Runescape - Největší CZ/SK Runescape fan web - RSko.cz

RSko.cz

Návody, Questy, Příručky,...

Projekty: Platick návody RS07 | Evil tree | Skill boost | Treasure trail | Shooting Star Štýl 1 Štýl 2 Štýl 3 Štýl 4 Štýl 5 Štýl 6 Štýl 7

Loading tip...

Autor článku: Tom rrrr


Požadavky: 

Hunt for Red Raktuber

65 Fishing

56 Crafting

50 Construction

50 Thieving

 

Požadované předměty: Penguin suit (lze vyrobit v POH na workbench, potřeba clockwork (ze steel baru), plank a silk)

 

Postup: 

 

 

Promluvte si s Chuckem v ardougneské zoo. Dovíte se, že jeden z jeho agentů, Teddy, byl zajat mrožem Walrusem, když shromažďoval informace o vašem starém známém Larrym, kterého unesli tučňáci. Předá vám zprávu od mrože, ze které se dovíte, že Teddy porušil příměří, když opustil pevnou zemi (území ledních medvědů) a vstoupil do moře (území tuleňů). Pokud slíbíte pomoc, Chuck vám nabídne, že vás teleportuje k tulení kolonii severovýchodně od Rellekky.

 

 

 

 

Nejedná se o hromadný masakr, jak se na první pohled zdá. Evidentně všichni jen spí, což zjistíte, když do jednoho z tuleňů šťouchnete a požádáte jej o pomoc. Tuleň vám ovšem nehodlá pomoci jen tak, chce, abyste ho pobavili tancem. Vaše dance emote ale nezabere, a tak se vám zmíní, že by si rád poslechl svou oblíbenou kapelu, Pinga a Ponga. Vypravte se za nimi na ledovec blízkou lodí.

 

 

 

 

U Jima vlezte do penguin suit (musíte mít volné ruce a prázdný cape slot) a běžte si promluvit s tučňáky hned u loďky, kde zkouší, jak se zvuk odráží od okolního ledu.

 

 

Zjistíte, že oba dva celou dobu věděli, že jste člověk, jen si řekli, že je to něco, co by měl každý v hloubi duše objevit sám a naučit se s tím žít. Nicméně souhlasí s tím, že uspořádají pro tuleně koncert, pokud jim vyrobíte kostýmy. Dají vám na ně všechny potřebné suroviny (ale pozor, když je ztratíte, musíte si sehnat nové sami). Teď máte na výběr, jestli použijete vlastní workbench v POH, nebo ten vzadu v základně KGP (vchod na severozápadě ledovce).

 

 

 

 

 

 

 

 

Vyrobíte jim Rock a Pop kostýmy, stejným způsobem si je můžete kdykoliv vyrobit i pro sebe (nositelné pouze v podobě tučňáka). Odjeďte lodí (předtím musíte sundat suit) a pokochejte se koncertem. 

 

 

Tuleň nakonec bude souhlasit, že vás uvězní i s oběma tučňáky, jen nesmíte mít nic s sebou. Nabídne vám deposit box.

 

 

 

 

Gratuluji, právě jste bezdůvodně odevzdali všechen svůj majetek zcela neznámému zvířeti a nechali se zavřít do toho nejhoršího, největšího a nejpřísněji střeženého tuleního vězeňského tábora na světě (pro odchod případně použijte hlavní vchod). 

 

Skučícího větru a kruté zimy si nevšímejte (máte přece tenké tričko) a obhlédněte místní situaci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dovíte se, že tučňáci se sem dostali, když jste jim sabotovali ponorku. Teď musí bavit znuděné tuleně, stejně jako agent Teddy (Theodor), převlečený za klauna. Najít i Larryho nebude těžké, ale zjistíte, že než vůbec začnete pomýšlet na útěk, musíte se nejdřív postarat o něj. Po mučení u tučňáků si totiž myslí, že je jedním z nich.

 

 

S Larrym není kloudná řeč, pořád jen mluví o zahnízdění a vy mu s ním tak musíte pomoci. Naštěstí mu bude stačit jen vejce, skočte se tedy poradit s Teddym, který vás vyšle za dalším známým, ne-moc-duchem-přítomným pašerákem Noodlem (u hlavního vchodu v kuchyni).

