Runescape - Největší CZ/SK Runescape fan web - RSko.cz

RSko.cz

Návody, Questy, Příručky,...

Projekty: Platick návody RS07 | Evil tree | Skill boost | Treasure trail | Shooting Star Štýl 1 Štýl 2 Štýl 3 Štýl 4 Štýl 5 Štýl 6 Štýl 7

Loading tip...

Způsoby přepravy: S - Z

Autor článku: Tom Rrrr

Seers’ villageVyužití: Flax, spinning wheel, Elemental Workshop, občas tučňák, evil tree a cirkus, yew u kostela.
Přeprava:
Camelot teleport – po Seers’ village achievement diary 3 vás Camelot teleport přenese do centra vesnice (pokud jste hodili řeč se Sirem Kayem).
Camelot teleport – i když čelenku nemáte, pořád je to do vesnice od Camelotu jen několik kroků (na Z).
Smrt – po questu King's Ransom a poražení všech rytířů kulatého stolu (Camelot training room) si můžete přenastavit respawn point do Camelotu.
Z Catherby – z Catherby pokračujte do vesnice na SZ po cestě nebo skrz pole s flaxem (kde si ho rovnou můžete několik vyzvednout (po taskách) nebo natrhat).
Fairy ring, kód CJR – teleportněte se do místa poblíž Sinclair mansion. Pokud máte s sebou pot, můžete si jít dovnitř beztrestně nabrat trochu mouky zdarma. Camelot je na jih.


Shilo village
Využití: Fishing(!), clue scrolly, gem mine(!), general store (vialy), slayer master Duradel/Lapalok.
Přeprava:
Karamja gloves 3 – zatleskejte („Activate“) a jste hned v Shillo village gem mine. Stačí vylézt po žebříku nahoru.
Z Brimhaven vozíkem – zaplaťte 10 gp chlápkovi s vozíkem u fruit tree patche a on vás (rád) odveze do Shilo Village. Zlatá levná pracovní síla.
Fairy ring, kód CKR – od něj na jih. Budete muset celou Shilo Village obejít podél západní zdi.


Sophanem
Využití: Pyramid Plunder, questy, clue scrolly, banka (q. Contact!), dungeon plný scarabů (slayer task), Agility Pyramid.
Přeprava:
Pharaoh’s scepter – záleží na tom, kam se chcete dostat. Jalsavrah pyramid je v Sophanem (Pyramid Plunder); Jaleustrophos pyramid (Agility Pyramid) je na SV od Sophanem a Jaldraocht pyramid je pyramida, ve které si přepínáte Ancient spellbook. K ní se docela dobře dostanete Camuletem, na to nemá smysl plýtvat Pharaoh's Scepter (má 3 použití, takže to moc není na teleportaci mezi Agility pyramid a Pyramid Plunder - i když, pokud máte dost cetek z minihry pro Mummy na dobíjení, tak jen račte…).
Kobercem – stopněte si létající koberec z jižního Pollnivneach.


Stronghold of Player Safety
Využití: Podobný účel jako u Stronghold of Security, ale tady vás zase poučují o dodržování pravidel RuneScape, na rozdíl od zabezpečování vašeho účtu. Pokud vás poučování nebaví, tak to nějak přetrpte a získáte vynikající emote a myslím, že i nějakou xp lampu. Poté se sem můžete vypravit kvůli švábům (nejvyšší má lvl 83 – soldier).
Přeprava:
Z Edgeville na jih – nic jiného bych rozhodně ani nezmiňoval.
Z Barbarian Village na sever.


Stronghold of Security
Využití: Hlavní účel – poučit se o zabezpečení účtu před scammery. Praktický účel – spousta příšer pro různé combat levely (dobré pro free); cca 10k, 4 emote a asi nejlepší boty pro free hráče po dosažení kolébky života ve čtvrtém patře.
Přeprava:
Skull sceptre – nejlepší, ale poměr času stráveným sestavováním k poměru času jaký vám to zabere, když půjdete raději z Edgeville, je nakloněný spíš k Edgeville. Ale pro free zajímavý modní doplněk, který ne každý nosí (na rozdíl od fancy/spiked boots).
Z Edgeville na jih – vše řečeno.
Z Varrocku po cestě na západ – také vše řečeno. Stačí přejít most a slézt jámou uprostřed dolu.


