Runescape - Největší CZ/SK Runescape fan web - RSko.cz

RSko.cz

Návody, Questy, Příručky,...

Projekty: Platick návody RS07 | Evil tree | Skill boost | Treasure trail | Shooting Star Štýl 1 Štýl 2 Štýl 3 Štýl 4 Štýl 5 Štýl 6 Štýl 7

Loading tip...

Autor článku: Sco Angel

Požadované questy a skilly:

Elemental Workshop II
Level 20 Mining
Level 33 Defence
Level 33 Smithing

Požadované předměty: soft clay, pick axe, 12 kousků coal, hammer, battered key a slashed book (způsob získání je stejné jako v Elemental workshop I, tzn. 2x prohledat knihovnu naproti kovárně v Seer´s).

Quest začíná prohledáním knihovny v Seer´s kostele, kde najdete knihu, prolistujte a souhlaste se spuštěním questu. Použijte soft clay na knihu a dostanete formu na klíč.

Běžte do Elemental Workshop a tam vykopejte 3 kousky elemental ore. Poblíž je pec (u ohniváků), kde si vyrobte 3 elemental bary. S formou rovnou vyrobte i elemental key, mělo by vám zůstat 2 elemental bar.

Slezte o patro níže, dostanete se do místnosti, kde se vyráběl primed bar, vyrobte si rovnou 2 primed bary. Postup je popsán v Elemental Workshop 2. Ve stručnosti: vložte elemental bar na vozík, chňapákem hoďte do lávy, pak zpátky na vozík, posuňte k drtiči, který uděla placku. Dále přes vodní nádrž, kde se ochladí, přes větrný tunel a nakonec můžete vzít primed bar. Takto opakujte i pro druhý bar.

Slezte zebříkem o další patro níže, tam najdete nově Body Door, použijte na dveře Elemental key a vstupte dovnitř.

Slezte po žebříku dolů…

Peklo začíná….máte 50 kroků na to, abyste poskládali první obrazec. Na jihu jsou dvě speciální páky, jedno resetuje pozice všech plošinek (RESET) a druhá vrací poslední tah (UNDO), také tam můžete vidět čítač, který zatím má hodnotu 50 a postupně bude snižovat. Plošinky posouváte pomocí páček po stranách, chce to chvíli si s tím pohrát a přijdete na to.

Nemusíte posouvat po 1 plošině, ale můžete současně víc, čítač to pak počíta jako 1 krok.

Můžete současně posunout i 5 plošin naráz. Na obrázku je ukázka, jak se dá posunout 3 plošiny, čítač pak započítá pouze jako 1 krok.

Podrobnější návod jak vyřešit puzzle od Courseee.


 

V první fázi musíte dostat střední sloup dolů (2 patrová věž), toho dosáhnete, když poskládáte tak jak je to na obrázku. Dávejte si pozor, máte jen 50 kroků. Pokud se vám to povede, tak střední sloupec sjede dolů a můžete bezpečně dát RESET. V případě, že vyčerpáte počet kroků, ohlásí se vám, že stroj nemá dostatek energie a je nutné dát RESET.

Druhá fáze je dostat dolů nejvyšší věž (3 patrová), viz obrázek. Následně RESET.

Než budeme pokračovat, doporučují dostat tu nejvyšší věž na pozici co je na obrázku a propojít s zařízením, čítač kroků se poškodí a zastaví se na 62, od této chvíle máte neomezený počet tahů. Poznámka: pokud posunete střední věž (2 patrová) na pravou stranu, tak dostanete jen 50 kroků navíc. To záleží na vás, pokud se nechcete zdržovat dalším. Opět RESET.

Další fáze je dostat prostřední pilíř dolů, viz obrázek. RESET.

Ve finále poskládejte tak jak je to na obrázku, prostřední pilíř by se měl roztočit. RESET.

—————–

Výroba body bar

Je nutné dostat roztočený pilíř nahoru, takže postavte podle obrázků a pak RESET.

Vylezte nahoru a vložte primed bar do SLOT, vyjděte dovnitř, zatáhněte za páku a pak na tlačítko (mělo by být aktivní). Vylezte ven a seberte body bar. Vložte druhý primed bar do SLOTu a opět se vydejte dolů. Zresetujte si plochu.

A co dál? Ano správně, je to ještě horší než si myslíte…

Rozestavte opět tak jak je to na obrázku, čímž pilíř sjede dolů. RESET.

Roztočíme pilíř. RESET.

Pilíř pošleme nahoru. Pak vylezeme opět nahoru a zatáhneme za páku, následně tlačítko a dostaneme druhý body bar. S kladivem, slashed book, ragged book (kniha z kostela v Seer´s) v inventáři zajděte ke kovadlině (workshop) v horním patře a vyrobte si body body.