja severně od Tai Bwo Wannai, připlavete k Rantzovi. Musíte jeho dětem za převoz zaplatit 2 Snake weedy (prohledejte kořeny jižně od Tai Bwo Wannai).
Ring of duelling (Mobilising Armies) – z Mobilising Armies se vydejte na východ. Docela dobrá cesta do Oo’glogu nebo k Jungle strykewyrmům.


Goblin villageVyužití: Občas se sem zatoulá tučňák, je zde i Firemaking beacon (All Fired Up) a dá se odtud jít do chrámu pro Wine of Zamorak nebo (ale to spíš ne) do Mind Altaru.
Přeprava:
Goblin Village Sphere – nejlepší volba, teleportuje vás hned do centra vesnice.
Falador teleport - jednoduše branou na sever.
Z Taverley – doporučuji pouze, pokud máte dům v Taverley (nebo quest Love Story) – ale i tak je to rychlejší z Faladoru.


God Wars Dungeon
Využití: Víceméně sem chodí spousta lidí kvůli bosshuntům a rychlému výdělku (pokud mají štěstí). Jsou zde čtyři pevnosti (Saradomin, Zamorak, Armadyl a Bandos) a jejich příšery (armáda) mezi sebou donekonečna bojují. Pro vstup do každé z pevností potřebujete level 70 v nějakém skillu (S – Agility, Z – Constitution, A – Ranged, B – Strength). Před útokem na bosse je potřeba zabít aspoň čtyřicet monster toho typu, jakého je boss (např. na Zamorak bosse 40 Impů). Byl také přidán Zaros boss; Nex; která je za dveřmi (ve vězení), na které potřebujete čtyři části klíče z každé z 'nižších' opevnění ostatních bohů. Je téměř nemožné ji solovat.
Přeprava: Vlastně jediná možná. Z Burthorpe je to daleko, ale také to jde, pokud jinudy nemůžete.
Trollheim teleport – z vrcholku Trollheimu seběhněte dolů, opatrně kolem trollů (Rng protect) a přes balvan do GWD.


Gu’Tanoth
Využití: Dungeon (Blue dragon) a Bogrog u Summoning obelisku, který vám vrátí 70% použitých shardů za pouch nebo scroll.
Přeprava:
Ring of duelling (Castle Wars) – z CW odejďete na východ kolem Jiggigu (Skogre a Zogre) a pokud se budete držet kopce tak Gu’Tanoth nemůžete minout.
Balón – stejné jako s Ring of duelling, jen to máte o pár logů dražší.
Watchtower teleport – z Yanille odejděte západní branou a pokračujte na jih do Gu’Tanothu.
Fairy ring, kód ALP – nově po questu Fairy Tale III, jeskyně jižně od Jiggigu. Pro první cestu potřebuje krumpáč, východ na severu jeskyně je zasypán hlínou. Z ní pokračujte podobně jako z CW.


H.A.M. Hideout
Využití: Zde si můžete nakrást H.A.M. set a knoflíky pro quest Animal Magnetism. Pro ty, co mají Theiving tak kolem 20-30 nebo pro ty, co zde plní nějaký quest. Tímto uděluji varování hráčům, kteří se z jasně růžové osypou.
Přeprava:
Home teleport (Standard) – z Lumbridge se vydejte zadním východem z hradu na SZ nebo okolo General store a Exporera Jacka cestou lesem k takové menší zřícenině s padacími dveřmi. Otevírají se s pomocí Pick-lock volby.
Lumbridge teleport – to samé jako Home teleport.
Amulet of glory (Draynor village) – jdete na stejné místo jako z Lumbridge, ale z opačné strany.