Tai Bwo Wannai
Využití: Nature altar, aktivita Tai Bwo Wannai clean-up, calquat tree patch, mahogany a teak tree (pro vstup 100 trading sticks – jdou moc dobře koupit v i GE), graahkové pro hunting, návnada pro karambwany (kteří otráví oštěp - zkratka jedu '(kp)' nebo léčí 180 lp – 30/60 cooking; quest Tai Bwo Wannai Trio).
Přeprava:
Tai Bwo Wannai teleport – tento svitek na jedno použití získáte z Treasure trails nebo z GE.
Fairy ring, kód CKR – od něj na východ k nature altar nebo na sever k Tai Bwo Wannai.
Spirit graahk – doporučuji vyvolávat pouze, když chcete do vesnice opakovaně s přestávkami v bance (nature altar, mahogany/teak tree – když nechcete bankovat za pomocí trading sticks).
Z Brimhaven – na jih, cestou si můžete vyzvednout ovoce z fruit tree a ananasy, když máte Karamja gloves.


Tarn’s Lair
Využití: Výroba Salve amuletu(e); Tarn Razorlor (asi 5k slayer xp - jednou); když už vše máte tak maximálně terror dogs, kteří dropují granite helm. Také je to místo, kde je asi největší koncentrace pastí na metr čtvereční. Potřeba quest Haunted Mine. Poblíž začátku je bankéř Odovacar, který si ale pokaždé účtuje 100gp.
Přeprava:
Ring of slaying – perfektní, objevíte se přímo u vchodu k terror dogům a k Tarnovi (pokud ještě žije). Opačnou cestu (tj. z Tarn’s Lair do Morytanie s pomocí ring of slaying) nedoporučuji. Pouze pokud máte panický strach z Mort Myre.
Z Mort’tonu – třeba lodičkou se dostaňte do Mort’tonu a přes Burgh de Rott (lepší) nebo okolo dojděte do Haunted Mine. Tam je na severu prvního patra vchod do Tarn’s Lair, kde se musíte projít přes všechny pasti za dozoru vašich kamarádů zombíků. Hlavně před nimi nezačněte bezhlavě utíkat.
Přes Mort Myre na jih – trochu víc se projdete.


Taverley
Využití: Summoning obelisk, obchod s balenými eye of newt, domovní portal; truhla, kterou otevírá crystal key.
Přeprava:
Přes dům – ti, co zde bydlí, se prostě teleportnou sem a vyjdou ven (nebo si přes House options prostě nastavíte „Outside portal“). Ti, co zde nebydlí, mohou jedině rozštípnout teletabletu po questu Love Story. Jinak musí jinudy.
Balónem – také skvělá metoda dopravy, po questu Enlightened Journey. Balónem (nejlépe z Castle Wars) se za cenu 1 oak logu nechte přepravit do Taverley.
Games necklace (Burthorpe games room) – z games room po schodech nahoru a jděte pořád na jih. Cestou si ještě můžete doplnit prayer (s bonusem) u druidího oltáře.
Goblin village moving-over-distance sphere – z Goblin Village na jih a velkou kovovou bránou na západ do Taverley.
Z Faladoru – hlavní branou na sever, kolem musiciana a nakonec kovovou branou na západ.


Taverley dungeon
Využití: Blue draci, lesser démoni, black démoni, black knighti (např. pro zvyšování ranku u White knightů), lava eel, blue dragon scales pro antifire potion (myslím, že je to jediný způsob, jak je získat) a fire/water obelisk pro výrobu fire/water battlestaves. Vedle něj je důl, kde roste evil tree a padá shooting star.
Přeprava:
Z Faladoru na západ – prolezte rozbořenou zdí na západ od Faladorské banky. Potřeba lvl 5 Agility.
Z Taverley na jih – jak jinak, když je to „Taverley“ dungeon.
Z Magic guild JIŽNÍM teleportem – když už jste v Yanille a máte 66 Magic. Z Dark Wizards’ Tower stačí jít na sever, severozápad.
Skills necklace (Crafting guild) – nemáte-li runy, ale chce se vám plýtvat nabitími v náhrdelníku. Od Crafting guild na sever (skrze bránu).
Balón (Crafting guild) – cesta balónem stojí 1 willow log. Pozor, ať nejste moc těžcí (limit je 40 kg). Z guildy na sever (skrze bránu).


