Runescape - Největší CZ/SK Runescape fan web - RSko.cz

RSko.cz

Návody, Questy, Příručky,...

Projekty: Platick návody RS07 | Evil tree | Skill boost | Treasure trail | Shooting Star Štýl 1 Štýl 2 Štýl 3 Štýl 4 Štýl 5 Štýl 6 Štýl 7

Loading tip...

Autor článku: Sco Angel

Specifikace Queen Black Dragon

Útok: melee, ranged, dračí oheň, silnější dračí oheň, schopnost vyvolávat duchy a obří červy.

Slabiny: žádné

Kde je QBD?

Poblíž Port Sarim, stačí použít Lodestone teleport a pak doběhnout severozápadním směrem. Najdete tam kamp s White Knight, kteří hlídají vchod do jeskyně. Uvnitř se pak dostanete do rozsáhlého jeskynního komplexu, poblíž vchodu najdete díru, kterými se rychle dostanete do spodních pater, kde jsou Mature Grotworm. Poblíž pak najdete vchod ke QBD.

Tipy na začátku

  • Udělejte si quest Song from the Depths, sníží to damage od QBD.
  • Nakupte si zásoby jídla, postačí sharky.
  • Prayer lze doplnit na jihu od Lodestone, najdete tam kostel i summoning obelisk.
  • Co se stane když umřu? Náhrobek najdete před portálem k QBD, takže to v pohodě stihnete.

Výbava

Armor: Armadyl nebo Royal hide.

Zbraň: Royal crossbow nebo crystal bow. (osobně doporučuji Royal crossbow)

Aura: Penance, popřípadě Vampirism. Pokud ani jedno z nich nemáte, tak Reverence.

Inventář: jídlo může byt složené z sharků nebo rocktailů, dále super antifire (stačí 1 flaška). Pokud máte Penance auru, tak prayer poty nepotřebujete, jinak 1-2 flašky postačí.

Summoning podpora: Steel titan je jasná volba, jinak želva nebo yak naplněné jídlem.

Prayer: Soulsplit nebo Soulsplit + Anquish (range Turmoil). Pokud na to nemáte level, tak aspoň range protect.

Ability: kromě základních, doporučují Rapid Shot, Bombardment a Deathshot (ultimátní).

Zbytek je vesměs volitelné, dle dostupnosti vaší banky a výbavy.

Jak to tam vypadá?

Po projiti portálem se dostanete před QBD. Na obrázku jsou pak popsané pozice artefaktu, čísla značí pořadí v jakém je budete aktivovat. X - tam se lze schovat před silným dračím ohněm (Extremly hot flames).

Dále si všimněte nahoře QBD hp bar, nad barem jsou pak artefakty, na začátku není žádný z nich aktivní.

QBD útoky a jak se jim vyhnout

Kromě normálního útoku, dost často se budete setkávat i s jejími speciálními. V chat box pak uvidíte tyto hlášky, předtím než QBD provede útok.

1. v první fázi vyvolá 1 ducha, v dalších fázích vyvolá až 4, Každý z nich vypustí černý kruh, který vás bude pronásledovat dokud do něčeho nenarazí (například do ducha nebo grotworm).
Obrana: v první fázi se objeví duch a pak něco řekne, tehdy proběhněte za duchem, čímž kouzlo zasáhne jeho a ne vás. Pokud odběhnete předtím než něco řekne, tak kouzlo do něho nenarazí. V druhé fázi vyvolá 2 duchy, obrana je stejná, proběhnout za zády jednoho z duchu. Poslední fáze však vyvolá 4 duchy a vesměs budou obklopení okolo vás, tehdy je nutné proběhnout diagonálně.

2. duchové, kteří ještě zůstali na živu (pokud jste je nezabili), QBD z nich vysaje život a vlastně se léčí, plně se nevyléčí a vesměs toto lze ignorovat. Pokud chcete můžete se snažit zranit duchy a snížit tak léčící choutky QBD.


Ohnivá stěna.