 

 

 

 

Všechna vejce v táboře evidentně schraňuje Walrus výhradně pro svoji potřebu, takže si musíte pospíšit, než je zdlábne k večeři. Zkuste mu nahlédnout do stanu (naproti kuchyni), abyste si to ověřili. Nebylo by moudré lézt dovnitř, dokud tam je, tak ho musíte nějak odlákat. Využijete toho, že stařík Walrus má rád klid a mír a nesnáší hlasité zvuky. Ukradněte sofistikovaný zvukový detektor (netopýr v kleci) a běžte způsobit co největší rámus.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vyprovokujte tuleně, aby si pinkali s míčem; Pinga a Ponga, aby plácali ploutvemi a Teddyho, aby začal tancovat. V tuto chvíli by se jim měly objevit modrooranžové panely nad hlavami.

 

 

 

 

 

 

Vaším úkolem je udržet je co nejdéle naplno modré - musíte všechny tři skupinky bez přestání povzbuzovat k vyšším výkonům. Vydržte obíhat dokola co nejdéle, mrož bude čím dál tím víc naštvaný, až nakonec vybuchne a vyleze ven všechny seřvat. Mezitím mu proklouzněte do stanu a seberte ze stolu vejce. Doručte ho Larrymu, který malého Sheldona jako správný milující otec začne poponášet venku na mrazu.

 

 

 

 

S Teddym se už můžete vrhnout na plánování útěku. Bohužel ani jeden z vás nepřijde na nic zajímavého, tak se poptejte u soudruhů tučňáků, zda něco nenapadá je. Celkem jich musíte oslovit šest a jsou roztroušeni po celém táboře.

 

 

 

 

Nápady běžte přetlumočit Teddymu, který se po zralé úvaze rozhodne neuskutečnit žádný, dokonce ani ten, kdy se všichni necháte sežrat kosatkami a vystřelit ven dýchacími otvory.

 

 

 

 

 

Nakonec vás napadne, že můžete zkusit opravit ponorku a odplout s ní. Před tuleni to budete prezentovat tak, že Ping a Pong potřebují pěkné pódium pro své vystoupení. Nejdříve ale potřebujete plány ponorky.

 

 

 

 

Skočte za jejím konstruktérem, tučňákem Plazou, který zrovna hraje partii neviditelných šachů (tj. všechny figurky si představuje) s tulení samičkou Astorií. Plaza se vám zdráhavě rozhodne pomoci (přestože kvůli vám dostal mat), když ho vezmete s sebou a vyrobíte mu zcela viditelnou stolní hru Battlefish. Potřebuje čtvercovou šachovou desku a dvoubarevné figurky. Vyražte sehnat suroviny.

 

 

 

 

 

Ze všeho nejdříve skočte do skladiště, u kterého stojí Plaza, a z police sesbírejte první várku věcí. Pro druhou várku běžte do kuchyně (tam, kde je Noodle). Na stole si prohlédněte recept na výrobu mýdla.

 

 

 

 

 

Slijte olej a louh (jediné dvě zkumavky). Vzniklé mýdlo nacpěte do formy.

 

 

 

 

Utíkejte opět ke skladišti a tentokrát vezměte kus dřeva z hromady ležící venku, jako základ na hrací desku. Zbytek věcí vylovte ze zamřížované díry úplně na severním konci tábora. Ignorujte seaweed a leather junk, potřebujete pouze chobotnici (squid) a žraločí zub (shark tooth). Chobotnicí (resp. tedy jejím inkoustem) obarvěte mýdlo a pomocí kladiva vytvarujte figurky.

 

 

 

Pro poslední kousek si skočte za Teddym. Chudák si myslel, že už nemůže přijít o zbytek své důstojnosti, tak ho vyveďte z omylu a utrhněte mu látku ze zadnice. Tu pak s pomocí žraločích zubů připíchněte na hrací desku a vše zaneste Plazovi. Předá vám plány, které běžte ukázat Teddymu. Zjistíte, že na opravu motoru bude potřeba fůra věcí, které byste mohli obstarat ve skladišti, kam Walrus zamknul tuleňům všechny hračky. Jenže je zamčeno a tak zkuste přemluvit znuděnou Astorii, aby vám odemkla.