The Dwarven Mine
Využití: Mining pro nízké levely. Mining guild pro střední levely. Living rock caverns pro vysoké levely (mining a fishing).
Přeprava:
Z Faladoru – domečkem vedle Party roomu.
Důlní vozík – vozík si stopněte (zdarma) v Keldagrimu nebo pod White Wolf Mountains, popř. odjeďte z GE do Keldagrimu a odtud do Dwarven Mine.
Skills necklace (Mining guild) – toto vás teleportuje přímo před Mining guild. Musíte mít lvl 60 Mining (nebo 59 + dwarven stout; který vám ochotně prodají za 3gp v místní hospodě Rising Sun Inn).
Lassar teleport – neboli Ice Mountains teleport. Musíte mít Ancient spellbook. Projděte kolem hory na západ a slezte jedním z vchodů do dolů (druhý vchod je u větrného mlýna po questu Perils of Ice Mountains).
Combat bracelet (Monastery) – podobné jako u Lassar teleportu, i když docela zbytečné plýtvání. Ale když má někdo alergii na Falador…


The Wilderness


Využití: Spousta věcí. Green dragoni, red dragoni, greater démoni, Abyss, Wilderness volcano (hellhound, ankhou, lesser demon), clue scrolly, revenanti, Wildy Agility Arena, Mage Arena, chaos elemental, Dark Warriors’ Fortress (tučňák, 5 chaos run na zemi, tormented wraith – nezapomeňte na black věci), Hobgoblin Mine (kvanta mithrilu a adamantitu), obdivování klimatických efektů (trvalá tma) a hlavně PLAYER KILLING!!!
Přeprava: Je to docela složité, záleží kam chcete. Proto to u Wilderness otočím a bude to „Kam chcete“ pomlčka „Způsob dopravy“. Pro free hráče (myslím) existuje jen jeden způsob dopravy – pěšky. Wilderness je už zase Wilderness, takže počítejte s tím, že sem tam narazíte na někoho, kdo si na vás chce vyzkoušet dds nebo ancient magic. Přepočítávejte si wilderness levely.
Abyss – jednoznačně amulet of glory (Edgeville) a na sever. Pokud používáte Abyss jen jako dopravní prostředek a nechcete trénovat Runecrafting, vemte si forinthry bracelet (nebudete mít lebku – vhodné v případě náhlé smrti, pokud jdete třeba na Mutated bloodveldy).
Green dragons – několik zelených draků je SV od Chaos temple. Použijte Carrallangar teleport a běžte na západ, jinak asi z Edgeville. Green draci jsou ještě ve Forinthry dungeonu a tři jsou na JZ od Dark Warriors' Fortress. Počítejte s PKery.
Moss gianti – takový centrální bod ve Wildy, odtud můžete jít vlastně kam chcete. Také zde leží asi 5 chaos run (po jedné). A způsob dopravy? Jedině Wildy teleport nebo waka kánoe z Edgeville.
Daemonheim – viz výše. Prostě RING OF KINSHIP!
Red dragon Isle – nejlépe pomocí ancient magic do Demonic Ruins a na jih. Nebo od teleportu u moss giantů na sever a hezky si to obejděte. Ideální na sběr white berries, jen je pak v bezpečí doneste do banky.
Dark Warriors’ Fortress – Dareeyak teleport (tp) a vyrazte na JV až k pevnosti s vodním příkopem (pokud se tomu dá ještě říkat voda). Jinak z Edgeville na SZ.
Steel a iron dragons na Z od Frozen Waste Plateau – nejlépe Ghorrock tp nebo prastarý teleport a pak se vydejte na západ. Ice plateau je, dá se říct, 'kontrolované území', protože člověk v Bandos chestplate, s dragonfire shieldem a batohem plným antifire potionů, je pro PKera velice tučné sousto. Na druhou stranu jsou draci tady mnohem méně vytížení než v Brimhaven dungeonu.