3. Vyvolá ohnivé stěny, v první fázi 1 a v poslední až 3 stěny. Mají vždy jednu škvírku, kde se můžete schovat. Pokud nestačíte doběhnout ke škvíře, tak proběhnete směrem ke QBD, je velká šance, že vás oheň nezraní za 750.

4. Mega silný dračí dech, pokud budete stát ve středu (to je místo, kde je první artefakt), tak dostanete okolo 2000 damage, proto jak uvidíte hlášku ohledně Extremly hot flames, tak si stoupněte na okraji ostrůvku. Viz horní obrázek s X, v těchto místech bude zraňovat jen za 450.


Duch se snaží vyvolat kouzlo "Zastavení času".

5. Zastavení času - toto neuvidíte v chatboxu, ale v poslední fázi občas uvidíte na okraj ostrůvku ducha, který k vám promlouvá a žádá vás, abyste ho zabili než dokončí kouzlo. Pokud ho včas zabijete, tak se přeruší, jinak dojde k "zastavení času" a vše se na chvíli zastaví, kromě ducha co to vyvolal a QBD. QBD bude nadále provádět útoky. Pokud zjistíte, že už je pozdě, tak si stoupněte na okraj, to pro případ, kdyby vychrlila silný dračí dech.


"Zelená forma" - slabý na mage "Modrá forma" - slabý na fyzický útok

6. 2 formy

Občas se stane, že změní svou formu. Při "zelené formě" má silnou obranu proti fyzickému útoku, ale zase slabý na magii, "modrá forma" je zase odolná proti magii, ale zase slabý proti fyzickému útoku. Vzhledem k tomu, že jdeme ranged stylem, tak "modrá forma" je pro nás vítanou formou.

Jak postupovat?

1. doporučuji stoupnout si nalevo od 1. artefaktu, loknout si antifire, aktivovat Soulsplit, vyvolat titana (pokud máte) a začít si nabíjet adrenalin.
2. střílejte a používejte speciál z Titána a až zčervená artefakt, aktivujte. Pokud budete otálet s aktivaci artefaktu, tak QBD začne vykašlávat Grotwormy a budete mít o pár problému navíc.
3. po aktivaci prvního artefaktu uvidíte jakýsi most k druhému artefaktu, nezdržujte se dlouho na tom mostě, budete zraňováni za 1500. Opět to do ni koste, připravte se na to, že se objeví duch. Duchy i Grotwormy ignorujte a soustřeďte se na QBD.
4. až aktivujete druhý artefakt, přesuňte se na pravou stranu s otrůvku a tak pokračujte v killování.
5. po aktivaci třetího artefaktu se zdržujte na okraj ostrůvku, rozhodně ne ve středu, kdy má tendenci provést "Extremly hot flames".
6. jak uvidíte, že je poslední artefakt aktivní, rychle se rozběhněte a aktivujte. Vyjede výtah do spodních pater, kde už na vás čeká odměna.

Odměna?

Ty jsou různé, ale v průměru se pohybují okolo 200k-300k. Pokud máte štěstí například jako Rtrio, kterému padla Dragon kite, nebo jako mě - visage. Kromě toho lze získat 1 ze 4 součástek pro vytvoření Royal crossbow, effigy popřípadě runite ore. Odměna je tedy opravdu sladká.

Jak sestavit Royal crossbow?

1. Coral crossbow z questu Song from the Depths
2. 4 součástky (lze koupit v GE)
3. s coral crossbow a součástky musíte jít za Thurgo (smithing master, najdete ho na jihu od Port Sarim), který vám sestaví Royal crossbow (unforged)
4. abyste mohli crossbow používat, je nutné ji upevnit pomocí dračího ohně, ano to je ten "Extremly hot flames".
5. v poslední fázi u QBD si počkejte až vyvolá silná oheň a musíte si stoupnout do středu (bude vás to zraňovat za 2000) a klikněte na kuši BRANDISH.
6. pokud umřete, nevadí crossbow je nyní forged. Bolty jsou vesměs zadarmo a vždy je najdete v truhle po zabití QBD.