Runescape - Největší CZ/SK Runescape fan web - RSko.cz

RSko.cz

Návody, Questy, Příručky,...

Projekty: Platick návody RS07 | Evil tree | Skill boost | Treasure trail | Shooting Star Štýl 1 Štýl 2 Štýl 3 Štýl 4 Štýl 5 Štýl 6 Štýl 7

Loading tip...

Způsoby přepravy: J - R

Autor článku: Tom Rrrr

Jatizso a Neitiznot

Využití: Tučňáci, Yak, Arctic pine, Runite, Trollové na Slayer. Pokud se nebudete držet ve městech, tak se na trolly připravte předem - kupte si kvalitní náhrobek.
Přeprava:
Lyra – Lyrou se teleportujte buď na Jatizso nebo Neitiznot. Nutné splnit Fremennik elite task.
Lyra classic – Lyrou se teleportujte do Rellekky, běžte na nejsevernější molo, odkud odplujte buď na Jatizso nebo Neitiznot.
House teleport – pokud máte dům v Rellece (nebo umíte štípat teletablety – q. Love Story). Vyjděte ven a postupujte jako v předchozím případě.
Fairy ring, kód AJR – je u Fremennik Slayer Dungeonu, od něj na západ k Rellece a z ní lodí na ostrovy. Pokud chcete jít na Kyatty/Kebbity do hunter oblasti, použijte raději kód DKS.


Kalphite Hive
Využití: Kalphite pro slayer (výdělek), Potato cactus na Magic potion, Kalphite Queen pro okamžité doplnění životů, run energy a rychlý teleport do Lumbridge (joke). Jinak vám po chvíli ruční domluvy může věnovat Dragon chainbody.
Přeprava:
Fairy ring, kód BIQ – od něj na sever. Dobré na něm je, že nepotřebujete ani vodu (když se neloudáte), ani 5gp na Shantay Pass, ani nově po questu Fairy Tale III Dramen/Lunar staff, a dokonce ani provaz (když si ho tam umístíte předem).
Z Shantay Pass – taky dobré. To se hodí pro ty, co neplní questy…
Fairy ring, kód AJQ – cesta přes dorgeshkaanské jeskyně. Od Fairy ringu běžte přibližně na západ, až narazíte na díru ve zdi, do které můžete vlézt. Vylezete v Kalphite Hive u Kalphite workerů, kteří naštěstí nemají jed. Sice se úplně vyhnete poušti, ale zase s sebou musíte nosit světlo.


Karamja (Musa point)Využití: Pro free hráče jediné (alespoň myslím) místo na lov Lobbsterů, Swordfish a tuňáka. Dále jsou zde banány zdarma (např. pro teleport na Ape Atoll) a v místní studni se občas koupe Polar bear.
Přeprava:
Amulet of glory – nejlepší volba, objevíte se na banánové plantáži poblíž mola.
Z Port Sarim – přes cabbage field nebo z Draynor Village se dostanete do Port Sarim, kde se za 30gp (nebo za 15gp s Karamja gloves 1, či úplně zdarma s Ring of Charos(a)) necháte přepravit na Karamju.


Keldagrim
Využití: Blast Furnace, Stonemason (pro fanoušky Construction) a doly (ale asi jediný použitelný se vám zpřístupní po questu Forgiveness of a Chaos Dwarf; i když ten důl po Between a Rock… se 146 gold rock také není k zahození).
Přeprava:
Z Grand Exchange – V GE vstupte do nenápadných padacích dveří - jižně od průlezu pod zdí a ocitnete se na nádraží.
Vlakem – po questu Death to Dorgeshuun máte k dispozici vlak zdarma. Nástupiště je na úplném západě Dorgesh-Kaanu; ale vchod není nijak zvlášť výrazný, je to díra ve zdi se symbolem nad ním.
Důlní vozík (Ice Mountains, White wolf Mountains) – v jednom z těchto dvou míst si naskočte zadarmo do vozíku a během chvíle přidrncáte do Keldagrimu.
Fairy ring, kód DKS/AJR – od Fairy ringu buď na sever nebo na jih (záleží, odkud jdete) a vlezte do jeskyně. V jeskyni ještě do jedné jeskyně (hned naproti) a nechte se odvézt lodí do Keldagrimu.