Mage Arena – pákou z Edgeville/Ardougne (nůž!). Chaos elemental je na východ, Mage Arena je nepřehlédnutelná - na západ. Když vás teleblocknou, je vám k ničemu a už zapínejte Protect Item.
Rogues’ Castle, Chaos el. – prastarým teleportem přímo k Rogues Castle. Na západ je Chaos elemental. Stačí přijít jen na dohled, nebojte se, přitáhne si vás už sám.
Wilderness Agility Arena – buď z Frozen Waste Plateau (lunar spellbook – Ice Plateau; ancient – Ghorrock; Wildy teleport) na sever nebo z Mage Areny na západ. Pozor na ostatní hráče, nezapomeňte, že kdykoliv mohou přiběhnout s ice barrage a jste hned v Lumby. I když o lidi trénující agility takový zájem není, jelikož nemají vlastně nic kromě několika kusů jídla.
Corporeal beast – viz výše. Games necklace.
Zemouregal’s Base – mám na mysli ten dungeon s armoured zombies (XP snadno a rychle). Běžte buď z Wildy volcano (JV) nebo z Graveyard (ancient teleport – Carrallangar; Wildy tp). Až budete v Chaos temple, dávejte pozor na padající kusy lávy, umí pěkně zranit, když se trefí do vás (50 lp).
Hobgoblin Mine – Nejlépe s lava titanem od Lava Maze (dobrý i kvůli mining boostu), kdo nemá tak Dareeyak teleport (pak na S), či lava titan (pak na J). Samozřejmě si vezměte bronze pickaxe a půl batohu copper, abyste nějakému PKerovi zkazili náladu.
Black salamadři – Carrallangar teleport a na východ nebo z Edgeville na sever.
Chaos Tunnels – nejlépe z Edgeville, pokud jdete na Borka nebo na dust devily, gargoyly či mumie, vyberte si tu nejzápadnější jámu.
Lava Maze, KBD – lava titan nebo Wildy teleportem od moss giantů na SZ. Vyhýbejte se zeleným drakům, jestliže to nechcete schytat ohněm. Pokud chcete přímo do Lava Maze (tučňák, lava eel), tak nezapomeňte nůž. Jinak runite rock se zrychleným doplňováním je na severu, ale dragon pickaxe si s sebou raději neberte...
Demonic ruins (greater démoni) – Annakarl teleport nebo od moss giantů (kanoe, prastarý teleport) na sever.
Forinthry dungeon (revenanti, green draci, lesser démoni a další velmi výdělečná havěť) – prastarým teleportem přímo nad Bandit camp a pak jít kousek na sever, alternativně Dareeyak tp -> SV. V bývalém Dareeyaku můžete rovnou sklidit limpwurt root (pokud tam už nezplesnivěl od té doby, co jste ho tam vysadili).


Tree Gnome Stronghold
Využití: Gnome glidery, magic tree, flax, tree patch, fruit tree patch, spirit tree.
Přeprava:
Spirit tree – kterýmkoliv spirit tree se nechte poslat do Tree Gnome Stronghold.
Grand seed pod – volba "launch" vás dostane přivolaným gliderem na vrchol Grand Tree (100 farming xp) a volba "sqaush" vás teleportne vedle krále v přízemí Grand Tree (-5 farming levelů, dočasně). Na level 99 Farming (z lvl 1) potřebujete celkem pouhých 130 345 podů, při současné ceně 5,5k za kus vás to vyjde na 716.897.500gp; čili 717M. Takže všichni, kteří nadávají na cenu Prayer a Construction skillcape mohou zmlknout...
Gnome glider – kterýmkoliv gliderem odleťte do Tree Gnome Stronghold (ikonka stromu) na vrchol Grand Tree (velký strom na SV Tree Gnome Stronghold).
Balón – balónem (např. z Castle Wars) za cenu jednoho magic logu odleťte do Tree Gnome Stronghold.
Games necklace (Barbarian Outpost) – od Barbarian Outpost běžte na JZ, kde slezte po kamenech dolů k Grand Tree.
Z Ardougne – z Ardy se vydejte +- na SZ (přes řeku).


