Runescape - Největší CZ/SK Runescape fan web - RSko.cz

RSko.cz

Návody, Questy, Příručky,...

Projekty: Platick návody RS07 | Evil tree | Skill boost | Treasure trail | Shooting Star Štýl 1 Štýl 2 Štýl 3 Štýl 4 Štýl 5 Štýl 6 Štýl 7

Loading tip...

Autor článku: Catmam1


Celtic knot se dá řešit mnoha způsoby. Náhodně posouvat a ono to tam nějak zapadne nebo si to lze při trošce myšlení představit i jako určitou rovnici. Jen to chce malinko zapojit pamatováka na 2 primitivní vzorečky pro daný tvar Celtic knotu.Takto např. může vypadat jeden z mnoha Celtic knotů. Kouzlo rovnic spočívá v tom, že si zvolíme nějaký základní uzel dvou pásů a snadno si spočítáme, kolik je na něm run k dalšímu uzlu. Je lepší volit tam, kde se to uvidí jednoduše a nebude se to plést. Proto například zvolíme základní uzel (modře vyznačen) a druhý uzel (fialově vyznačen).Jednoduše si spočítáme, kolikátá runa je od modrého uzlu na fialovém uzlu. Tudíž vidíme, že na modrém pásu je to druhá runa od modrého, takže X+2 v protisměru hodinových ručiček. Na šedivém pásu to je čtvrtá, čili X+4 také v protisměru hodinových ručiček. A následně jen hledáme shodu, kdy za X zvolíme nějakou runu a podíváme se, která runa je na tom pásu dle vzorečku. Pokud se nám vypočtené runy shodují, zkusíme posunout pásy tak, aby odpovídaly a uvidíme jestli se i další uzly shodují. (Jak je vidět, modrý a šedivý se tu protínají i na dalším místě a občas se stane, že jedna část sedí, ale druhá ne. V tu chvíli se pokračuje v hledání shod dále, ale to se stane málokdy.)
Příklad: Na modrém pásu na základní pozici si zvolíme třeba Air runu úplně nahoře. Dle vzorce X+2 v protisměru vidíme, že další runa je Body. Tyto runy si zapamatujeme a podíváme se na druhý pás, kde je Air runa (jestli vůbec je, pak se vyloučí a hledá se další zákl. runa) a podíváme se dle X+4 v protisměru, jestli tam je Body runa. Pokud ano, posuneme. Pokud ne, volíme další.

Toto se opakuje, dokud nenalezneme shodu.

Výhoda?
Až si pořádně přečtete a pochopíte tuto metodu, budete mít univerzální návod na jakýkoli celtic knot. Jde to tak se všemi, jen zvolit dané vzorečky.
Nemusíte nijak chaoticky pásy posunovat, vše jde řešit bez posouvání, jen s pomocí Invert paths, kdy vidíte druhou runu pod uzlem.
Někdy to trvá trošku déle, někdy krátkou dobu, ale jde to rychle. Osobně, když se snažim, mám knot do 2 minut. Když u toho řeším další věci okolo, tak do 10 minut. Nikdy jsem však nepřesáhl tento limit.