KethsiVyužití: pohybovat se zde budete během questu Ritual of the Mahjarrat, pak už jen a pouze na Kethsian anvil, na které můžete vykovávat bary vytavené z rud získaných pomocí kouzla Tune Bane Ore. Agility není žádné terno, maximálně můžete obdivovat překážky, na kterých budete od levelu 85 hopsat v Tree Gnome Stronghold (advanced).
Přeprava:
Fairy ring, kódy DIR-AKS – jediný způsob, nic jiného ani nepotřebujete vzhledem k četnosti návštěv. Při druhé návštěvě už nemusíte vytáčet oba dva kódy, fairy ringy podporují automatické vytáčení, kterým se teleportnete do Kethsi přímo.


Lava MazeVyužití: King Black Dragon, Lava eely, Runite.
Přeprava:
Lava titan – pro ty šťastné s 83 Summoning. Můžete se nechat teleportovat, kolikrát chcete.
Kanoe – WAKA kanoí dojeďte až do Wildu, odkud pokračujte na severozápad. Asi nejrychlejší hned po titanovi.
Games necklace (Corporeal beast) – buď běžte skrz/okolo sopky na sever a nebo na jih a stopněte si nějaký ancient teleport. Nejblíž Lava Maze je „zastávka“ v lvl 35 Wilderness, poblíž Moss giantů. Z ní běžte na SZ. Samozřejmě se nenecháte spálit na škvarek, takže se drakům vyhnete obloukem.


Lighthouse
Využití: Tučňák, Dagannoths, Clue scrolly.
Přeprava:
Games necklace (Barbarian Outpost) – nejlepší. Z Outpostu běžte na sever, na pláž a přehopsejte kameny.
Z Rellekky – jakkoliv se dostaňte do Rellekky a běžte na JZ.


Living Rock CavesVyužití: Concentrated Coal a gGold ore (nejlepší metoda na trénink Mining), chest deposit, Cavefish a Rocktail.
Přeprava:
Z Faladoru – teleportem (Falador nebo cabbage) se dostaňte do Faladoru, odkud domečkem východně od Party room slezete po schodech do Dwarven Mines. Pokračujte přibližně na SZ, kde u jámy sešplhejte po provaze dolů.
Z Ice Mountains – Ancient teleportem (Lassar) se ocitnete na vrcholu Ice Mountains. Z něj běžte do Dwarven mines (JZ) a uvnitř zase sešplhejte dolů.


Lletya
Využití: Asi nejužitečnější elfské město. Je zde Flax hned u banky, padá sem Shooting star a roste Evil tree. Také je zde jediný oltář bohyně Seren v RS, spousta Elfů a obchod s Dyes, barvami (takže si je nemusíte dělat sami).
Přeprava:
Elf teleport crystal – nic jiného nedoporučuji. Když vstoupíte do Lletyi, dostanete crystal, takže není, co řešit. Jen ho nezapomeňte vzít k Eluned dolů k Magic trees, jakmile se vybije. Za 750 gp poprvé, 600 gp podruhé, 450 gp potřetí, 300 gp podruhé, poté vždy za 150 gp vám jej nabije na další 3 porty. Když zapomenete, tak holt musíte přes Arandar, Tyras Camp nebo přes Underground Passage. Z Elfů padá crystal jako drop, vřele doporučuji si udělat dostatečné zásoby.