Tree Gnome Village
Využití: Clue scrolly, questy; dungeon, kde se dobíjí crystal chime (na warped terrorbird/tortoise); venku je Battlefield of Khazard (želvy – dropují surovinu na War tortoise), na západ fruit tree patch a kus dále je ZMI altar.
Přeprava:
Spirit tree (Tree Gnome Village) – teleportne vás do centra vesnice.
Gnome glider (Tree Gnome Village) – gliderem přiletíte ke Cpt. Belmondovi hned vedle fruit tree patche, takže očesat a -> Elkoy -> vesnice. Až po questu The Prisoner of Glouphrie.
Spirit tree (Battlefield of Khazard) – Také se můžete nechat teleportnout přímo na bojiště. Od spirit tree stačí jít na jih (popř. na východ do Zoo kvůli tučňákům), kde se Elkoyem (po Tree Gnome Village) nechte odvést do vesnice; jinak musíte jít pěšky celým bludištěm. Ale nijak složité není...
Ourania teleport – když máte zapnutý Lunar spellbook. Od místa „přistání“ se vydejte přes řeku na východ.


Troll Stronghold
Využití: Questy, možná trollové pro Slayer a na sever GWD, ale hlavně herb patch, na kterém vám nic neonemocní (quest My Arm’s Big Adventure).
Přeprava:
Trollheim teleport – po questu Eadgar’s Ruse. Teleportne vás na vršek Trollheimu (na obrázku), musíte slézt celkem přes dvoje hromady kamení na západě. Nebo obejít celou horu, pokud nemáte Agility level na zkratky (41 - easy, 43 - medium, 44 - advanced, 47 - hard).
Z Burthorpe – na sever. Budete potřebovat climbing boots, které si můžete koupit klidně cestou. Stezka začíná západně od burthorpského hradu. Otevřete si branku, projděte okolo domku a pak už vždy jen na sever. Myslím, že procházíte jeskyněmi s trolly, takže se hodí brnění, prayer nebo pár kusů jídla.
Z Rellekky – na východ. Kus na sever od slayer cave je horská stezka, která se napojuje na tu z Burthorpe. Climbing boots budete potřebovat stejně.


TzHaar
Využití: Quest, tokkuly (měna, untradeable), obsidián (na Construction a na quest), TzHaar Fight Caves (TzTok-Jad), TzHaar Fight Pits. TzHaar není „turistům“ přístupný celý, jen jeho severní část. A vynikající tzhaarská knihovna je možná ještě rozsáhlejší než Varrocká. A přečtete si toho v ní asi stejně tolik.
Přeprava:
Amulet of glory (Karamja) – z banánové plantáže běžte na západ. Slezte do sopky. Hned vedle vás by měl být vchod do TzHaaru. Z Port Sarim to jde samozřejmě taky, jen se víc projdete. Až budete v TzHaaru, můžete se vydat buď na západ (doly, quest) nebo na východ (minihry, banka, obchody – pouze tokkuly).
Z Brimhaven – na východ. Projdete brankou a hned vedle je úpatí sopky. Jen vylezte nahoru a vlezte dovnitř.
Fairy ring, kód BLP – ocitnete se přímo v TzHaaru, na jihu.


