Runescape - Největší CZ/SK Runescape fan web - RSko.cz

RSko.cz

Návody, Questy, Příručky,...

Projekty: Platick návody RS07 | Evil tree | Skill boost | Treasure trail | Shooting Star Štýl 1 Štýl 2 Štýl 3 Štýl 4 Štýl 5 Štýl 6 Štýl 7

Loading tip...

Combat level: 450

Útoky: mage, melee, range

Lifepoints: 3260

Potřebné questy: While Guthix Sleeps

 

Cesta k démonům

Cesta je stejná jako při questu While Guthix sleeps. Pro ty, kteří si to nepamatují: vstoupíme do Lumbridge hradu a jdeme do kuchyně, kde se vydáme do podzemí. Tam je i banka, kde si můžete doplnit inventář. Dále pokračujeme dírou ve zdi. Proběhneme rovnou cestou v Lumbridge swamp podzemí směrem na jih a narazíme na potůček, kde je kámen, který přeskočíme, a vstoupíme do jeskyně. Před námi se objeví Light Creatures, na které použijeme lampu z inventáře a zvolíme možnost "Into the chasm". Až nás příšera sveze dolu, jdeme dále směrem na jih. Narazíme na zeď, na kterou vylezeme, nasleduje další zeď, kterou opět překonáme, a potom vlezeme do pusy lebky ve steně. Potom běžíme směrem na jih a dorazíme k Tormented demonům.

Výbava

Jedna z nejčastěji používaných výbav, která neni ani nijak extrémně finančně náročná.

Karil top a skirt - lze nahradit black d'hide, které ale mají horší staty. Dále lze nahradit broad bolty za diamond (e), což je podle mě zbytečné vyhazování peněz. Chaotic zbraně nejsou podmínkou, rng zbraň lze nahradit Runite cbow a maul Chaotic longswordem nebo godswordem. Pro začátečníky, kteří neumí ještě dostatečně rychle přepínat protecty, bude lepší místo Dragon claws vzít Enhanced excalibur.

Void výbava

Další možností je elite void armour. Na démony je to často používaný armour, dobře se s ním hituje a má velkou výhodu v +8 prayer bonusu. Ve void armouru jdou killy značně rychleji, takže s ním dáte více démonů na trip. Nevýhoda void armouru je, že musíte přepínat nejen zbraně, ale i helmy. Další nevýhodou je horší defence než u karil/dhide armouru, takže pro začátečníky není moc dobré.

Steel titan výbava

Asi nejrychlejší způsob zabíjení démonů. Při zabíjení máte vyvolaného Steel titana, u kterého specujete s jeho scrolly, když má démon melee protect - samozřejmě neudělá všechnu práci za vás, také musíte střílet s crossbow. Při této výbavě je nezbytný ancient prayer (kvůli soulsplitu, kterým se tam budete držet na živu). Se Steel titanem je možné dát 45-50 killů za hodinu.

Inventář

Bullseye lantern je nezbytná pro vstup.

Holy wrench při každém napití se z prayer potionů zvyšuje počet obnovených pray points o 1.

Overloads/Extreme potions - klasická výbava snad na každý monster hunting.

Super restore, prayer potions - super restore potion je nezbytný pro hráče s nižším Summoning levelem, aby si mohli vyvolat druhého unicorna/titana. K prayer potionům není co dodat, nezbytné pro zabíjení tormented démonů.

Unicorn pouch a scroll - občas nestíháte přepnout protect nebo do vás útočí více démonů a dostanete trošku nahitováno, od toho je tu skvělý unicorn a dolečí vás.

Útoky

Démoni využívají všechny 3 styly útoku, magic, ranged i meele.

Mage - démoni maji 2 způsoby magic útoku

První je obyčejný - útočí na jednu osobu.

Druhý útok používá démon jednou za čas, útočí na více lidí na jednou a strefí vás, i když je démon lurnutý přes stěnu (viz níže; na pár místech tento útok přes stěnu nefunguje).

Melee - nejslabší útok démona, dá se při něm dobře healovat s pomocí soulsplitu.

Ranged - nejsilnější útok, co nejdříve zapnout ranged protect.

Démoni přepínají protecty, když jim nahitujete cca 300 lp. Typy protectu záleží na tom, jakým stylem na ně útočíte - např. když budete přepínat mezi mage a rng, tak démoni budou přepínat protecty mezi mage a rng. Na začátku mají vždy štít, který je třeba jim sundat mečem Darklight tím, že je s ním zraníte za 1+, potom už se do nich hituje normálně.

Lurování

V jeskyni je mnoho safespotů, uvádím zde ty nejvíce používané a postup, jak lurovat démony. Démoni mají vždy jako první útok mage, takže když se vám spawne démon a bežíte ho lurnout, mějte vždy zaplý mage protect.

Zabíjení
Napotujeme se extreme potů/overloadů a lurneme démona se zapnutým mage potect. Nasadíme ranged výbavu a střílíme do démona, dokud nepřehodí protect na range. Poté změníme zbraň na darklight + dragon defender a až hitneme za +1, přehodíme na silnou melee zbraň a útočíme, dokud démon zase nepřepne na melee protect, kdy zase útočíme s ranged - a tak pořád dokola. Pokud jste pomalejší, tak vám démon nahodí po nějakém čase zase štít, který musíte sundat darkligtem.

Ukázka zabíjení ve voidu a cesta k démonům

Doporučuji pustit na 720p a na fullscreen, abyste všechno dobře viděli.

 


Tipy na konec
- Při zabíjení využívejte přepínání mezi invetnářem (F1), prayerem (F3) a specialem (F5) pomocí klávesových zkratek.
- Používáte-li overload, tak mějte při čekání na spawn zapnuté house options, které pozastaví timer u overloadu.
- Mějte v bance 2 zapálené Bullseye lantern, kdybyste náhodou zemřeli a potřebovali se vrátit pro věci do hrobu.
- K démonům se dá po smrti doběhnout za 2:30 min, ale přesto doporučuji zakoupit si lepší hrob - buď Angel of death (12min), nebo Royal dwarven gravestone (15min, zpřístupní se po questu King of the Dwarves), oba za 500k v Keldarimu, protože můžete dostat delší connection lost a ten hrob "s větší výdrží" vám zachráni věci.