Lumbridge
Využití: Město pro začátečníky (Shrimps, Copper, Tin, Pike, Sardine, Crayfish…). Je zde také Spinning wheel poblíž u banky, Theiving guild, spousta questů a dobrý přístup do Dorgesh-Kaanu a Tears of Guthix. A abych nezapomněl, tak i Tormented demons.
Přeprava:
Smrt – "nejlepší" metoda, nejen že se zde objevíte poměrně rychle, když víte, jak na to; ale dokonce se vám doplní lifepointy, prayer pointy, summoning pointy, run energy, všechny životy, zmizí otrava i disease i všechno nepotřebné harampádí, co jste tahali s sebou!
Home teleport – není co dodat. Obnovuje se každých 30 minut a nepotřebujete ani runy.
Lumbridge teleport – když nemáte dobitý Home teleport.


Lumbridge CatacombsVyužití: Asi nejsem ta nejpovolanější osoba, která by měla hodnotit klady; mě už nějaký Steel bar nebo 20 Bronze arrows do euforie nepřivede. Ale asi je to výborné místo pro všechny začátečníky s combatem od 3 tak do 30. Vchod je jak jinak na hřbitově. Vedle vchodu postává Xenie.
Přeprava:
Z Lumbridge – jak jinak.
Z Al-Kharid – vezměte Crossbow a Mithril grapple a „přebroďte“ řeku za bankou (viz. Agility). Běžte kus na sever. Pro ty, co se nudí. Nebo proběhněte pár kroků vedle přes molo (lodˇdo Daemonheimu).


Lumbridge SwampVyužití: Water altar, dungeon, Father Urhney (Ghostspeak amulet, Buyers and Cellars quest), Giant rat, Tin a Copper, na západě Coal, Mithril a Adamant důl.
Přeprava:
Ze Zanaris – s Dramen/Lunar staff nebo magickým zubem vejďete do Fairy ringu, který je v Zanaris před sochou slepice.
Water altar teleport – v Runecrafting guild si kupte za 34 tokenů tabletu, která vás sem přenese. V případě nouze můžete použít i Abyss.
Z Lumbridge – no comment. Na jih.
Z Draynor village – na jihovýchod.


Lunar Isle
Využití: Lunar spellbook, Astral altar, Suquahové.
Přeprava:
Home teleport (Lunar) – když už máte zaplou Lunar knížku, tak se hodí.
Moonclan teleport – stejné jako Home teleport, jen vás to stojí runy.
Astral altar teleport – výborná volba, jak se rychle dostat k altaru kvůli přepnutí magických knížek. Je to tableta, kterou koupíte v Runecrafting guild za 41 tokenů (minimum za hru je tak 80-100). V případě nouze můžete použít i Abyss.
Z Rellekky – nejpoužívanější možnost. Vyjděte z domu nebo přijďte s Lyrou a popovídejte si s pirátem na nejzápadnějším molu. Pokud nemáte Seal of passage, tak mu řekněte, že ji máte.


Mage Arena
Využití: Jediná banka v celé vyšší Wilderness, také se odtamtud (z podzemí) můžete v pohodě teleportovat kam chcete. Navíc je to safe zóna. A nezapomeňte, že tohle všechno PKeři vědí ...
Přeprava:
Edgeville/Ardougne lever – v jednom z těchto dvou míst zatáhněte za páku a odportujete se do Wilderness. Dávejte pozor na pkery - i když po Hard ardy tasku byste měli mít 10s imunitu. Nezapomeňte na nůž (popř. Whip, Sword, Longsword, Godsword…), jinak se nedostanete přes pavučiny. Mage Arena je od místa „přistání“ na SZ.
Prastaré teleporty – nějaký si stopněte a vystupte u Rogues’ castle. Běžte na západ a nemůžete Arénu minout. Pozor na Chaos elementala.