Varrock
Využití: Grand Exchange (!), Zaffovy battlestaffky, rune essence mine, muzeum (Shattered Heart), kovadlina hodně blízko bance, Thessalia (změna oblečení), obchody, Cooking guild, Sawmill (planky, občas tučňák), Digsite (ancient curses), kanály (moss giants, red spiders, nemrtví za řekou – trénink s Crumble undead; myši pro kočku), HODNĚ questů; prostě vše, na co si jen vzpomenete.
Přeprava:
Varrock teleport – asi nejpoužívanější kouzlo (nepočítám membery šaškující u Camelotu). Objevíte se na Varrockém náměstí, po easy tasks lze přenastavit ke vchodu do Grand Exchange.
Ring of wealth – po nabití v Fountain of Heroes v Heroes' guild teleportuje přímo do GE.
Skills necklace (Cooking guild) – objevíte se u Cooking guild (překvapení!). Na SV je GE, na jih Gertruda (koťata), na západ Barbarian Village.
Balón (Varrock) – výborný způsob výroby planků. Balón je totiž hned u Sawmill. Takže z Castle Wars do Varrocku (willow log), planky a s pomocí ring of duelling zpět. Také se odtud dá pěkně jít do muzea. Pokud nemáte odemknutý balón (Enlightened Journey), použijte Digsite pendant. Ten se ovšem nehodí na efektivní výrobu planků, jelikož se naběháte stejně, jako z Varrocké východní banky.
Digsite pendant – dobrý, pokud potřebujete přímo do Digsite. Jste téměr u místa, kde Azzanadra postavil Zarosovi chrám (prayery -> ancient curses). Na sever je Odd Old Man, pokud ještě nemáte bonesack/ram skull helmet s teleportem (Fur’n’Seek + wishlist 2).
Senntisten teleport – teleport do Digsite. Objevíte se hodně na jihu, téměř u Al-Kharid.
Amulet of glory (Edgeville) – a poté na východ. Nebuďte líní, že se z Edgeville teleportujete ke vchodu do GE. Na průlez je potřeba aspoň 21 Agility.
Fairy ring, kód DKR – objevíte se severně od Lucienova domu, dál na sever je průlez do GE.
Spirit tree (The Grand Exchange) – objevíte se na severovýchodě GE.


Void Knights‘ Outpost
Využití: Pest Control, Conquest, questy. Kovář umí opravit Barrows zbroje.
Přeprava:
Call to arms – svitek od libovolného void familiara (void ravager/shifter/spinner/torcher). Navíc za každé použití svitku dostanete příjemných 0,7 Summoning xp.
Z Port Sarim – můžete jít buď z Mudskipper point na sever, z cabbage field na jih nebo z Draynor Village kolem zdi na sever, pak kolem zdi na jih. Ještě je možné přijet do Port Sarim najmutou lodí, ale to se mi zdá příliš komplikované. Do Outpostu vás odveze Squire, je východně od obchodu s jídlem, téměř nejjižnější molo. Na sever od jeho lodi je Lady Lumbridge z Dragon Slayer questu.


Waterbirth Island
Využití: Snape grass (pro prayer potiony) se válí všude po zemi, na západ je vchod do dungeonu s Dagannothy a Dagannoth kingy. Nutný aspoň Fremennik Trials. Pozor na všudypřítomné kameny, občas vás některý z nich pokouše.
Přeprava:
Lyra – odměna z hard tasks, ale aby vás teleportovala ke vchodu do dungeonu, musíte promluvit s bardem Olafem v Rellece, východně od Long Hall.
Přes dům či rozštíplou teletabletu – z house portalu z Rellekky běžte na sever, pak na nejzápadnější molo, kde promluvte s Jarvaldem, který vás odveze na východ Waterbirth Islandu.
Waterbirth teleport – lunar teleport. Objevíte se na východě ostrova, u Jarvaldovy lodi.


West Ardougne
Využití: Questy, clue scrolly, adrenalinová cesta do Isafdaru pro ukrácení dlouhé chvíle, výměna kočky za death runy (100-200). Nutný quest Biohazard pro volný průchod hlavní branou; jinak musíte podzemím. West Ardougne je považováno za jedno z nejromantičtějších ghett.
Přeprava:
Z Edgeville pákou – pákou v Edgeville s teleportněte do Wilderness, ihned stlačte páku a jste přímo u bran West Ardougne.
Z East Ardougne – na západ. Prosté. Jednoduché. Efektivní.
Spirit tree (Battlefield of Khazard) – od stromu na sever kolem zdi a hlavní branou do West Ardougne.
Ardougne cloak (Kandarin Monastery) – od kláštera na sever přes Zoo, kolem hradu a konečně na západ.