 

 

 

 

 

Nejdříve ji ale musíte porazit ve hře Battlefish (klasické Lodě). 

 

 

Rozmístěte si ryby, jak chcete (můžete je i natočit), a začněte hrát. Pro každého je Astoriino rozmístění jiné, ale když víte, jak na to, jde to úplně samo.

 

 

Pokud byste měli problémy s naleznutím ryby, mějte na paměti, že Astoria má (stejně jako vy) dvě čtyřpolíčkové a dvě trojpolíčkové lodě, čili když vyklikáte síť, ve které budou jen dvoupolové rozestupy, musíte se alespoň jednou trefit. K tomu má navíc Astoria asi zmrzlý mozek, protože i když se jí povede zasáhnout vaši loď, v dalším tahu pokračuje v úplně jiné části hrací plochy; takže téměř není možné nevyhrát.

 

Nyní máte odemčené druhé skladiště – posbírejte uvnitř cirkusové hračky a sdělte Teddymu, že jste připraveni opravit motor.

 

 

Opravte jej podle obrázku. Místo páčky použijte kuželku, šátkem zavažte trubku, modrobílým kruhem opravte kolo, talířem a ručičkou vybavte tlakoměr. Samotný drát by do obvodu nestačil, proto kolem něj omotejte balónek jako izolaci a motor dokončete. Předejte jej Teddymu a užijte si koncert.

 

 

Zrovna v tom nejlepším tuleňům utečete, Noodlovi se k tomu nějak podaří vyhodit celý tábor do vzduchu. Tuleni vás začnou nemilosrdně pronásledovat a čeká vás tak další partička Battlefish. 

 

 

 

 

 

 

Během této ale budete muset bez přestání udílet rozkazy zbytku posádky, protože vaše ponorka bude neustále poškozována útoky tuleňů a je třeba ji průběžně opravovat. Přiřazovat rozkazy můžete bez rozdílu komukoliv (až na Teddyho, který sedí v rohu jako pecka a zřejmě cvičí rozštěp). Snažte se ale dávat úkoly těm členům posádky, kteří mají co nejvíc modře zaplněný panel (odvedou co nejvíc práce), a samozřejmě je posílejte k těm částem lodi, které jsou nejvíce poškozené. Zdraví (Health) se v menší míře opravuje se zbytkem lodi, jinak se úplně obnoví ve chvíli, kdy v Battlefish potopíte nějakou nepřátelskou loď. Musíte neustále běhat mezi periskopem (odkud Battlefish ovládáte) a posádkou, která má prioritu (protože tuleni se ani spojenými silami nenaučili logicky myslet a stále střílí naslepo). 

Vždy prostě odehrajte svůj tah a utíkejte udílet rozkazy.

 

Pokud přece jen i s ponorkou vyletíte do vzduchu, objevíte se s Pingem a Pongem u smrtky (Grim Reaper), jež je naštěstí jejich velký fanoušek, a proto vás pošle zpět ke kolonii tuleňů u Rellekky. Ti vás pak pošlou znovu na ponorku.

 

 

 

 

 

Po výhře se všichni společně vrátíte do Zoo, kde vše vypovíte Chuckovi. Larry se naštěstí v ponorce uhodil do hlavy o trubku a přestal být šílený, navíc se během rozhovoru vyklube malý Sheldon, kterého si Larry nakonec nechá. Ping a Pong dostanou od Chucka amnestii a vydají se na světové turné, zatímco Teddy je vyslán do cirkusu, aby dokonale zamaskován špehoval tajné aktivity tamního tučňáka (toho, který rád levituje).

 

 

 

 

Odměna: 

40.000 Crafting xp

40.000 Fishing xp

10.000 Construction xp

10.000 Thieving xp

1 Quest point

Neviditelný tučňák za tři body v Hide’n’Seek D&D, teleportuje se po okolí (potřeba Ring of visibility)

Možnost dělat kouzelnické triky v cirkuse za Thieving xp

 

 

Když stihnete quest dokončit do 28. srpna 2012, dostanete knížku, která vám dá výše uvedené XP ještě jednou.