Meiyerditch
Využití: Questy, po nich se hodí možná na to, aby se vám krevní teplota a tlak zvýšili na dvojnásobek (doporučuji klávesnici z gumy). Po questech jsem sem šel jen pro to, abych zabil pár Vyrewatchů (hned u loďky z Burgh de Rottu na hradbách) a sehnal si všechny formy na Ivandis Flail, abych sem už nikdy nemusel. Pokud i přesto sem potřebujete (někam na sever – na jihu nic moc není), tak běžte přes Abyss a Blood Altar nebo se nechte od nějakého Vyrewatche teleportnout do dolů. Velice se vám bude hodit Drakan's medaillon.
Přeprava:
Drakan's medaillon – bezkonkurenčně nejlepší varianta přepravy. Teleportuje vás na většinu důležitých míst v Meiyerditch (Myreque base i Meiyerditch laboratories).
Abyss a Blood altar – nejlepší volba, pokud chcete dělat Blood runy nebo zabíjet Mutated bloodveldy.
Z Edgeville se vydejte skrz Abyss do Blood altaru. Z něj pak klidně vystupne a pokračujte dál. Pokud jste si nevzali forinthry bracelet, tak vám nad hlavou svítí lebka a doporučuji vám vydržet naživu, než zmizí.
Z Burgh de Rott – druhá volba, tentokrát na jih Meiyerditche. Tam si můžete koupit Vyrewatch clothes nebo zabíjet Vyrewatche. Jinak nic. Jestliže chcete na sever klasicky, tak se hodít mít u sebe Shortcut key z questu Darkness of Hallowvale (dveře, na které funguje, jsou označené symbolem tohoto klíče), který ale lze přidat na Keyring.


Miscellania a EtceteriaVyužití: Kingdom Management, tučňák, Spirit tree a Bush patch.
Přeprava:
Ring of wealth – konečně předmět, který vás pošle rovnou do trůního sálu. Na druhou stranu si zase musíte jít zvýšit popularitu pěšky, takže druhá volba je asi lepší.
Fairy ring, kód CIP – nejvyužívanější, když si jdete už Miscellanii vybrat, port je hned vedle mine spotu (Coal), takže si s sebou vezměte nějaký ten Pickaxe a doplňte popularitu.
Miscellania teleport – tento svitek na jedno použití získáte z Treasure trails nebo z GE.
Spirit tree – kdo má 83 Farming (nebo aspoň 80 a garden pie), tak rozhodně nebude litovat. Spirit tree je hned vedle Bush patche na Etceterii.
Z Rellekky – jakmile už jste v Rellece, nechte se odvézt lodí z prostředního mola. Je na něm Sailor.


Mole HoleVyužití: Giant Mole, navíc jedno z mála míst, kde vám hra může napsat: "You can't use the Orb of Oculus here."
Přeprava:
Falador teleport – tady není co řešit, Falador teleport je nejblíže. Vstup je v parku, použijte lopatu, která se mimochodem válí bůhvíproč v opuštěném domečku na jihu, na nějakou krtčí díru.


Monkey colony
Využití: Chimp ice, nanuk, který můžete donést Awowogeiovi (po Do No Evil) na Ape Atoll, aby nechal v kolonii vystavět tři opičí sochy a po 25. chimp ice vymění současnou stráž (černí) za elitní (červení). Na obrázku si musíte dvě sochy domyslet + přebarvit stráže. Jinak z 'využitelných využití' je zde také prodejce banánů a hlavně létající koberec. Pozor, nyní to vede opice a člověk tam sedí jen na nalákání zákazníků. Využití je víceméně takové, že se můžete nechat ze Shantay Pass dopravit rovnou do jižního Pollnivneach, i když to trvá o trochu déle, než kdybyste letěli normálně a městem proběhli.
Přeprava:
Z Shantay Pass – jednoduše pomocí rozhovoru oznamte, že chcete do Monkey colony.
Z Pollnivneach – House tablet, Ring of slaying, zbylý postup jako v předchozím případě.