Western Desert
Využití: Western desert označuje celou západní část jižní pouště, tj. Bedabin camp, Bandit camp, Quarry, Enkahra’s temple a Jalsavrah pyramid (ancient magic). Takže Kalphite Queen (!), granite (!!), ancient magic (!!!), a bandité (...).
Přeprava:
Koberce – kobercem se dostanete do Bedabin campu, odkud můžete na východ do Kalphite lair (provaz nově stačí dát pouze jednou, pak tam už vydrží. Nebo běžte na jih do Bandit campu.
Camulet – úžasný na těžbu granitu a na přepínání na ancient magic. Z místa „dopadu“ slezte všechny žebříky a na rozcestí čtyř cest se vydejte podle toho, co chcete dělat (pro ancient magic doporučuji tu JV) do jedné z nich. Camulet se dobíjí velbloudím trusem. Doporučuji si pár kýblů v bance schovat, např. mezi sharky a tuňáky.
Pharaohs‘ scepter (Jalsavrah) – objevíte se přímo u pyramidy, ale má jen tři použití. Pro dobití navíc musíte do Sophanem, což je taky jeden teleport. Za 700k to je drahá sranda, ale když ho najdete sami od sebe během Pyramid Plunder, tak proč ne. Navíc je žezlo jedno z mála věcí, které teleportuje ve wildy levelech 20-30.


Witchaven
Využití: Questy se sea slugy; důl na rubium (super fishing explosive), Fishing platform (několik fishing spotů se shrimpkami, apod.; hodně daleko od banky).
Přeprava:
Z Ardougne – na východ. Držte se cesty a jste hned tam.
Fairy ring, kód BLR – objevíte se u Legends' guild. Na jih je Witchaven, na západ železný důl.


Wizards‘ Tower
Využití: Runecrafting guild, questy Rune Mysteries, Imp Catcher a Myths of White Lands, kouzelník, který vyrobí Splitbark armour; teleport do rune essence mine, občas cirkus, Lesser demon v kleci pro trénink mage a ranged (vezměte si telegraby). Lesser demona také můžete provokovat (Klec -> Taunt), ale pokud máte cmb level pod 20, tak po páté provokaci klec zmizí...
Přeprava:
Z Draynor Village – po cestě na jih. Přes ten dlouhý most.
Fairy ring, kód DIS – vynoříte se u jižní zdi Wizard’s Tower.
Runecrafting guild teleport – odměna z minihry Great Orb Project. Teletableta stojí 15 tokenů, z GOP máte asi osmdesát i když to váš tým tvrdě projede.


Yanille
Využití: Magic guild (pure essence), věčně tučňáci ve zdech, písek od Berta, herby z Yanille Dungeonu, kovadlina s šancí na dvě rune crossbow limbs z jednoho baru (po Ardy elite taskách).
Přeprava:
Watchtower teleport – po questu Watchtower. Teleportuje do Watchtower (tj. ta věž). Můžete z ní slézt a podlézt hradby. Po Ardy hard taskách si můžete nastavit teleport do centra Yanille.
Dům v Taverley - home teleportem/tabletou se dopravte do SZ Yanille, hned vedle pískoviště a Berta.
Fairy ring, kód CLS – z Hazelmerova ostrůvku plného poison spiderů běžte na západ.
Port Khazard teleport – lunar magic. Z Port Khazard jděte +- na JZ.


Zanaris
Využití: Jediné město začínající na „Z“. Jediné město plné víl. Jediné město, kde je na poli trvale Puro-Puro. Jediné město, kde je Zanaris market s dragon longsword. Je to město splněných snů…
Přeprava:
Z domku s čtyřlístky jižně od Lumbridge – v bažinách je srub teleportující do Zanaris, pokus držíte dramen/lunar staff. Pokud máte magický zub (Fairy Tale III), tak se vás srub nejdřív zeptá.
Z jakéhokoliv fairy ringu – nebudu je všechny vyjmenovávat, prostě Zanaris je centrála fairy ringů, jakýkoliv vás teleportuje sem a odtud můžete vytočit adresu někam jinam. Takový snadno dosažitelný fairy ring je u Tower of Life (použijte Ardy cloak) nebo v Edgeville (Ammy of glory).

Tak. Tím jsme vyčerpali všechna zajímavá města/místa v RuneScape. Doufám, že už nikdy neuděláte trapné chyby typu ocitnout se v Teleport Abyssu, zabloudit v Meiyerditchi nebo dokonce zemřít v Underground Passage. Já vím, já vím; ale přesto se i tací najdou…