Harmony IslandVyužití: Questy, 1 allotment patch, Dr. Ferkenstein (když ztratíte Ring of Charos), potápění pod sochou Saradomina
Přeprava:
Z Port Phasmatys – z Port Phasmatys (Ectophial, loď) přes Moss Le’Harmless (Bill Teach, loď Adventurous) se nechte od mnicha teleportovat (stojí hned u mola).
Z Moss Le’Harmless – jako z Port Phasmatys. Ptáte se, jak se dostat na Moss Le’Harmless jinak než z Port Phasmatys? No přece nově po questu Fairy Tale III (kód DIP – na jihu Moss Le’Harmless, město je na SZ). Musíte ale nejdřív opravit most (8 planků, 16 nails) z obou stran (tzn. že si to jednou budete muset obejít). Druhá varianta je teleportační pivo. Koupíte za reward z minihry Trouble Brewing.


HemensterVyužití: Fishing guild, Rangers’ guild, také jeden hezký domeček s truhlou pro Theiving. No nic moc na tak energické velkoměsto.
Přeprava:
Combat bracelet (Rangers’ guild) – Rangers’ guild.
Skills necklace (Fishing guild) – Fishing guild.
Z Camelotu na JZ - držte se cesty. Hemenster tvoří cca 2-3 domy.


Herblore HabitatVyužití: Herblore, Hunter a Farming. Vše levně a z úplně nových, neznámých surovin. Ano, ala Daemonheim.
Přeprava:
Juju teleport bag – v západním Taverley si za 2K gp kupte od Bettamax pár těchto portů, po použití se ocitnete přímo v Habitatu.
Gnome Glider – z různých míst můžete připlachtit na Karamju a jděte na jih, přes řeku až do HH.
Z východní Karamja pěšky - na východní Karamju se dostaňte třeba Fairy ringem (DKP) nebo do přístavu a běžte zase na jih.
Ze Shilo Village - kdo má splněný Hard diary, může se pomocí rukavic portovat přímo do Shilo Village. Odsud přes dvojitou bránu pokračujte stále na východ.


Chaos Dwarf Battlefield
Využití: Dwogři, Chaos dwarf hand canoneeři -> Dragon pickaxe. S pomocí Dwarven multicannonu tady můžete rozpoutat slušná jatka, ale nezkušení si tím podepíší závěť, jelikož je to multicombat zóna a všichni se na vás vrhnou.
Přeprava:
Z Keldagrimu – z Keldagrimu odjeďte lodí do dolů a v dolech běžte zdí jako během questu.
Fairy ring, kód DKS – seběhněte horu a jeskyní se dostaňte do dolů (musíte se nechat převést přes řeku) a zase zdí do Chaos Dwarf Battlefield.


IsafdarVyužití: Občas tučňák, Shooting star a Evil tree; Elfové pro slayer a questy. Také se můžete kochat přírodou (např. kácet Magic tree). Pozor, Isafdar je plný pastí a občas je dost složité se v něm vyznat – a to i z mapy (protože tam vidíte kupu stromů a mezi nimi mezery – někdy tam cesta je, někdy ne).
Přeprava:
Elf teleport crystal – teleportujte se do Lletye, každý chytrý farmář hned může otrhat Fruit tree a západní cestou přes stromy do Isafdaru. Směrem na jih k Magic tree.
Arandar – např. z Tree Gnome Stronghold směrem na JZ přes Arandar Passage (po questu Regicide) přes pohoří Arandar. Vyjdete u Limestone mine, na východ od Prifddinas.
Lodí – kdekoliv si najměte (Charter) loď, aby vás dovezla do Port Tyras. Přes Tyras camp, skrze stromy, vyjdete u Tyras Catapultu. Hodí se, když je u Tyras Catapultu tučňák.
Undeground Passage – kdo chce, může vyzkoušet jednu z mých oblíbených metod trénování Summoning. Z East Ardougne banky pěšky přes West Ardougne a skrz celé Underground Passage, kolem Iban disciples, přes Well of Voyage k summoning obelisku. Udělejte 25 terrorbirdů, port do Ardy (když máte runy na rozhazování) a zase znova. Dobře, trošku vtipkuji, ale musel jsem to napsat. Přece jen to je jedna z možných cest.