Mort’ton
Využití: Přímo v Mort’tonu je jen aktivita Shades of Mort’ton; jinak je to taková křižovatka (Burgh de Rott, Mort Myre, Haunted Mine, Barrows). Je to město plné posedlých. Pozor, nejsou to zombie - jen jsou nemocní, takže po použití séra 208 (Tarromin + ashes -> sérum 207 (dočasné) + posvátný oheň v Mort'tonském chrámu -> sérum 208 (trvalé)) je vyléčíte. Jednou jsem měl takovou snahu, že vyléčím celé město - po vyléčení všech jsem si z odměn docela vydělal (jestli 5K gp?) a po třech minutách se všichni víceméně naráz proměnili zpět. Takže vám to nedoporučuji.
Přeprava:
Z Canifis hospodou a člunem – za hospodou v Canifis vlezte do trapdoor, proběhněte chodbou, vylezte, přeběhněte mostík, utíkejte dál na jih a člunem přímo do Mort’tonu.
Fairy ring, kód BKR nebo DLS - Podobné. Buď jedete člunem a nebo z Mort Myre (kolem Nature grotto) přes táhlou klikatou cestu, až do Mort’tonu.


Moss Le’Harmless
Využití: Arr, matey! Trouble Brewing, questy, Cave a jungle horror pro slayer, hadi na kůži, dark rock pro ex-ex-parrota (krmení skály nakrmí papouška), tučňák, občas se na zdejším poli objeví teleport do dimenze Puro-Puro. Nezapomeňte (před questem Rocking Out) na Book of piracy, jinak si tu moc nepokecáte.
Přeprava:
Ectophial – nutný quest A Clockwork Syringe kvůli 'pirate spell sheet'. Od Ectofunctu běžte na SV k Pirate Peteovi, který vás dostane na Braindeath Island. Pak díky magickému rušení musíte poodejít někam, odkud na Petea nebude vidět. Takže vyběhnete po molu nahoru a slezte dolů po schodech napravo. Pak můžete hned použít svitek a jste na Moss Le'Harmless.
Z Port Phasmatys – nejvyužívanější. V přístavu Port Phasmatys běžte po nejdelším molu, úplně na konci je loď Adventurous s Billem Teachem, který vás po questu Cabin Fever převeze na ostrov.
Fairy ring, kód DIP – na jihu Moss Le’Harmless na takovém ostrůvku. Musíte nejprve opravit most (8 planků, 16 libovolných hřebíků) z obou stran (ze strany Fairy ringu i z Moss Le’Harmless).
Rum – Za směšné 2 Pieces of eight si v Trouble Brewing kupte červenou nebo modrou flašku rumu, která vás po vypití 'teleportne' na Moss Le'Harmless k Trouble Brewing oblasti. Za tu cenu je to opravdu užitečná věcička.


Nardah
Využití: Questy, tučňák, na sever je Hunter area, na JZ je Agility Pyramid. Pokud máte žízeň, tak tu za 1000 gp mají vodu.
Přeprava:
Nardah teleport – tento svitek na jedno použití získáte z Treasure trails nebo z GE.
Létající koberce – kdekoliv se napojte na síť koberců a přes Pollnivneach odleťte do Nardahu.
Fairy ring, kód DLQ – od fairy ringu se vydejte na jih.
Orli – můžete si ochočit orla (za pomocí lana – rope, např. v Eagles´ Peak) a odleťe do Desert. Vyjděte z jeskyně a utíkejte hodně na jih. Měli byste +- minout Fairy ring. Vchod do orlí jeskyně si nejdříve musíte (z pouštní strany) odblokovat (45 Strength – odtlačte kámen).


Oo’glog
Využití: Lázeňské město (bazény, pleťová maska, bahenní koupele, solné koupele, sirné koupele, pálení vonné trávy...) Hunting, banka, Raw bird meat v shopu, ptakopysci. Měna v Oo'glogu nejsou gp, ale 'shiny pretties'. Je to ovšem jedno a to samé...
Přeprava:
Loď – jediný způsob dopravy, kterým se dostanete přímo do Oo'glogu; i když možná trošku dražší.
Fairy ring, kód AKS – od něj běžte na jih a prolezte dírou v hradbě. Pokud to nepůjde (nízké Agil.), budete to muset obejít.
Ring of duelling (Mobilising Armies) – také dobrá metoda, od tamtud běžte jednoduše na východ, nebo spíš jihovýchod, než natrefíte na vchod do Oo'glogu.
Spirit tree (Mobilising Armies) – to samé jako Ring of duelling, jen se ještě možná dozvíte, že někde roste Evil tree.
Mobilising Armies teleport – to samé jako Ring of duelling, jen přijdete o pár run. Na druhou stranu je tento teleport dostupný už od levelu 10, což umožňuje už začátečníkům pokochat se krásami a pamětihodnostmi Feldip Hills.


Ourania Cave
Využití: Zamorak Magic Institute altar (dvojnásobné xp než normálně, i když náhodné runy), venku červení salamandři.
Přeprava:
Ourania teleport – objevíte se venku z jeskyně, pod kopcem. Musíte vyběhnout nahoru k oltáři a slézt dolů po žebříku. Toto kouzlo si na levelu 71 musíte prvně u Baby Yagy na Lunar Isle odemknout.
Spirit tree (Battlefield of Khazard) – lze použít, pokud se tam chcete jen dostat, rozhodně to není na nějaké opakované cesty od Spirit tree k ZMI altaru. Od Spirit tree běžte na západ, dokud neuvidíte lávu.
Ring of duelling - ještě delší cesta, než předchozí, nicméně využívaná Rc nadšenci, kteří nemají přístup k Lunar magii. Od místa portu se vydejte k Observarory a pokračujte stále na sever.


Piscatoris Fishing Colony
Využití: Monkfish, železo na jihu (tři u sebe, stačí se jen otáčet), Summoning obelisk, Phoenix cave.
Přeprava:
Fairy ring, kód AKQ – od něj běžte na SV, prolezte pod plotem a projděte branou.
Spirit kyatt – pokud chcete aktivě summonit, vyvolejte Kyatta, jež vás teleportuje blízko k obelisku - kolikrát potřebujete. Rozhodně ale nedoporučuji ho vyvolávat kvůli jednomu použití.
Orli – skoro nevyužívaná cesta. Na pár místech v Rs simůžete ochočit orla pomocí lana. Automaticky se objevíte v Eagles’ Peak.
Phoenix lair teleport – z libovolného Treasure trail můžete dostat tento teleportační svitek. Od jeskyně běžte na severovýchod.
Lodí – na jihu oblasti Piscatoris si u řeky stopněte Kathy Corkat. Musíte mít pár drobných nebo být milí (Ring of Charos(a)). Vezme vás i na zpáteční cestu.


Pollnivneach
Využití: Summona, pouštní křižovatka, Slayer dungeon.
Přeprava:
Ring of slaying – teleportuje přímo do Pollnivneach.
Z Shantay Pass – z Shantay Pass (k němu např. koštětem) naseďněte na koberec letící do Pollnivneach. Když poletíte přes Monkey colony (Do No Evil), tak bude cesta sice delší, ale přiletíte rovnou ke koberci na jihu.
Home teleport/tablet – House portal je poblíž koberců na severu Pollnivneach.


Port Khazard
Využití: Fishing Trawler, důl, deposit box.
Přeprava:
Khazard teleport – Lunar spellbook.
Ardougne cloak 1 – teleport do Kandarin monastery, oškubejte keř a utíkejte kolem Tower of Life na jih do Port Khazard.
Z Yanille – Watchtower teleport nebo Fairy ring na ostrůvku Hazelmera. Z obou míst běžte podél pobřeží na sever.
Z Cairn Isle lodí Lady of the Waves – jen abyste věděli, že to jde.


Port Phasmatys
Využití: Ectofunctus, přístav, hospoda se sudem na výrobu piv.
Přeprava:
Ectophial – jak jinak. Dostanete po questu Ghosts’ Ahoy. Je nekonečný (má sice jedno použití, ale ihned ho automaticky doplníte).
Fairy ring, kód ALQ – pro ty bez Ectophialu. Fairy ring je vedle Port Phasmatys a připravte si 2 Ecto-tokeny na vstup.
Lodí – kdekoli v přístavu si najměte loď a po vylodění máte tu výhodu, že nemusíte platit vstupné, protože už jste ve městě. Přece těm vyděračům u brány nedáte 2 Ecto-tokeny, když můžete dát pouhých několik tisíc námořníkům! =)


Port Sarim
Využití: Cesta do Musa point, cesta do Void knight Outpost, cesta do Muddskipper point, Willows a dlouhé molo pro Firemaking.
Přeprava:
Spirit tree – je nejlepší, ale bohužel až od levelu 83 Farming, protože si ho musíte vypěstovat.
Cabbage-port – druhý nejlepší, stačí seběhnout z cabbage field na jih.
Z Shantay Pass – skvělé, když běháte s opičím nanukem k Awowogeiovi a zpět - řekněte Shantayovi v Al-Kharidu, že jste zločinec a on vás nechá zavřít. Pak odmítněte zaplatit pokutu a budete pro výstahu eskortováni do Port Sarim, kde už stačí jen zvolit Pick-lock.
Z Draynor village – Draynor village je dost blízko, hloupé je, že musíte obcházet zeď. Z trhu běžte na sever k cestě, projděte kolem stráží a na jih.
Fairy ring, kód AIQ – jen pokud jste právě v Zanaris a nemáte po ruce Explorers’ ring 3. Od ringu se vydejte na sever.
Z Cairn Isle lodí Lady of the Waves – jen abyste věděli, že to jde.


Rellekka
Využití: Nejsychravější počasí v celém Gielinoru! Je zde domovní portál, trh (theving) a lodě (celkem čtyři, i když Charter byste tu pohledali...), které vás odvezou na Waterbirth Island, Pirates’ Cove (dále Lunar Isle), Miscellanii, Neitiznot a Jatizso. Je tu také tavící pec i s kovadlinou, sen každého free hráče, ale kvalitní důl tu nenajdete (je tu coal/clay/silver). Když budete delší dobu vraždit market guardy, vypadne vám sud piva, který do sebe můžete kopnout na ex.
Přeprava:
Lyra – nejlepší. Od Fremennik medium tasks máte denně jeden teleport, který nespotřebuje ani jedno nabití a jednou denně cesta do Rellekky snad stačí. Pokud vám ne, tak nezapomeňte dobíjet u Fossegrimena (sharci, želvy a rejnoci; popř bass s Ring of Charos (a)).
POH – když máte dům v Rellece, tak můžete víceméně kolikrát chcete cestovat přímo před Rellekku.
Fairy ring, kód AJR – od Fremennik Slayer Dungeonu běžte na západ až k Rellece.


Rimmington
Využití: Yew (po Rocking Out i „deposit box“); bush patch, možná Melzar’s Maze, na sever Crafting guild a Hobgobliní poloostrov.
Přeprava:
Skill necklace (Crafting guild) – od Crafting guild běžte do Rimmingtonu na jih.
Cabbage-port – z cabbage field běžte na západ kolem Malignious Mortifera a jeho čtyř mágů (kolem dolu) do Rimmingtonu.
Z Faladoru – z Faladoru prolezte na jihu pod zdí (nebo to obejděte) a směrem na jih kolem Crafting guild do Rimmingtonu.
Fairy ring, kód AIQ – z Muddskipper pointu se vydejte na SZ kolem kostela do Rimmingtonu. Nebo můžete jít po pobřeží.